in

Dile Getirilemeyen Konuları Radikal Bir Dürüstlükle Anlatan Emilie Pine’dan “Kendime Notlar”

Emilie Pine ilk kitabı Kendime Notlar ile dile getirilemeyen konuları kendine has radikal bir dürüstlükle ele alıyor.

Kendime Notlar - Emilie Pine
- Reklam -
- Reklam -

Emilie Pine imzalı Kendime Notlar kitabı raflardaki yerini almaya başladı. Eser dilimize Domingo Yayınevi tarafından kazandırıldı.

İrlandalı yazar Emillie Pine, University College Dublin’de Modern Drama alanında eğitimler veriyor. Dünya çapında en çok okunan kitabı ise otobiyografik özellikler de taşıyan ve 2018 yılında Notes to Self: Essays adıyla yayımlanan eseri oldu.

Pine’ın ayrıca The Politics of Irish Memory: Performing Remembrance in Contemporary Irish Culture, The Memory Marketplace: Witnessing Pain in Contemporary Irish and International Theatre
ve Ruth Pen gibi çalışmaları da bulunuyor.

- Reklam -

Kendime Notlar – Emilie Pine | Arka Kapak Tanıtımı

Kendime Notlar - Emilie Pine

“Rahatsız edici bir kadın olmaktan korkuyorum. Ve yeterince rahatsızlık vermemekten. Korkuyorum. Ama yine de yapıyorum.”

Emilie Pine bu baş döndürücü ilk kitabında hayatında iz bırakan olaylarla konuşuyor; toplum olarak konuşacak dili yeterince geliştiremediğimiz, acı tatlı, gizli kapaklı, aynı zamanda sıradan olaylar bunlar. Kısırlık, alkolik bir ebeveynle ilgilenmek, kadınların bedenleri ve acıları çevresindeki tabular, cinsel şiddet ve kendine şiddet gibi dile getirilmez konuları radikal dürüstlüğüyle anlatıyor, kadınların sessizliğini tercih eden topluma cesaretle isyan ediyor. Bir kadının hikâyesi bu, aynı zamanda tüm kadınların hikâyesi. Kahredici, dokunaklı, bilgelik ve sevinç dolu bir kitap Kendime Notlar.

Kendime Notlar Hakkında Ne Dediler?

“Emilie Pine’ın keskin sesi hassas noktalara dokunuyor; hikâyesi tamamen özgün ama elimin tersi gibi tanıdık. Kendime Notlar bu yıl okuduğum en iyi anı kitabı.” – Glennon Doyle

“İnsanın kalbini hem kırıyor hem tamir ediyor; açık ve dürüst.” – RTÉ

- Reklam -

“Herkesin içinde okumayın çünkü ağlayacaksınız.” – Anne Enright

“@emiliepine, benliğinin bu bölümlerine sahip çıktığın için teşekkürler. Bunu yapmakla bana da kendi benliğimin benzer bölümlerine ulaşıp onlara sahip çıkma gücü verdin. Sen ve ben aynıyız.” – Gillian Anderson

“Acı verici, uzlaşmaz, çok parlak. . . Hemen her kadının keşke duymazdan gelebilseydim diyeceği o ısrarcı içsesin duyuluşu.” – Financial Times

Toplamda 224 sayfadan oluşan kitabın çevirmenliğini Begüm Kovulmaz üstleniyor. Eserin editör koltuğunda ise Algan Sezgintüredi oturuyor. Kitap Ağustos 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Kendime Notlar ve Emilie Pine hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

ghosted başrol Chris Evans Scarlett Johansson

Scarlett Johansson ve Chris Evans, Ghosted Filminde Yeniden Bir Araya Geliyor

You 3. Sezon çıkış tarihi

You 3. Sezon Çıkış Tarihi Yeni Fragman Eşliğinde Duyuruldu