in

Yılmaz Şener’in Yüzünü Geleceğe Çevirdiği Yeni Kitabı “Elia” Raflarda

Elia raflarda. Yılmaz Şener, İthaki Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı ile iki yıl aradan sonra yeniden okurlarının karşısında.

Elia - Yılmaz Şener

Yılmaz Şener‘in yeni kitabı Elia raflardaki yerini aldı. İki yıl aradan sonra yeni romanıyla karşımıza çıkan yazar bu kez yüzünü geleceğe çeviriyor.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden Sosyoloji bölümü mezunu olan Yılmaz Şener, yeni bir kitabı ile daha okurlarını selamlıyor. Yazar bugüne dek Bilinmeyen, Kör Adım ve Son Hikâye gibi romanlar kaleme aldı. Ayrıca Destek Yayınları Felsefe serisi için Hypatia, Michel de Montaigne, Sigmund Freud ve Fernando Pessoa üzerine kitaplar hazırladı.

Şener şimdi de yaşadığımız dönemin izlerinden yola çıkıyor. Elia adını verdiği yeni romanında yeni bir geleceğin resmini çiziyor.

Elia – Yılmaz Şener | Arka Kapak Yazısı

Zamanın geçtiği ama hayatın durduğu yakın bir gelecek. Tarihsel alışkanlıklarda asılı kalmış, kendi huzurunu inşa etmiş bir ada ve her günü birbirine benzeyen ada halkı. Ta ki iki yabancı adaya ayak basana dek… Ve o günden itibaren hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Alışkanlıklar suskunluğa, suskunluklar haksızlığa, haksızlıklar cezaya dönüşür ve bu cennet ada âdeta cehennem oluverir.

Yılmaz Şener, Elia’da yakın geleceğe çeviriyor yüzünü. Olması ihtimal değil, sadece zaman meselesi olan bir gerçeğe dokunuyor. Dili, kurgusu ve son âna kadar merak uyandıran konusuyla çarpıcı bir roman.

“Belki de kafamızda uzun süre taşıdığımız düşünceler, hiçbir zaman eyleme dökmeyeceğimiz şeylere aitti. Yaptığımızı düşünerek yapmaktan kurtuluyorduk.”

Elia - Yılmaz Şener

İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan kitap 160 sayfadan oluşuyor. Yarı distopik bir dünya tasviri çizen roman Yılmaz Şener’in dördüncü romanı oldu. Çevrim içi kitap satış siteleri ve kitap satan her yerde yazarın yeni romanına ulaşmak mümkün.

Yılmaz Şener‘in daha önce yayınlanan kitaplarını okumuş muydunuz? Yazarın yeni kitabının konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

netflix burs

Netflix, Attack on Titan Yapım Stüdyosunun Kursu için Öğrencilere Anime Bursu Verecek

Zack Snyder's Justice League Perde Arkası

Zack Snyder’s Justice League: Filmin Ayrıntılı Perde Arkası