Game of Thrones Aktörü Son 2 Kitabın Çoktan Yazıldığını Söyledi, G.R.R. Martin Yalanladı

Dizide Barristan Selmy rolünü canlandıran Ian McElhinney Game of Thrones kitaplarının çoktan yazıldığını ancak yayınlanması için dizinin bitmesinin beklendiği iddiasında bulundu.

Game of Thrones dizisi izleyiciler tarafından ateşe tutularak sona yaklaşıyor. Peki ana hikayeyi anlatan kitaplar ne zaman çıkacak? Bu sorunun bir yanıtı yok mu ey sevgili Martin?

Buz ve Ateşin Şarkısı serisi hazin denebilecek bir şekilde ilerliyor. Yazar Game of Thrones dizisi çıkmaya başladığından beri sadece 1 (yazıyla bir) yeni kitap çıkarttı. Serinin beşinci kitabı Ejderhalarla Dans ilk sezonun hemen ardından bizlerle olmuştu. O zamandan beri uzun vakit geçti ancak serinin devamı ne yazık ki gelmedi. Dizi söylenene göre kitaplardan çok da farklı olmayan bir şekilde kendini sonlandırırken hayranlar üzgün ve kızgın bir şekilde bekliyorlar.

Geçtiğimiz gün kitaplar hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Dizide Ser Barristan Selmy rolünde olan Ian McElhinney Epic Con 2019‘daki görüşmesinde bir hayranın sorusunu yanıtladı. Yeni kitaplar hakkında heyecanlı olup olmadığını soran hayrana kendisine verilen bilgiye göre son iki kitabın çoktan yazıldığını ancak senaristlerle olan bir anlaşma yüzünden dizi sonlanmadan kitapların çıkamadığı cevabını verdi.

Oldukça ateşli bir heyecan yaratan bu cevap ne yazık ki kısa bir süre sonra yalanlandı. Yazar George R.R. Martin böyle bir anlaşmayı ya da kitapların çoktan yazılmış olduğu fikrini şiddetle yalanladı. Anlaşılana göre önümüzde daha uzun bir süreç var.

Dizi önümüzdeki hafta final yapıyor ve bizi bekleyen 2 kitap için olası bir tarih almayı kenara bırakın, bu eserleri ufukta bile göremiyoruz. Oysa George R.R. Martin’in altıncı kitabı bitirmek için dağ evlerine bile kapandığını okumuş, üzerine uzun uzun ahlar çekmiştik.

Siz ne dersiniz? Senaristlerle böyle bir anlaşma gerçekten de yapılmamış olabilir mi? Öyleyse iş daha da saçma olmaz mı? Biz içten içe kitapların gecikmesini dizinin finaliyle ilişkilendirmek istiyoruz. Yoksa daha önümüzde bekleyecek çok zaman olacak gibi görünüyor…

Kaynak: ScreenRant


* Game of Thrones’tan 6 Mitolojik ve Tarihi Esinlenme

* Game of Thrones Hayranları İçin 8. Sezon Neden Bu Kadar Kötü İlerliyor?

* Game of Thrones’un Destansı ‘Karanlık’ Savaşı Hayranlar Tarafından Aydınlatıldı

GÖZ ATIN  Fantastik Yaratıkların Edebiyatta Bıraktıkları İzler
Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Game of Thrones Aktörü Son 2 Kitabın Çoktan Yazıldığını Söyledi, G.R.R. Martin Yalanladı için 12 yorum

  1. alper dedi ki:

    Seni gidi seni… :slight_smile: “Biliydim böle olacağını”

    22VyjL


  2. Bluru açmadan evvel ufak tefek şirin sarı bişey görünce kesin Tyrion dedim ama değilmiş😆


  3. Göremiycez zaten GRRM dayansa da çoğumuz ölürüz o zamana kadar :smile:


  4. Bu kadar zamandan sonra George Martin’in tek kelimesine bile inanmıyorum artık. Ha çıktı ha çıkacak derken yıllar geçti, hani neler oldu falan diye bir liste çıkarsak sekiz yılda dünya bayağı bir değişti.
    Fakat bu amca bir kitabı çıkaramadı. Yazılmış olduğuna inanmak istiyorum açıkçası, yoksa değil kitabı görmek, çıkış tarihi bile alamayız artık.


Game of Thrones Aktörü Son 2 Kitabın Çoktan Yazıldığını Söyledi, G.R.R. Martin Yalanladı

Dizide Barristan Selmy rolünü canlandıran Ian McElhinney Game of Thrones kitaplarının çoktan yazıldığını ancak yayınlanması için dizinin bitmesinin beklendiği iddiasında bulundu.

Başa dönün