in

The Sopranos Efsanesinin Öncesini Anlatacak Filme Dair Her Şey

Bir döneme damgasını vuran efsane dizi “The Sopranos”un öncesini anlatacak “The Many Saints of Newark” hakkında bildiğimiz her şeyi sizler için derledik!

The Sopranos
- Reklam -
- Reklam -

HBO kanalını dünya çapında bir marka yapan dizilerden birisi de kuşkusuz The Sopranos. Yayınlandığı 1999-2007 yılları arasında milyonlarca hayran edinen ve gerçek bir klasik haline gelen yapımın yaratıcısı ise David Chase.

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jaime Sigler, Joe Pantoliano ve Steve Buscemi gibi yıldızlarla bir döneme damgasını vuran dizinin geçmişini anlatan bir sinema filmi geliyor!

Yine David Chase’in ellerinde yükselecek filmin adı ise The Many Saints of Newark. Chase bu sefer Boardwalk Empire dizisindeki ekip arkadaşı Lawrence Konner ile birlikte senaryo koltuğuna oturuyor.

- Reklam -

Filmin yönetmeni ise daha önce Sopranos’ta da yönetmenlik yapmış ve geçmişinde Lost, Game of Thrones, Sex and the City, Terminator Genisys, Thor: The Dark World, Mad Men ve Boardwalk Empire gibi çok konuşulan yapımların olduğu Alan Taylor.

Richard “Dickie” Moltisanti ile Tanışın!

Gelelim filmin konusuna. Yapım kronolojik olarak “The Sopranos”un ilk sezonundan önce geçiyor. Ancak film, dizide de sık sık adını duyduğumuz ve etkisini hissettiğimiz Richard “Dickie” Moltisanti karakterini konu alacak.

The Many Saints of Newark bizi 1960’lı yıllara götürüyor. Dickie Moltisanti, Junior Soprano ve Giovanni Francis “Johnny Boy” Soprano’nun North Jersey’ye hükmettikleri zamanları izleyeceğiz.

Dickie için, James Gandolfini’nin efsane bir şekilde canlandırdığı Tony Soprano’nun akıl hocası diyebiliriz. Aynı zamanda Dickie’nin oğlu Christopher ile Tony’nin ilişkileri bütün dizi boyunca önemli yer tutmuştu.

- Reklam -
Alessandro Nivola
Alessandro Nivola

Richard “Dickie” Moltisanti rolünde Alessandro Nivola’yı görüyoruz. Kendisi bu rol için şöyle diyor:
“David Chase bana hayatımın rolünü yazdı.”
Gerçekten de haklı olmalı. Biz onu American Hustle, Face/Off, Jurassic Park 3 gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

Tony Soprano’nun Gençliğine Bir Başka Gandolfini!

Öte yandan asıl büyük haber Tony Soprano karakterinin gençliğini canlandıracak oyuncuda. Michael Gandolfini! Evet, doğru tahmin ediyorsunuz. 2013 yılında hayatını kaybeden James Gandolfini’nin oğlundan bahsediyoruz. Tony’nin gençliğini de zaten James’in öz çocuğundan başkası oynayamazdı.

the sopranos 1

Dizide henüz diğer kilit roller açıklanmadı. Bizlerse elbette Silvio Dante ve Paulie ‘Walnuts’ Gualtieri karakterlerinin yapımda yer alıp almayacağını, bu isimlerin gençliğini kimlerin canlandıracağını merak ediyoruz.

Chase Films, New Line Cinema ve Warner Bros. yapımcılığında çekilecek filmin ABD’de 25 Eylül 2020′de vizyona girecek. Yapımın Türkiye vizyon tarihi önce 9 Ekim 2020 olarak açıklandı. Ardından Koronavirüs pandemisi sonrası bu tarih 12 Mart 2021 şeklinde güncellendi.

Son Olarak Sizleri Efsane ‘This Thing Of Ours’ Sahnesiyle Baş Başa Bırakalım

YouTube video

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forumda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

    The sopransos hakkında çok ovgü isitim. Baba filmi sinema için neyse televizyon için The Sopransos odur gibisinden.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Andy Serkis Venom

Venom 2 Filminin Yönetmeni Andy Serkis Olabilir

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisinden İlk Video: Ekiple Tanışın!