in

Shameless 10 Yılın Ardından Final Yaparak Ekranlara Veda Etti

Shameless 11. sezon 12. bölümü ile ekranlara veda etti. Showtime dizisi finali ile eleştirilerin de odağı oldu.

Shameless 11. Sezon final

Shameless 11. sezon finali ile ekranlara veda etti. Showtime kanalının popüler serisinde son bölüm; dizinin en çok eleştiri alan kısımlarından birisi oldu.

Paul Abbott (State of Play, Ne Offence) ve John Wells (The Company Men, ER) ikilisi tarafından yaratılan Shameless yayına 9 Ocak 2011 tarihinde başladı. 2 defa Golden Globes’a aday olan yapım, pek çok Emmy ödülünü toplamayı da başardı.

Frank Gallagher’ı William H. Macy, Fiona Gallagher’ı Emmy Rossum, Carl Gallagher’ı Ethan Cutkosky, Lip Gallagher’ı Jeremy Allen White, Veronica Fisher’ı Shanola Hampton, Kevin Ball’u Steve Howey, Debbie Gallagher’ı Emma Kenney’nin canlandırdığı dizi toplamda 134 bölüm sürdü.

Komedi ve drama türlerindeki yapım Chicago’nun varoş bir semtinde, altı çocuk ve bir babadan oluşan Gallagher Ailesi’nin maceralarını konu alıyor. Her karakterin kendine has bir hikâyesinin olduğu yapım, şimdiye dek Türkiye de dahil (Bizim Hikâye) pek çok ülkede çeşitli uyarlamalara da konu oldu.

Shameless 11. Sezon Finali ile Macera Son Buldu: Tepkiler Gecikmedi

Shameless’ın 12 bölümden oluşan 11. sezonu 6 Aralık 2020 tarihinde Showtime’da gösterilmeye başlandı. 11 Nisan 2021’de ise dizi Father Frank, Full of Grace bölümü ile final yaptı.

IMDb’ye göre dizinin genel puan ortalaması 8,6. Ancak dizinin final bölümü yapımın ortalamasının bir hayli altında kaldı. Hayranlar tepkilerini 5,9’luk puan ortalamasıyla gösterdi.

Haberin devamı final bölümü için spoiler (sürprizbozan) içermektedir.

11. sezon 12. bölüm Father Frank, Full of Grace ile ekranlara veda eden yapımda birçok ana karakter hikâyesinin ucunun açık kalmış olması tepki topladı. Hayranların bir diğer beklentisi ise Emmy Rossum’un final için geri döneceğiydi. Rossum 9. sezon ile yapımdan ayrılmıştı. İzleyiciler Showtime’ın Rossum’ı son bölüm için bir şekilde ikna edeceği düşüncesindeydi. Ancak bu gerçekleşmedi.

shameless Emmy Rossum

Dizinin yaratıcılarından John Wells, Emmy Rossum’ı geri getirmek için çok çabaladıklarını ancak zamanlama konusunda sıkıntı yaşadıklarını açıkladı. Farklı bir şehirde olan Rossum, Koronavirüs karantinaları nedeniyle çekimlere katılamadı.

Shameless Yan Dizileri Gündemde Değil

Yarım kalan karakter hikâyeleri, birçok izleyicinin aklına olası Shameless yan dizilerini getirdi. Şu sıralar pek çok televizyon yapımı, yan karakterlerine odaklanan yeni dizilerin peşinde koşuyor. Fakat John Wells, bu konuda erken bir açıklama yaptı.

Wells, maceranın bu şekilde bitmesindeki fikri “bundan sonra ne olacağını gerçekten bilmediğimiz bir yaşam” sözüyle tanımlıyor. Hikâyenin geri kalanını kendi hayal güçleriyle tamamlamaları için hayranlara sesleniyor.

Shameless 11. Sezon final

Neticede peşinden milyonlarca izleyiciyi sürükleyen bir yapım daha uzun bir maratonun ardından ekrana veda etti.

Shameless 11. sezon hakkında sizin görüşleriniz neler? Final konusunda çoğunluğa katılıyor musunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Cinema Blend

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for fatihcetin fatihcetin dedi ki:

  Benim sevdiğim nadir dizilerden biriydi. Yaklaşık 9 yıl önce başladığım diziyi son bölümüyle bitirmiş oldum. Genel olarak bu sezon pandemiye denk gelmesi nedeniyle tempo ve hikaye biraz düşüktü. Ben de çok üst düzey etkilenmedim ama oradaki kardeşler ile büyüdüğüm için aklımda hep iyi bir dizi olarak kalacak. Keşke Fiona da uğrasaydı diyorum ama diziden ayılma mevzusu sancılı geçtiği için geleceğini zannetmiyordum. Ayrıca diziye başladıkları gibi ateş başında ve karakterleri tanıtarak bitirmeleri güzel oldu.

 2. Avatar for Kaan_Usengul Kaan_Usengul dedi ki:
  1. sezondaydım. Güzel spoiler oldu :sweat_smile:
 3. Avatar for fatihcetin fatihcetin dedi ki:

  Çok özür dilerim. Final konusunu içeren bir yazı olduğu için girenlerin diziyi bitirmiş olabileceğini düşündüm.

 4. Avatar for Kaan_Usengul Kaan_Usengul dedi ki:

  Hiç sıkıntı yok :+1: Ben dizinin yaşanılan olaylarını seviyorum. İzleme keyfimi baltalamaz.:grin:

 5. Avatar for decoder decoder dedi ki:

  Daha son sezonu izlemedim bu yüzden spoilerlı kısmı okumadım. Son bölüm beğenilmemiş izleyip bakacağım. Oyuncuların çocukluklarını biliyoruz bu yüzden duygulandım biraz.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Ölüm Ülkesinin Fethi - Charles Williams | Haftanın Kitabı #171

Ölüm Ülkesinin Fethi – Charles Williams | Haftanın Kitabı #171

Mısır 3.000 Yıllık Kayıp Altın Şehir

Mısır’daki 3.000 Yıllık “Kayıp Altın Şehir” Gün Yüzüne Çıkartıldı