in ,

The Last of Us Dizisi Oyunun Öyküsünü Genişletecek

The Last of Us dizisi oyunun ana hikâyesinde değişiklik yapmayacak. HBO’da yayınlanacak diziyle ilgili konuşan yapımcı, evrenin genişleyeceğini açıkladı.

The Last of Us HBO Dizi
- Reklam -
- Reklam -

The Last of Us dizisi ile ilgili gelen son haber, yapımın oyunun öyküsünü geliştireceği ve genişleteceği yönünde oldu.

Birkaç ay önce, HBO tarafından hit oyun serisi The Last of Us için dizi yapılacağı duyurulmuştu. Oyunun hayranlarını oldukça sevindiren bu haberle birlikte Ellie’nin hikâyesini bir de televizyon dizisi olarak izleyecektik. Aynı zamanda dizinin bir başka HBO yapımı olan Chernobyl yapımcılarına emanet edilmesi de, ortaya iyi bir iş çıkması için hayranları umutlandırdı.

The Last of Us Part II oyununun yayınlanmasından hemen önce gelen bir haberle birlikte, dizinin pilot bölümünün de Chernobyl’i yöneten Johan Rench’e verildiğini öğrendik. Son haftalarda oyunla ilgili birçok oynanış videosu ve farklı bilgilere boğulmuşken, BBC Radio 5 Live’s Chernobyl Special’a konuk olan Craig Mazin, hem diziden hem de oyunla arasındaki ilişkilerden bahsetti.

- Reklam -

The Last of Us Dizi HBO

Mazin, dizi ve oyunun hikâyesini hiçbir şekilde “geri almayacağı” hakkında konuştu. Aslında onu genişleteceğini ve geliştireceğini söyledi.
“Sanıyorum bir şeye hayran olan insanlar, o şey her neyse başka bir yere devredildiğinde, onu yapacak insanların konuyu gerçekten anlamadıkları ve değiştirecekleri konusunda endişeleniyorlar. Böyle bir durumda, bunu yapan kişiyle birlikte çalışıyorum. Bu nedenle öyküde herhangi bir şeyi geri alıp değiştirmeyeceğiz. Tam tersi, boşlukları dolduracağız ve evreni daha da genişletip geliştireceğiz.”

Craig Mazin: “The Last of Us İçin Sabırsızlanıyorum”

Mazin’in bu açıklamalarıyla birlikte birçok hayran daha rahat bir nefes almış gibi gözüküyor. Sonuçta diziye uyarlayacak isim de oyunun bir hayranı ve eline geçen bu adaptasyon fırsatını “bir rüyasının gerçekleştirmek” olarak değerlendiriyor.
“Yeniden yaratıyoruz ve farklı bir format sunmak için halihazırda orada olan şeyleri de yeniden tasarlıyoruz. Bu benim için bir rüyanın gerçekleşmesi gibi ilerliyor. Aslında biraz korkuyorum çünkü bu oyuna duygusal olarak bağlı birçok hayran bulunuyor. Muhtemelen bir süre bir sığınakta saklanmam gerek, çünkü herkesi mutlu edemezsin!

“Hayır, gerçekten edemezsin. Özellikle de böyle bir zamanda ve böyle bir hayranlık çağında. Ancak yine de bu durumun içine atlayacağım. Ne sunacağını görmek için sabırsızlanıyorum.”
The Last of Us HBO Dizi

Şu an için dizinin yayın tarihi belli değilken, 2021 yılı sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor. Aynı zamanda dizinin yapımcı ve yönetmen koltuğu dışında hangi oyuncuların yer alacağı da henüz açıklanmadı.

- Reklam -

Peki ya siz dizinin oyundaki kadar iyi bir hikâyeyle geleceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Uncharted Film Çekimleri Başladı: Tom Holland Duyurdu

Kaynak: Geek Tyrant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Büyü Okulu ve Diğer Öyküler - Michael Ende

Büyü Okulu ve Diğer Öyküler: Michael Ende’nin Tüm Hikâye ve Masalları Bir Arada

Later - Stephen King Yeni Kitap

Later: Stephen King Yeni Romanı ile Geliyor