in

Peri Masalları ve Distopya “Zaman Sandığı”nda Buluşuyor

İzlandalı yazar Andri Snaer Magnason’un bol ödüllü bilimkurgu kitabı Zaman Sandığı raflardaki yerini aldı.

zaman sandigi ust

İki İzlanda Edebiyat, bir Birleşik Krallık Okuryazarlık Derneği ödülü sahibi Andri Snaer Magnason’un kitabı Zaman Sandığı raflarda.

Oyun, şiir, roman, kısa hikâye ve denemeler yazan, oldukça geniş bir yazın yelpazesine sahip yazar aynı zamanda 2016 yılında İzlanda’da cumhurbaşkanlığı yarışına da katılmıştı. Daha önce Love Star ve Mavi Gezegenin Hikâyesi kitaplarını Türkçede gördüğümüz Magnason, yeni kitabında Domingo Yayınevi ile okurla buluşuyor.

Zamanın ayarlarıyla oynayıp Einstein’a saç baş yolduran bir dünyaya davet edildiğimiz kitabın tanıtım bülteni şöyle:
zaman sandigiİzlanda Edebiyat Ödülü (gençlik kitapları dalında) • İzlanda Kitapevleri Ödülü •Nordic Council Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü

“Dünyayı fethettiğini sanıyorsun ama sana söyleyecek bir çift sözüm var: Kimse dünyayı fethedemez, zamanı fethedemediği sürece!”

Yakın bir gelecek… Artık kimse ruhsuz pazartesilere, soğuk şubatlara hatta ekonomik krizlere bile katlanmak zorunda değil. Kötü zamanları Zaman Kutusu®’nagirip atlatmak mümkün.

Sigrun’un ailesi, yaklaşan büyük ekonomik krize karşı –diğer herkes gibi– sihirli kara kutularının içine saklanarak birinin gelip tüm sorunları çözmesini beklemeye karar veriyor. Ama Sigrun’un kutusu, olması gerekenden erken açılıyor ve küçük kız kendini şehrin terk edilmiş, vahşi hayata teslim olmuş sokaklarında, bu durumu çözmeye çalışan yaşlı bir kadına yardım eden bir grup çocuğun arasında buluyor.

Dünya en eski lanetlerden birinin etkisi altında ve laneti kaldırmak için çocuklara gereken ipuçları, kızını karanlık ve kasvetli günlerden korumak, sadece güzel günleri görmesini sağlamak için içinden zamanın bile geçemediği bir sandığa kapatan Pangea kralının hikâyesinde!

İzlandalı yazar Andri Snær Magnason’un bol ödüllü kitabı Zaman Sandığı, peri masalıyla distopik bir geleceğin ustaca iç içe geçtiği, bizi hayatı bir an önce avuçlarımızın içine almaya çağıran eşsiz bir hikâye.

“Adeta Chomsky ve Lewis Carroll’ın aşkından doğmuş bir eser.” – Rebecca Solnit
328 sayfadan oluşan Zaman Sandığı, Domingo Yayınevi etiketi ve Cenk Pamay çevirisiyle raflardaki yerini aldı. İyi okumalar.

Volkan Şahin

15 Mayıs 1996 İstanbul doğumlu. Edebiyata olan sevgisi babasıyla Sirkeci'ye gidip kitap aldığı çocukluk günlerinde başladı. Gazetenin birinin verdiği kuponları biriktirerek aldığı kitap setinin içerisinde, okuduğu ilk ciddi eser olan Suç ve Ceza ile tanıştığında on iki yaşındaydı. O gün Dostoyevski de, Edebiyat da onun için bambaşka bir boyuta ulaştı. Süperkahramanları sever, küçük bir çocukken koltuktan koltuğa zıplayıp "Ben Örümcek Adamım!" dediği rivayet edilir. Buna rağmen hiçbir zaman süperkahraman olmak istememiştir. Arada sırada meramını anlatmak için hikaye yazmayı sever. Fransız Dili ve Edebiyatı okuyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

hakan muhafiz cuneyt arkin

Hakan: Muhafız’dan Cüneyt Arkın’lı Yeni Sezon Fragmanı Geldi!

Ridley Scott - Merlin

Ridley Scott’ın Yeni Merlin Filminden Haberler Var