Netflix Üyeleri, Disney+’a Sıcak Bakmıyor

Ortaya çıkan yeni bir araştırmaya göre Netflix kullanıcılarının, kısa süre sonra yayına girecek Disney Plus'la pek de ilgilenmediğini gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir anket Netflix müşterilerinin büyük bir kısmının Disney+’a üye olmak istemediklerini gösteriyor.

Disney tarafından kurulan ve 12 Kasım 2019’da servise başlayacak olan dijital yayın hizmeti Disney+, Netflix’e alternatif olabilmek için kendisini geliştirmeye devam ediyor. En son Fox’un film ve televizyon şovlarını kütüphanesine ekleyen Disney+, The Mandalorian adlı Star Wars dizisiyle de bunu taçlandırmıştı.

Disney+ yurt dışında 6.99 dolarlık fiyatıyla Netflix’ten daha ucuz. Ancak buna rağmen tüm bu yaptıkları Netflix’in çekirdek kitlesini çekmek için pek de yeterli olamayacak gibi.

Disney’in yayın servisi tam da ortalığın kızıştığı bir dönemde hayatımıza girecek. HBO, NBC ve Apple gibi firmalar da kendi yayın servislerini duyururken Netflix ve Amazon Prime gibi hali hazırda var olan yayın servisleri de kendilerine özel içeriklerle güçlenmeye devam ediyorlar. Yine de şöyle bir düşünecek olursak Disney+’ın tüm bu servislerin arasında iyi bir şansı var diyebiliriz. Çünkü kendisi Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic gibi markalara ev sahipliği yapacak.

Netflix Kullanıcıları, Abone Oldukları Servise Sadakat Duyuyor

Tüm bunlara rağmen Piper Jaffray’in yaptığı anket, Netflix kullanıcılarının kendi yayın servislerine sadık kalmaya devam edeceğini gösteriyor. Ankete katılanların %75’i aylık abonelik ücretlerinin Netflix’ten daha ucuz olmasına rağmen ne Apple TV+’a ne de Disney+’a katılmak istiyor. Müşterilerin çoğu, hali hazırda çok fazla yayın servisi olduğunu ve istedikleri içerikleri alabilmek için başka yayın servislerine para ödemek istemediklerini belirtmişler.

Yayın servislerinin sayısı giderek artmaya devam ederken kullanıcıların alışkanlıkları ne ölçüde değişkenlik gösterecek merak konusu.

GÖZ ATIN  Değiştirilmiş Karbon'un İkinci Sezonunda Başrol Anthony Mackie Olacak

Türk Canavarları Sözlüğü
Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

Netflix Üyeleri, Disney+’a Sıcak Bakmıyor için 7 yorum

  1. Bu büyük firmalarda ve özellikle Disney de şöyle bir sorun da var bence. Yeni hiçbir içerik sunmuyorlar neredeyse. Ya sevilen franchiselara devam içeriği var yada eski seriler veya filmlerin rebootu yada remake i. Netflix de ise yapılan işlerin pek çoğu orjinal ve her türlü kitleyle hitap edecek içerik var. HBO kalitesinde içerik arayan adam için de var, ergen dizisi isteyen için de, animeci içinde.


  2. Bu sıcak bakmayanlar kimler? Amerikalılar.
    Amerika’daki içerik bizde olsa bizde sıcak bakmayız.
    Gerçi Disney’e ben de sıcak bakmıyorum. Neden? Artık süper kahraman film ve dizileri görmek istemiyorum yetti. Disney’in hedef kitlesi de bu yapımları seven genç kitle.


  3. Gurlino dedi ki:

    Kapitalizm’e giriş 101 dersine hoş geldiniz. Bugünkü dersimizde ihtiyacımız olduğu izlenimi yaratılan metalara ulaşabilmek için daha fazla çalışmamız gerektiği, daha fazla çalışarak çevirdiğimiz kapitalizm çarklarının bize kazandırdığı parayı, yine kapitalizme geri döndürecek şekilde nasıl aktarabileceğimiz konusunu işleyeceğiz. Bu konu ilerleyen bölümler için temel oluşturacağından dikkatle dinlemenizi öneriyorum. Dersin ilk 5 dakikasını bedava, sonraki her beş dakika için size özel günlüğü 2 dolarlık kampanyamızı kredi kartı bilgilerinizi girerek dinleyebilirsiniz…


Netflix Üyeleri, Disney+’a Sıcak Bakmıyor

Ortaya çıkan yeni bir araştırmaya göre Netflix kullanıcılarının, kısa süre sonra yayına girecek Disney Plus’la pek de ilgilenmediğini gösterdi.

Başa dönün