in

Power Rangers Sinematik Evreni Geliyor

Power Rangers Sinematik Evreni kuruluyor. Hasbro, popüler yapımın yeni adımlarını duyurdu. Rangerlar uzun yıllar farklı mecralarda izleyicilerle buluşacak.

Power Rangers Sinematik Evreni

Hasbro, Power Rangers serisinin yeni baştan yaratılacağını duyurdu. Yeni filmle birlikte bir sinematik evren kurulacak ve pek çok farklı mecrada Power Rangers maceraları evren dâhilinde bizlerle buluşacak.

Bir başka Japon medya ikonu Super Sentai’den doğan seri, 1993’te çıkan Mighty Morphin Power Rangers dizisiyle Dünya çapında hayranlara sahip devasa bir marka hâline gelmişti.

Bir yatırımcı etkinliğinde açıklanan sinematik evren, Hasbro’nun yeni planlarının yuvası olacak. Hasbro, markayı 2018’de satın almıştı. 2017’de yetişkinlere yönelik bir film çıkmış fakat ne eleştirmenlerden, ne hayranlardan ne de gişeden beklediğini bulabilmişti. O filmin de hedefi bir sinematik evren başlatmaktı ama yaşanan fiyaskodan sonra planlar rafa kaldırıldı ve sonraki sene Hasbro’yla imzalar atıldı.

Yeni sinematik evren için End of the F***ing World ve I Am Not Okay With This dizilerinin yönetmeni Jonathan Entwistle göreve getirildi. Entwistle’nin yeni filmde yönetmenlik yapıp yapmayacağı bilinmiyor; şu anki görev tanımı Kevin Feige’nin MCU’daki rolüne benzer bir genel yapımcılık.

Power Rangers Sinematik Evreni

Şu an aktif olan tek Power Rangers projesi ise Dino Fury dizisi. Nickelodeon’da yayınlanan dizi, seriye yeni hayranlar katmak için başarılı da. Dino Fury, yeni evrenin ilk projesi olacak ve en az iki sezon devam edecek.

Yeni Power Rangers Sinematik Evreni ile Birlikte Japonya Merkezli Toei’yle Yollar Ayrılacak

Hasbro’nun yeni evrenindeki önemli değişikliklerden birisi de Toei’nin yokluğu olacak. Şimdiye kadar dizilerdeki Super Sentai sahnelerinde sözü olan Toei’nin sinematik evrende bulunmaması, yeni projelerde farklı bir yapım göreceğimizin işareti olabilir.

Japonya’dan doğan “tokusatsu” türünün bir örneği olan yapım, bu adımla daha da Amerikanlaşıp geçmişten farklı bir yola adım atacak gibi duruyor. Netflix’te yayınlanan iki dizisinde gençlerin hayatını, olgun bir izleyici grubuna anlatan Entwistle’nin sinematik evrenin başına gelmesi de izleyeceğimiz Power Rangers içeriklerinin tonunun farklı olacağının bir başka habercisi.

Yeni bir film evreninden beklentileriniz neler? Jonathan Entwistle, serinin ihtiyaç duyduğu yeni kan olabilir mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

In The Lost Lands George R.R. Martin

George R.R. Martin Uyarlaması In the Lost Lands Filminde Başroller Belli Oldu

Terminator Netflix Anime Dizisi

Terminator, Netflix Animesi Olmaya Hazırlanıyor: Projenin Başında Ghost in the Shell Yapımcıları Var