in ,

Agatha Christie Eserleri Oyun Oluyor: Microids, Ünlü Polisiye Yazardan İlhamla İki Yapım Hazırlayacak

Agatha Christie eserleri oyun dünyasına ilham olmaya devam ediyor. Fransız stüdyo Microids, polisiye edebiyatın kült yazarını kaynak alan iki farklı yapım üzerinde çalışıyor.

Agatha Christie Eserleri Oyun Microids

Agatha Christie eserleri oyun dünyasına ilham oluyor. Microids Studios, Agatha Christie Limited ile birlikte iki yeni proje üzerine çalıştığını duyurdu. Oyunlardan birisi, klasik bir macerayı yeniden ziyaret edecek, diğeri ise yeni bir hikâyeyi konu alacak.

Polisiye edebiyatın kült isimlerinden Agatha Christie yeni bir uyarlama haberiyle geliyor. Eserleri sayısız defa dizi, film ve tiyatro oyununa uyarlanan Christie’nin adaptasyon macerası oyun dünyasında devam ediyor.

Son olarak Kenneth Branagh ve Gal Gadot gibi yıldız oyuncuların yer aldığı Death on the Nile filmi ile gündeme taşınan yazar, oyun dünyası için de yeni bir kaynak değil. Daha önce yayınlanan Agatha Christie: The ABC Murders ve yakın zamanda çıkan Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases yapımları bir hayli ilgiyle karşılanmıştı. Fransız oyun stüdyosu Microid bu başarılı adaptasyonları ile adından söz ettirmişti.

Agatha Christie Eserleri Oyun Microids yeni

Şimdi ise Microid stüdyosu Hercule Poirot karakterini de içerecek iki yeni oyuna daha imza atmaya hazırlanıyor. Ünlü yazarın eserlerini temel alan oyunlar suç ve gizem severler için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Agatha Christie Oyunları Hercule Poirot Karakterini de İçerecek

Agatha Christie Limited şirketinin yöneticisi James Prichard, Microids ile yaptıkları anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Büyük büyük ninemin ilk romanını yayınlamasından 100 yıl sonra hikâyelerinin, karakterlerinin dünyanın dört bir yanında oyunlar dâhil olmak üzere farklı platformlar üzerinden ilgi gördüğünü görmek muhteşem bir his.

“Dolayısıyla Microid ile birlikte çalışmalarımızı sürdürmekten ve Hercule Poirot’yu içerecek iki yeni oyunu duyurmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Microid Stuidos yöneticisi David Chomard ise şunları söyledi:

“Agatha Christie’nin zamansız eserleri tüm yaştan gizem severleri yakalıyor. Yakın zamanda proje üstünde çalışmaya başladığımızda detayları sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağım.”

Microid Stüdyoları Şu An için Farklı Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Yeni Agatha Christie oyunları için henüz detaylı bilgiler verilmedi. Açıklamalar sadece oyunların Hercules Poirot karakterini içereceği ve bir tanesinin tamamen yeni bir macerayı içereceği yönünde. Bunun dışında yapımların oyuncular ile ne zaman buluşacağı ya da yapımın hangi aşamasında olduğuna dair bir bilgi verilmedi.

Syberia Microids

Fransız oyun stüdyosu Microid ise şu sıralar Syberia: The World Before isimli üçüncü şahıs bulmaca çözme oyunu üzerinde çalışıyor. 2002 yılında macerasına başlayan Syberia serisinin dördüncü oyunu 2019 yılında duyurulmuştu. Kullanıcılardan oldukça başarılı yorumlar alan Syberia yapımı hikâyesi, bulmacaların başarılı bir şekilde ele alınması ve görselleri ile dikkatleri çekmişti.

Dolayısıyla Microid Stüdyoları gizem ve macera türündeki eserlere yabancı değil. Önümüzdeki zaman diliminde oyuncular ile buluşturacağı oyunların da ilgiyle karşılanacağı düşünülüyor. Ancak oyunların ne zaman çıkış yapacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Siz yeni gelecek oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: NME

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for levus levus dedi ki:

    vertigo ve asterix’i de oyuna uyarlamışlardı. Heyecanlandım!

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Wordle, The New York Times satın alma

Son Günlerin Popüler Kelime Oyunu Wordle, The New York Times Tarafından Satın Alındı

maus yasaklandi

Pulitzer Ödüllü Grafik Roman “Maus” Bazı ABD Okullarında Yasaklandı