Kendisine yöneltilen, Trump’ın kendi kurgusal karakterlerinden daha mı korkunç olduğu sorusuna şu cevabı verdi:

“Buna verilecek kısa cevap ‘evet’ olacaktır. Onun daha korkunç olduğunu düşünüyorum.”

1979’da yayımlanan ve Türkçeye “Çağrı” adıyla çevrilen (The Dead Zone) adlı romanında Trump’ın iktidara yükselişini öngördüğünü aktaran King, romanda olduğu gibi ana akımın dışından gelen ve Amerikan toplumunun hayal gücünü ele geçiren bir siyasetçinin mümkün olabileceğinden o dönemde emin olduğunu söyledi.

Stephen King

King, romandaki ana karakterlerden biri olan, acımasız iş adamıyken siyasetçiye dönüşen Greg Stillson’ın “Trump ortaya çıkana kadar kimsenin inanamayacağı ya da düşünemeyeceği çılgın bir şey” olarak görüldüğünü de aktardı.

Kitabı yazdığı zaman diliminde Stillson benzeri birinin, ABD başkanlığına gelmesinin ardından 3. Dünya Savaşı’nın başlaması endişesini taşıdığını söyleyen King, “öcü” olarak tanımladığı karakterine bugünkü ABD başkanıyla sahip olduklarını ifade etti.

Altın Kitaplar tarafından yayınlanan Çağrı’nın arka kapağı şu şekilde:
John Smith paten kaymayı seven sıradan bir çocuktur. Bir gün paten sahasında geçirdiği küçük bir kaza hafif bir beyin sarsıntısı-na neden olur. John bu olayın üzerinde durmaz ve olağan yaşamına devam eder. Ama artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Far-kında olmadığı bazı değişiklikler olmuş, önsezileri ve bazı duyguları gelişmiştir.Yıllar sonra John bir kaza daha geçirir ve yaşamındaki bazı ayrıntılar belirginleşmeye başlar. Artık kimsenin duymadığı, bilmediği ve hissetmediği her şey onunla arkadaş olmuştur.

Trump’ın başkanlığa uygun olmadığına dair eleştirilerini hiçbir zaman paylaşmaktan çekinmeyen King, mevcut başkanın görevden alınması gerektiğini de dile getirdi. Ayrıca usta yazar, Trump’ın çok eleştirilen Twitter kullanımını “giderek aklını yitiren bir zihne açılan pencere” olarak tanımlamıştı.

GÖZ ATIN  Amerikan Halkının En Çok Etkilendiği Yazarlar Belli Oldu

Yazarın bu açıklamaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: AA


* Warner Bros ve Donald Trump Mahkemelik Oldu

* Stephen King ile Trump, Yazmak ve Selfieler Üzerine

* Karşınızda Marvel’ın Yeni Süper Kötüsü: Donald Trump

* HBO’dan Donald Trump’a Uyarı: “Fikri Mülkümüzü Politikaya Alet Etmeyin”

* Trump Öngörüsüyle Zamanda Yolculuğu Sorgulatan Yazar: Ingersoll Lockwood