in

Watchmen Dizisine 2. Sezon Gelecek mi?

HBO’nun Watchmen mini dizisi final yaptı. Hayranların en merak ettiği “2. sezon” meselesine ise dizinin yaratıcısı yanıt verdi.

Watchmen Sezon 2

Alan Moore’un V For Vendetta, From Hell ve Batman: Öldüren Şaka ile birlikte en çok sevilen çizgi romanlarından birisi olan Watchmen, bu yıl HBO ekranlarına taşındı. Sinema uyarlamasından sonra diziye de ilgi büyük oldu. Ancak dizinin devam sezonunun gelip gelmeyeceği, daha dizi noktalanmadan merak konusu oldu.

Dizinin yürütücüsü Damon Lindelof, en başından beri Watchmen’i tek sezon olarak planladıklarını söylüyordu. Bölüm reytingleriyle de dikkat çeken yapımda, başarılı bir sezon sonrası devam bölümleri meselsi yeniden gündem oldu.

Her ne kadar HBO diziyi 9 bölümlük bir mini seri olarak tasarlasa da yapıma gösterilen ilgi, planların yeniden şekillenmesine neden olabilir. Bölüm başına düşen 7.1 milyonluk ortalama izlenme rakamı, dizinin gelecek sezonu için umut veren bir sayı.

Watchmen sezon 2 hbo hakkinda

Yapımın yönetmenlerinden Stephen Williams, ikinci sezon için dönüp dönmeyeceği sorusuna, “Bu soru beni aşar,” diye kaçamak bir yanıtı veriyor. Dizinin yönetmenlerinden Nicole Kassel ise yapım sonrası yeni yeni toparlanmaya başladığını, ikinci sezon hakkında konuşmak için de erken olduğunu belirtiyor.

Damon Lindelof, Watchmen 2. Sezon Fikrine Sıcak Bakmıyor

Tabii bu konuda, bölümlerin yönetmenlerinden de öte en dikkat çeken açıklamalar dizinin yürütücüsü Damon Lindelof’a ait. Zaten kendisi de diğerlerinden daha net şekilde konuşuyor.

Sezonun çok iyi geçtiğini ve bunun için fazlasıyla minnettar olduğunu açıklayan Lindelof, nankör gibi gözükmek istemediğini ama “hikâyeye devam etmek için de hiçbir eğiliminin olmadığını” belirtiyor.

Lindelof devam konusuna olumsuz yaklaşma nedenini ise, “Büyük ölçüde yeni sezona dair hiçbir fikrinin olmaması” ile ilgili olduğunu söylüyor.

Lindelof gülerek sözlerini şöyle tamamlıyor:

“Watchmen 2. sezonu gelmemeli demiyorum. Yeni sezonun bazı karakterleri içermemesi gerektiğini bile söylemiyorum. Ben sadece, ne olabileceğini bilmiyorum.”

Watchmen sezon 2 hbo haberi

Tüm bu belirsizliğin içinde Lindelof’un elinden bir ikinci sezon görme ihtimalimiz hayli düşük gibi duruyor. Yapıma onsuz devam edilip edilmeyeceği de henüz açıklanmış değil.

En başından tek sezonluk planlanan yapımların, daha sonra gelen talepler doğrultusunda yeni sezonlarla sürdürüldüğü bilinen bir gerçek. Ancak şimdilik dizinin yaratıcısından böyle bir hamle gelmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yapımın final bölümü See How They Fly 15 Aralık 2019 tarihinde HBO ekranlarında yayınlandı.

Dizinin ilk sezonunu siz nasıl buldunuz? Sizce yapım devam etmeli mi? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Watchmen’i Sinemaya Uyarlamak Neden Zor?

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

tuik kitap okuma orani

Türkiye’de Televizyona Ödenen Para, Kitaba Verilenin 2 Katı

Tarihin En Eski Hikâyesi: Endonezya mağara resmi

Tarihin En Eski Hikâyesi: Endonezya’daki 44 Bin Yaşında Mağara Resmi