in

İnsanlık Deneyi: Erbuğ Kaya’dan Heyecanlı Bir Gelecek Kurgusu

Erbuğ Kaya, bilimkurgu temalı yeni romanı İnsanlık Deneyi ile raflarda. Doğan Kitap’tan çıkan eser, heyecanlı bir gelecek kurgusu inşa ediyor.

İnsanlık Deneyi - Erbuğ Kaya
- Reklam -
- Reklam -

Yazdığı fantastik eserler ile tanınan Erbuğ Kaya, bilimkurgu temalı yeni romanı İnsanlık Deneyi ile raflardaki yerini aldı. Yakın gelecekte geçen öyküsü, ayrıcalıklı site hayatından kaçan beş çocuğun çalıştırdıkları yapay zekâ ile geleceği tamamıyla değiştirmesini konu alıyor.

Giddar, Beşlerin Çağı ve son olarak 2017 yılında çıkan Maderzad Palas adlı romanlarıyla tanınan Erbuğ Kaya, gelecekte geçen yeni bir maceranın kapılarını aralıyor. Doğan Kitap etiketiyle raflara gelen İnsanlık Deneyi; aşkı, dostluğu ve insan olmanın anlamını da sorguluyor.

İnsanlık Deneyi – Erbuğ Kaya | Arka Kapak Yazısı

21 Ağustos 2055 günü saat 14:55’te Havva dünyaya merhaba dedi. O gün ekipteki herkes, üniversite yönetimi ve şirketin kontrolörleri oradaydı. Ben, bebeğinin doğum haberini heyecanla koridorda bekleyen babaydım.

- Reklam -

… Onu çalıştırdık. Ben monitörünün önüne geçtim. Grafik motoruna yüklenmek istemediğimizden minimumda tutuğumuz köşeli sanal kadın yüzü görünür oldu. Kalbimin etrafındaki kuşlar arsızca kanat çırpıyorlardı. Yüz gülümsedi. Mekanik robotumsu kadın sesi, “Merhaba dünya” dedi.

Ayrıcalıklı site hayatından kaçıp hurdalıkta bir otobüste benzersiz dostluklar kuran beş çocuk geleceği tamamıyla değiştireceklerinden habersizdi…

Üniversitede yolları ayrılan dostlardan Bekir ile Cengiz dünyada duyguları olan ilk yapay zekâyı, Havva’yı geliştirecekler, yaratma coşkusunun ardından yaşananlar hem beş arkadaşı hem dünyayı bambaşka bir yere sürükleyecekti…

Erbuğ Kaya heyecanlı bir gelecek kurgusu içinde, dostluğu, aşkı, yaratıcılığı, insan olmanın anlamını sorguluyor…

- Reklam -

İnsanlık Deneyi - Erbuğ Kaya

Editörlüğünü Hülya Balcı’nın üstlendiği romanın kapak tasarımı ise Hasan Taşdelen’e ait.

FABİSAD Kurucu üyelerinden biri olan Erbuğ Kaya’nın, daha önce yayınlanan Beşlerin Çağı romanı 2013’te, Maderzad Palas ise 2017 yılında GİO Ödülleri En İyi Roman dalında adaylık almayı bilmişti.

Erbuğ Kaya’nın yeni romanının konusunu sizler nasıl buldunuz? Yazarın daha önceki eserlerini okumuş muydunuz? Kayıp Rıhtım Forum üzerinde yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Absentium: Yazarın Dönüşü – Orkun Uçar | Yazarının Kaleminden

Absentium: Yazarın Dönüşü – Orkun Uçar | Yazarının Kaleminden

Malatya Uluslararası Film Festivali Cinsiyetsiz Ödül Kararı

Malatya Uluslararası Film Festivali Cinsiyetsiz Ödül Kararı Sonrası İptal Edildi