in

İzmir’de Geçen Bir Bilimkurgu Dizisi: Zeta

Çekimleri tamamen İzmir topraklarında gerçekleştirilecek, yerli bir bilimkurgu dizisi geliyor bu yana.

Eğer internet üzerinden yayınlanan yerli film ve dizilere az çok aşinaysanız Hakan Yılmaz adını da duymuş olabilirsiniz. Kocaeli Üniversitesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olan genç yönetmen daha önce Transparan ve Yabancı adlı iki internet filmine imza atmış ve hatırı sayılır biz izlenme sayısı elde etmişti. Kendisi şimdi de İzmir’de geçen bir bilimkurgu dizisi için kolları sıvamış durumda.

Zeta adlı dizide yaklaşık 20 yıl önce uzaylılar tarafından kaçırılan ve aradan geçen onca zamanın ardından dünyaya geri bırakılan birinin başından geçenlere şahit olacağız. Baş kahramanımız o noktadan sonra tıpkı bir dedektif gibi başına neler geldiğini araştıracak ve gerçeği bulmaya çalışacak. Buna ek olarak aradan geçen 20 yılda yaşanan değişimler, uzaylıların amacı gibi konular da işlenecek.

Zeta’nın çekimleri İzmir’in Tire, Foça ve Kemalpaşa ilçelerinde gerçekleştirilecek. Dizinin ilk bölümünün önümüzdeki ocak ayında yayınlanması planlanıyor. Görsel efekt ve müzikleri için de Hollywood’dan destek alındığı söyleniyor. Beklemedeyiz…

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çekiliş: J.R.R. Tolkien’den “Roverandom”

İstasyon On Bir: Sadece Hayatta Kalmak Yeterli Değildir