in ,

Agatha Christie Uyarlaması “Death on the Nile” Filminden Vizyon Tarihi ve Yeni Fragman

Death on the Nile vizyon tarihi açıklandı. Agatha Christie’nin ünlü polisiye romanı “Nil’de Ölüm”den uyarlanan yapımdan bir de fragman paylaşıldı.

Death on the Nile vizyon tarihi fragman

Death on the Nile vizyon tarihi uzun ertelemelerin ardından netleşti. Polisiye edebiyatın önemli yazarı Agatha Christie’nin Nil’de Ölüm eserinden uyarlanan yapımdan bir de fragman paylaşıldı. Filmde Kenneth Branagh ve Gal Gadot gibi yıldızlar yer alıyor.

2017 tarihli Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet) uyarlamasının devamı niteliğindeki Death on the Nile filmi için hazırlıklar tamamlandı. Aslında ilk fragmanını geçen yıl ağustos ayında paylaşılan yapım, normal şartlarda 2021 yılı içerisinde izleyicilerle buluşacaktı. Ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle ciddi ertelemeler almış ve 1.5 yıl sonrasına ötelenmişti.

Disney tarafından satın alınan 20th Century Studios bünyesinde gerçekleştirilen film için sonunda güncel vizyon tarihi ve yeni fragman paylaşımı yapıldı.

Death on the Nile Fragmanı | İZLE

YouTube video

Belfast, Artemis Fowl ve Murder on the Orient Express gibi yapımlarla tanınan Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstlendiği yapımda senaryo Michael Green imzasını taşıyor.

Agatha Christie’nin meşhur Hercule Poirot romanlarından olan Nil’de Ölüm, ilk defa 1937 yılında yayımlanmıştı. Eser daha önce 2004 yılında Andy Wilson ve 1978’de John Guillermin tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı.

20th Century Studios çatısı altında hazırlanan yeni uyarlamada, filmin yönetmenliğini de üstlenen Branagh aynı zamanda başrol Hercule Poirot karakterine de hayat veriyor. Branagh’a Linnet Ridgeway Doyle rolüyle Gal Gadot (Wonder Woman, Red Notice) eşlik ediyor.

Filmde yer alan diğer oyunculardan bazıları şu şekilde: Tom Bateman, Sophie Okonedo, Rose Leslie, Armie Hammer, Emma Mackey, Letitia Wright, Annette Benning, Jennifer Saunders, Russell Brand ve Adam Garcia.

Death on the Nile vizyon tarihi fragman nil'de ölüm

Ünlü dedektif Hercule Poirot’un Mısır yolundayken Nil Nehri üzerinde karşılaştığı sırlarla dolu bir cinayeti çözmesini konu alan eser; polisiye edebiyatın gözde yapıtları arasında yer alıyor. 1930’lu yıllarda geçen hikâye, bir gemi yolculuğu sırasında katili bulma macerasını takip ediyor.

55 milyon dolarlık bütçeyle 350 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başaran öncül film Doğu Ekspresinde Cinayet’in ardından, stüdyonun devam hikâyesi için beklentileri de bir hayli yüksek gibi görünüyor.

Death on the Nile filmi 11 Şubat 2022 tarihinde vizyona girecek.

Siz Nil’de Ölüm filminden neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Hype Beast

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for sultiderler sultiderler dedi ki:

  Agatha Christie’nin kitap uyarlamaları çok kaliteli oluyor :heart_eyes: “Nil’de Ölüm”ü henüz okumadım ama okuduktan sonra izlenecekler listesine ekledim şu güzel haberi görünce :clap:

 2. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Kısa bir vakit önce “Şark Ekspresinde Cinayet (1974)” ve “Nil’de Ölüm (1978)” filmlerini izledim ve çok beğendim. Hakeza yeni uyarlamalardan “Doğu Ekspresinde Cinayet (2017)” filmini de beğenmiştim, umarım bu yeni film de güzel olur ^^

 3. Avatar for sultiderler sultiderler dedi ki:

  On Küçük Zenci yeni adıyla On Kişiydiler’in üç bölümlük dizisi And Then There were None(2015) de çok kaliteli bir BBC yapımıydı. Tavsiye ederim.

 4. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Öneri için teşekkür ediyorum, izlemeye çalışacağım.

 5. Avatar for sultiderler sultiderler dedi ki:

  Rica ederim, keyifli seyirler dilerim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

dark horse comics satıldı

Ünlü Çizgi Roman Yayıncısı Dark Horse, İsveçli Oyun Şirketine Satıldı

İskoçya Kraliçesi I. Mary mektup

İdam Edilen İskoçya Kraliçesi I. Mary’nin Mektubundaki Gizem Özel Bir Teknikle Çözüldü