The Sopranos Efsanesinin Öncesini Anlatacak Filme Dair Her Şey

Bir döneme damgasını vuran efsane dizi "The Sopranos"un öncesini anlatacak "The Many Saints of Newark" hakkında bildiğimiz her şeyi sizler için derledik!

HBO kanalını dünya çapında bir marka yapan dizilerden birisi de kuşkusuz The Sopranos. Yayınlandığı 1999-2007 yılları arasında milyonlarca hayran edinen ve gerçek bir klasik haline gelen yapımın yaratıcısı ise David Chase.

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jaime Sigler, Joe Pantoliano ve Steve Buscemi gibi yıldızlarla bir döneme damgasını vuran dizinin geçmişini anlatan bir sinema filmi geliyor!

Yine David Chase’in ellerinde yükselecek filmin adı ise The Many Saints of Newark. Chase bu sefer Boardwalk Empire dizisindeki ekip arkadaşı Lawrence Konner ile birlikte senaryo koltuğuna oturuyor.

Filmin yönetmeni ise daha önce Sopranos’ta da yönetmenlik yapmış ve geçmişinde Lost, Game of Thrones, Sex and the City, Terminator Genisys, Thor: The Dark World, Mad Men ve Boardwalk Empire gibi çok konuşulan yapımların olduğu Alan Taylor.

Richard “Dickie” Moltisanti ile Tanışın!

Gelelim filmin konusuna. Yapım kronolojik olarak “The Sopranos”un ilk sezonundan önce geçiyor. Ancak film, dizide de sık sık adını duyduğumuz ve etkisini hissettiğimiz Richard “Dickie” Moltisanti karakterini konu alacak.

The Many Saints of Newark bizi 1960’lı yıllara götürüyor. Dickie Moltisanti, Junior Soprano ve Giovanni Francis “Johnny Boy” Soprano’nun North Jersey’ye hükmettikleri zamanları izleyeceğiz.

Dickie için, James Gandolfini’nin efsane bir şekilde canlandırdığı Tony Soprano’nun akıl hocası diyebiliriz. Aynı zamanda Dickie’nin oğlu Christopher ile Tony’nin ilişkileri bütün dizi boyunca önemli yer tutmuştu.

Alessandro Nivola

Richard “Dickie” Moltisanti rolünde Alessandro Nivola’yı görüyoruz. Kendisi bu rol için şöyle diyor:

“David Chase bana hayatımın rolünü yazdı.”

Gerçekten de haklı olmalı. Biz onu American Hustle, Face/Off, Jurassic Park 3 gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

GÖZ ATIN  Sophie Turner, Game of Thrones'taki Kahve Bardağı Hatası İçin Suçluyu Buldu

Tony Soprano’nun Gençliğine Bir Başka Gandolfini!

Öte yandan asıl büyük haber Tony Soprano karakterinin gençliğini canlandıracak oyuncuda. Michael Gandolfini! Evet, doğru tahmin ediyorsunuz. 2013 yılında hayatını kaybeden James Gandolfini’nin oğlundan bahsediyoruz. Tony’nin gençliğini de zaten James’in öz çocuğundan başkası oynayamazdı.

Dizide henüz diğer kilit roller açıklanmadı. Bizlerse elbette Silvio Dante ve Paulie ‘Walnuts’ Gualtieri karakterlerinin yapımda yer alıp almayacağını, bu isimlerin gençliğini kimlerin canlandıracağını merak ediyoruz.

Chase Films, New Line Cinema ve Warner Bros. yapımcılığında çekilecek filmin ABD’de 25 Eylül 2020′de vizyona girecek. Yapımın Türkiye vizyon tarihi ise şimdilik 9 Ekim 2020.

Son Olarak Sizleri Efsane ‘This Thing Of Ours’ Sahnesiyle Baş Başa Bırakalım

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forumda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Etiketler:  

Stranger Things Kitap

The Sopranos Efsanesinin Öncesini Anlatacak Filme Dair Her Şey için 1 yorum

  1. The sopransos hakkında çok ovgü isitim. Baba filmi sinema için neyse televizyon için The Sopransos odur gibisinden.


The Sopranos Efsanesinin Öncesini Anlatacak Filme Dair Her Şey

Bir döneme damgasını vuran efsane dizi “The Sopranos”un öncesini anlatacak “The Many Saints of Newark” hakkında bildiğimiz her şeyi sizler için derledik!

 

 

Başa dönün
Daha fazla Geek, Sinema
Andy Serkis Venom
Venom 2 Filminin Yönetmeni Andy Serkis Olabilir

Özellikle Gollum ve Caesar karakterleriyle tanınan oyuncu ve yönetmen Andy Serkis, Tom Hardy'li Venom'un devam...

Kapat