in

The Batman, Pandemi Döneminin En İyi Açılış Yapan İkinci Filmi Oldu

The Batman, pandemi döneminde en iyi açılış yapan ikinci film oldu. Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı film, hafta sonunda 128 milyon dolar kazandı.

Uzun süredir beklenen The Batman filmi geçen hafta izleyici ile buluştu. Matt Reeves’in yönettiği ve Robert Pattinson’ın başrolünde yer aldığı yapım 128 milyon dolarlık gişe geliri ile pandemi döneminde Spider-Man: No Way Home’dan sonra en çok kazanan ikinci film oldu.

İzleyiciler tarafından uzun yıllardır beklenen The Batman, açılış hafta sonunda ilgiyle karşılandı. Warner Bros.’un yapımcı koltuğunda yer aldığı ve ödüllü oyuncu Robert Pattinson’ın Kara Şövalye’yi canlandırdığı eser, yapımcılara 200 milyon dolara mâl olmuştu. Yaklaşık üç saate yaklaşan gösterim süresi, Batman’i farklı bir oyuncunun canlandırması ve diğer Batman yapımlarından farklı bir hikâye örgüsünü takip etmesi sebebiyle filmin, izleyicilerden farklı bir tepki alabileceği düşünülüyordu. Fakat beklenilen olmadı ve The Batman sinema dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Beyaz perdeye geldiği ilk haftada 128,5 milyon dolarlık gişe geliriyle yapımcıların yüzünü güldürdü. Böylelikle Marvel’ın büyük ses getiren Spider-Man: No Way Home filminden sonra pandemi döneminin en iyi açılış yapan ikinci yapımı olarak listede yer almayı başarıyor.

The Batman, Son Yıllarda Warner Bros.’a En Çok Gelir Getiren Filmleri Arasına Girdi

The Batman Filmi Hafta Sonu Gişesi

Pandemi döneminden sonra 2021 yılı Warner Bros. için pek başarılı geçmemişti. The Matrix Resurrections büyük beklentilerle beyaz perdeye gelmiş ancak gişede beklenilen başarıyı elde edememişti. Bununla birlikte film eleştirmenlerden olumlu yorumlar alamamıştı ve şirket, ortak yapımcı Village Roadshow ile davalık olmuştu. Buna rağmen 2022’nin ilk yapımları arasında yer alan The Batman şimdiden şirketin yüzünü güldürmüş durumda. Warner Bros. Dağıtım Yöneticisi Jeff Goldstein filmin başarısı ardından şunları söyledi:

“İnsanların filmi nasıl kucakladıklarını görmek mutluluk verici. Film üç saat olunca insanlar bu yapımı izlemek için özellikle vakitlerinden ayırdılar. Bu büyük ekran uyarlamaları için iyi bir şey. Dedikoduları güçlendirir.”

Matt Reeves’in yönetmenliğini yaptığı filmde Batman’i canlandıran Robert Pattison’ın yanı sıra Catwoman rolünde Zoë Kravitz, The Penguin rolünde Colin Farrell, suç dehası The Riddler rolünde Paul Dano ve Alfred Pennyworth rolünde ise Andy Serkis gibi yıldız isimler yer alıyor.

Siz The Batman filmini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Bin Gemi - Natalie Haynes

Truva Savaşı’nı Kadınların Bakış Açısından Anlatan “Bin Gemi” Romanı Çıktı

Megamind dizi peacock

DreamWorks Animasyonu “Megamind”ın Devam Hikâyesi Dizi Formatında Geliyor