Kesinleşti: Johnny Depp, Karayip Korsanları’nda Yok

Disney, Karayip Korsanları serisini başa saracağını ve Johnny Depp'le çalışmayı düşünmediklerini resmen açıkladı.

Hatırlayacağınız gibi, Karayip Korsanları serisinin sıfırlanacağı ve yeni filmlerde Johnny Depp‘e yer verilmeyeceği dedikoduları bir süredir kulisleri meşgul ediyordu. Bugünse o söylentilerin hepsi Disney’in sinema departmanının başkanı Bets Big tarafından resmen doğrulandı.

The Hollywood Reporter‘a özel bir röportaj veren Big, Disney’in yeni filmleri Alaaddin, Dumbo, Aslan Kral ve Mary Poppins‘ten bahsederken Karayip Korsanları için izleyecekleri yeni yol haritasından söz etmeyi de ihmal etmemiş. Karayip Korsanları evrenini sıfırladıklarını doğrulayan Big, yeni filmlerde Johnny Depp‘in yer almayacağını da resmen açıklamış. Korsan filmlerini çok sevdiğini ancak seriye yeni bir enerji ve hayat katmak istediklerini belirten yetkili, bu uğurda filmi Deadpool‘un senaristleri Rhett Reese ve Paul Wernick’e emanet ettiklerini dile getirmiş.

Bununla birlikte yeni serinin başrolünde kadın bir korsanın maceralarını izleyeceğimize dair dedikodulara ise herhangi bir cevap vermemiş. Bildiğiniz gibi, birkaç ay önce Disney’in Jack Sparrow’un yerine bir süredir Disneyland’ta boy gösteren, Redd adındaki kızıl saçlı bir kadın korsanı getireceği söyleniyordu.

Açıkçası aynı evrende geçen yan hikâyeler çekip bizleri başka kahramanlar tanıştırmak yerine neden koskoca seriyi sıfırlayıp Sparrow’u yok saymaya karar verdiklerini anlayamıyorum. Yine de henüz ortada hiçbir görüntü yokken olumsuz konuşmak yersiz elbette. Bekleyip göreceğiz…

GÖZ ATIN  Netflix ve Disney, Georgia Eyaletini Boykot Edebilir
Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Kesinleşti: Johnny Depp, Karayip Korsanları’nda Yok için 11 yorum

 1. erdo dedi ki:

  Remake’ler tutmaz, bunu yıllardır anlamadılar.
  Ayrıca başarılı bir seriyi üzerinden çok geçmemiş olmasına rağmen sıfırlama isteği nedir.?
  Bunun direk açıklaması " biz üretim kısırlığı çekiyoruz " dur.
  1 sene sonra kalkıp Yüzüklerin Efendisi’ni sıfırlıyoruz da diyebilirler.


 2. Kötü bir adım. Son çıkan Ghostbusters filmi gibi. Oldukça kötü bir adım. Kim daha iyi korsan olabilir ki ondan başka? Tamam filmlerin kalitesi tartışılır ama adamın bu role uyuşu bir harika.


 3. Agape dedi ki:

  Haberdeki resme bakınca bile gülüyorum. Benim için Karayip Korsanları bitmiştir. Artık bir orangutanı da baş role koyabilirler. :smiley:


 4. Gurlino dedi ki:

  Bari ismini Karayip Korsanları koymasınlar…


 5. Agape dedi ki:

  Bu mesajdan sonra oturup düşündüm. Kadın karakter kim olabilir diye. Ben de bulamadım. Jim Carey’in artık hayata farklı bir bakış açısı olduğu için projeye dahil olacağını sanmıyorum. Açıkçası bu bakış açısını daha çok seviyorum. O yüzden inşallah oynamaz. Diğer isimleri de düşündüm ama emin olamadım. Kafamda bu role uyan tek bir isim yankılanıyor: Robin Williams. Bu da beni büyük bir hüzne boğuyor. Ne zaman hatırlasam üzülüyorum.


Kesinleşti: Johnny Depp, Karayip Korsanları’nda Yok

Disney, Karayip Korsanları serisini başa saracağını ve Johnny Depp’le çalışmayı düşünmediklerini resmen açıkladı.

Başa dönün