in ,

Stranger Things Yapımcısından Unsolved Mysteries Belgeseli: İlk Fragman Yayında

Unsolved Mysteries fragmanı yayınlandı. Stranger Things yapımcıları ve orijinal belgeselin yaratıcıları yeni gizemlerle Netflix’e geliyor.

Unsolved Mysteries netflix
- Reklam -
- Reklam -

Unsolved Mysteries belgesel dizisinin ilk fragmanı Netflix tarafından yayınlandı.

John Cosgrove ve Terry Dunn Meurer tarafından hazırlanan Unsolved Mysteries, ilk olarak 1987 yılında başlamış ve 2010’a kadar devam etmiş gizemleri araştıran bir belgesel serisiydi. Raymond Burr, Karl Malden ve Robert Stack’ın farklı zamanlarda sunuculuğunu üstlendiği yapım; çözülmemiş suçlar, kayıp kişiler, komplo teorileri ve paranormal fenomenleri içeren bir dizi gerçek hayat gizeminin etrafında dönüyordu. Her bölüm çeşitli canlandırmalar ve röportajlardan oluşuyordu. Matthew McConaughey, Daniel Dae Kim, Cheryl Hines ve Taran Killam gibi yıldız oyuncular belgesel için hazırlanan canlandırmalarda rol aldı.

Unsolved Mysteries netflix Rivera Family

- Reklam -

2010 itibarıyla sonlanan belgesel serisi için geçen yıl Netflix, Unsolved Mysteries’i yeniden başlatacağını ve Stranger Things’i de üreten Shawn Levy tarafından hazırlanacağı açıklandı. Meraklıları tarafından uzun süredir beklenen belgesel için ilk fragmanını da yayınladı.

“Orijinal Unsolved Mysteries’in yaratıcıları ve Stranger Things’in yapımcıları, sizi yeni gizemleri çözmeye davet ediyor. İpuçlarını takip edin. Vakaları çözün.” paylaşımıyla yayınlanan fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Unsolved Mysteries Fragmanı

YouTube video

93 saniyelik fragman; bir dizi röportaj, bazı canlandırmalar ve elbette bazı ürkütücü müzikleri içeren çeşitli bölümlerden klipler içeriyor. Unsolved Mysteries’da klasik olarak bölümler gerçek suç gizemlerinden doğaüstü olanlara kadar değişmektedir. Ayrıca fragman sonunda 6 bölümlük belgeselin bölüm adları da sırlanmış: Çatıdaki Gizem, 13 Dakika, Dehşet Evi, Eve Dönüş Yok, Berkshires’daki Ufo ve Kayıp Tanık.

- Reklam -

Son birkaç yıldır gerçek suç belgeseli dizileri ve genel olarak belgeseller, Twitter gibi sosyal medya platformlarında izleyici etkileşimiyle birlikte desteklenen bir çeşit yeniden doğuşa sahipler. Haliyle Unsolved Mysteries’ın tam da böyle bir zamanda geri dönmesi mükemmel bir zamanlama gibi duruyor. Netflix’in yayınladığı fragman sonunda bölüm adlarını da sıralaması aslında bir bakıma izleyiciyle etkileşime girmek için daha ilgi çekici hale getirmeye çalıştığı anlaşılıyor.

Unsolved Mysteries netflix

Unsolved Mysteries, ilk 6 bölümüyle 1 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Stranger Things yapımcılarının ellerinden çıkan bu belgesel serisini izlemeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Vakıf Fragmanı ile Foundation Dizisi Gözüktü: Asimov’un Bilimkurgu Serisi Ekrana Geliyor

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çin Seddi Cengiz Han Neden Yapıldı

Çin Seddi’nin Bazı Kısımları Cengiz Han’dan Korunmak İçin Yapılmamış

Hans Zimmer Dune

Hans Zimmer, Dune Ekibini Deneysel Müzik Fikirleriyle Deli Ediyor