in

Black Panther’ın İkinci Filmi “Wakanda Forever”ın Çekimleri Tamamlandı

Black Panther 2 çekimleri tamamlandı. Chadwick Boseman’sız devam edecek olan Kara Panter’in devam filmi, 2022’nin son aylarında vizyona girecek.

Black Panther 2 cekimleri
- Reklam -
- Reklam -

Black Panther 2 çekimleri tamamlandı. Chadwick Boseman’ın zamansız ölümü, senaryo değişikliği ve Koronavirüs süreci derken, Wakanda Forever için Haziran 2021’in sonunda başlayan prodüksiyon süreci son buldu.

Marvel Sinematik Evreni şu sıralar yakında çıkacak olan Moon Knight dizisi ve Doctor Strange 2 filmi ile gündemeyken, bir yandan beklenen diğer dördüncü faz yapımların çalışmaları da devam ediyor. En merak edilen yapımlar arasında, 2020 yılının ortalarında birkaç yıldır mücadele ettiği kansere yenik düşen Chadwick Boseman’ın yer almayacağı Black Panther’ın ikinci filmi Wakanda Forever yer alıyor.

İkinci filmin çekimleri Haziran 2021’in sonunda başladı, ancak o sırada senaryo konusunda hâlâ bazı tereddütler vardı. İkinci film prodüksiyonunun ilk büyük engelle karşılaşması da çok uzun sürmedi. Başrolde yer alan ve Shuri karakterini canlandıran Letitia Wright bir sahne sırasında birkaç yara aldı ve çalışmaya devam edemez hale geldi. Ekip üyeleri Wright’sız bir süreliğine devam etse de, çoğu sahnede onun yer alması gerekiyordu ve bu nedenle çekimler durdu. Wright, daha sonra COVID-19 aşıları nedeniyle de tartışmaların merkezine oturdu. Çünkü Amerika’ya giriş için aşı olması gerekiyordu, fakat ünlü oyuncu bunu kabul etmiyordu. Bu nedenle Kara Panter 2’nin çıkış tarihi 2022’nin sonlarına ertelendi.

- Reklam -

Black Panther 2 Filmi 11 Kasım 2022’de Vizyona Girecek

Black Panther 2 Çekimleri Tamamlandı

Görünüşe göre Black Panther: Wakanda Forever önemli bir dönüm noktasına ulaştı ve sonunda çekimleri tamamlandı. Yapım, Wright’ın yaralarının iyileşmesiyle 2022’nin başında yeniden başladı ve oyuncular ve ekip, son çekim süreci için yakın zamanda Porto Riko’ya gitti. Wakanda Forever News adlı Twitter hesabı, film ekibinde yer alan birden fazla hesaptan Black Panther 2’nun çekimlerinin bittiğini doğruladığını duyurdu. Buna kostüm tasarımcısı Ruth Carter (silinen bir gönderide), kuaför Nikki Wright ve görüntü yönetmeni Autumn Durald de dahildi.

- Reklam -

Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü aşamadaki en ilgi çekici yapımlarının başında gelen Black Panther: Wakanda Forever şimdi post prodüksiyon aşamasında. Film yeni bir erteleme almadığı takdirde 11 Kasım 2022 tarihinde beyaz perdede olacak.

Black Panther 2 filminden sizlerin beklentisi neler? Kara Panter’siz bir devam macerası ne derece etkileyici olacaktır?Teorilerinizi ve yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’ üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

you 4 sezon çekimleri basladi

Netflix’in Psikolojik Gerilim Dizisi “You”da 4. Sezon Çekimleri Başladı

Adrien Brody: "Jack Nicholson Oscar Adaylarına Boykot Çağrısı Yaptı"

Adrien Brody’den Yıllar Sonra Gelen İtiraf: “Jack Nicholson 2003 Oscar Adaylarına Boykot Çağrısı Yaptı”