in

The Witcher Dünyasında Geçen Yeni Bir Oyun Serisi Geliyor

The Witcher dünyası yeni bir oyun serisi ile geri dönüyor. CD Projekt RED, “Yeni Bir Destan Başlıyor” başlığıyla resmi duyuruyu yaptı.

Yeni The Witcher oyunu

The Witcher evreninde geçen yeni oyun serisi duyuruldu. CD Projekt RED, Unreal Engine 5 motoruyla geliştirilecek olan açık dünya yeni oyun serisinin hazırlıklarına başladığını resmi olarak açıkladı.

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin kitap serisini temel alarak hazırlanan ve aynı adla ilk defa 2007 yılında piyasa sürülen, son olarak 2015 tarihli The Witcher 3: Wild Hunt ile oyuncuların karşısına çıkan oyun serisi, yeni bir macera ile gelmeye hazırlanıyor. Farklı ek paketleri çıksa da genişletilmiş bir oyun serisi olarak hayranların uzun süredir beklediği an sonunda gerçekleşiyor.

Yeni oyun serisinin resmi adı veya konusuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan stüdyo, “Yeni Bir Destan Başlıyor” başlığıyla sadece bir görsel paylaşımı gerçekleştirdi. Görselde yer alan karlar altındaki madalyon, yapımın Kedi Okulu konulu olabileceğine ya da Ciri’ye odaklanabileceğine dair işaretler veriyor.

CDPR, yaptığı açıklama ile yeni oyun serisinin REDengine yerine Unreal Engine 5 motoruyla hazırlanacağını da açıkladı. Epic Games ile çok yıllı stratejik bir ortaklığa başlayan firma, anlaşmayı “heyecan verici bir an” olarak tanımladı. Yeni anlaşma sadece lisanslamayı değil, Unreal Engine 5’ın teknik geliştirmesini ve ilgili olduğunda Unreal Engine’ın gelecekteki olası sürümlerini de kapsıyor

The Witcher Evreninde Geçecek Yeni Oyun Serisi Açık Dünya Olacak

The Witcher oyunu

The Witcher’ın resmi sitesinde yapılan açıklamada konuyla ilgili olarak, “Epic Games’in geliştiricileriyle yakın iş birliği içinde olacağız ve birincil hedef, motoru açık dünya deneyimleri için uyarlamaya yardımcı olmak,” ifadeleri kullanıldı.

Şu an için oyunla ilgili geliştirme süresi veya çıkış tarihi gibi merak edilen bilgiler henüz bilinmiyor. Firma her ne kadar yeni oyun serisinde Unreal Engine 5’ı kullanacak olsa da, Cyberpunk 2077’a güç veren REDengine de yaklaşmakta olan Cyberpunk 2077 genişlemesinin geliştirilmesi için hâlâ kullanılmakta.

Halihazırda Netflix için başrolünde yer Henry Cavill’ın yer aldığı The Witcher dizisinin 3. sezon hazırlıkları da devam ediyor. Böylece evrenin daha da büyümesi planlanıyor. Yeni oyun serisinde Andrzej Sapkowski’nin eserlerinden ne ölçüde faydalanılacağı ise şu an için bilinmiyor.

The Witcher dünyasında geçecek yeni bir oyun serisi için sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: TheWitcher.com

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    Yeni oyun ile ilgili yapılan tahminlerde Geralt’ın olmayacağı hatta kendi karakterimizi oluşturacağımz vs. konuşuluyordu.

    Umarım yine doğrudan kitapları referans alan gerekirse yeni karakterlerle hikayenin geliştirildiği ve tanıdığımız karakterlerin kitaplar - oyunlar sonrası kaderleri ile devam eden bir oyun hikayesi olur.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Álex Pina ve Netflix, La Casa de Papel Dizisi

La Casa de Papel’in Yaratıcısından Yeni Netflix Dizisi Geliyor

2021 gio ödülleri kazananları

Gio Ödülleri’nin 2021 Kazananları Belli Oldu