in

Jared Leto’lu Yeni Spider-Man Evreni Filmi “Morbius” için İlk Yorumlar Gelmeye Başladı

Jared Leto’lu Morbius filmi için ilk yorumlar gelmeye başladı. Sony’nin Spider-Man evreninde geçen filmi hakkında eleştirmenlerin ilk izlenimleri hayal kırıklığı yönünde.

Morbius Yorumları: Yaşayan Vampir Filmine İlk Eleştiriler
- Reklam -
- Reklam -

Morbius filmi için ilk yorumlar gelmeye başladı. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla pek çok kez ertelenmek zorunda kalan film eleştirmenler tarafından yorumlandı. Sosyal medya üzerinden paylaşılanlar Sony’nin merakla beklenen Spider-Man evreni filminin hayal kırıklığı yaşattığı yönünde.

Jared Leto’nun vampir Michael Morbius’u canlandırdığı ve Sony’nin Spider-Man evreninde geçen film hayranlar tarafından uzun zamandır bekleniyor. Geçen günlerde yayınlanan final fragmanı ile yaşayan vampirin macerası için geri sayım başlamıştı.

Özellikle Venom: Let There Be Carnagefilmi sonrası Morbius karakteri kendi bağımsız filmine kavuşan ikinci Spider-Man kötüsü olmasıyla dikkat çekiyor. Filmin kadrosunda ünlü oyuncu Jared Leto’nun yanı sıra Matt Smith, Adria Arjona, Al Madrigak ve Michael Keaton gibi yıldız isimler de yer alıyor. Ancak filmin kadrosunda yer alan yıldız isimlere rağmen eleştirmenler yapımın başarılı olmadığını söylüyor.

- Reklam -

İlk Morbius Yorumları Filminin Sıkıcı ve Planlanmamış Olduğu Yönünde

Eleştirmenlerin sosyal medya yoluyla paylaştığı fikirler çeşitli olmasına rağmen genel kanı filmin sıkıcı ve plansız olduğu noktasında birleşiyor. Geeks Worldwide sitesinin editörleri arasında yer alan Brandon Matthews basın gösterimi sonrası şunları söylüyor:

“Basın gösterimi sonrası görüştüğüm gazetecilerin çoğu filmin sıkıcı ve hesaplanmamış olduğunu söylüyor. Yorumlar arasında filmin kötü olması dışında pek ortak nokta yok. 2-3 iyi sahne ve çeşitli sürpriz sahneler dışında sinemaya gitmeye değecek bir yapım değil.”

Morbius Yorumları Jared Leto Sony Marvel

Bunun yanı sıra That Hashtag Show yazarları arasında yer alan Nick Santos filme dair şu yorumları yapıyor:

“Morbius filmini izledim ve gerçekten çok dağınıktı. Hangi evrende geçtiği ya da hangi karakterlerle beraber oynadığı hiç belli değil. Yani Marvel Sinematik Evreni’nde gördüğümüz yağ gibi akan filmlerden biri değil. Bazı izleyiciler bu filmi beğenecek ancak birçok izleyici hayal kırıklığına uğrayacaktır.”

- Reklam -

Nick Santos’un paylaştığı bu yazı sonrası bazı kullanıcılar Matt Smith’in Morbius filminde oynadığı karakteriyle ilgili verdiği röportaja tekrar dikkat çekti. Doctor Who’nun eski yıldızı Smith filmde canlandırdığı Crown karakteri konusunda kafasının oldukça karıştığını ve karakterin geleceğini ya da geçmişini pek fazla inceleyemediğini söylemişti.

“Gerçeği söylemek gerekirse birçok açıdan karakterin büyük geçmişini algılayamadım. Çünkü senaryo geçmişini ya da geleceğini pek fazla ele almıyordu. Yani, bu karakteri daha önce kimse oynamadı mı? Dürüst olmam gerekirse bütün bunlar kafamı biraz karıştırdı. Senaryoyu Loxias (Crown) olsun ya da olmasın kutsal bir metin gibi alıp okudum. Ve hâlâ tam olarak ne olduğundan emin değilim.”

Daniel Espinosa’nın yönetmenliğini yaptığı yapımın senarist koltuğunda Burk Sharpless ve Matt Sazama yer alıyor. Film, 1 Nisan 2022 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

Siz film için ilk eleştirileri nasıl buldunuz? Morbius filmi hakkında beklentileriniz neler? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar: Screen Geek, Movie Web

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yakamoz S-245 Dizisi Netflix Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ’lu Into the Night Spin-Off’u “Yakamoz S-245” Dizisinden İlk Bakış Görselleri

elon musk mars gidiş tarihi tahmini

Elon Musk, Mars’a Gidiş Tarihi Tahminini Güncelledi: Teknoloji Milyarderi En Büyük Hayalini Erteledi