in

YouTube Premium Türkiye Hakkında Her Şey

YouTube Premium servisi Türkiye’de hizmete başladı. Netflix ve Spotify’a rakip olmaya hazırlanan platform hakkındaki bütün detayları sizler için derledik.

YouTube Premium
- Reklam -
- Reklam -

Dijital çağın gerekleri büyük bir hızla markaları sarmaya devam ediyor. Amazon Prime, Disney +, HBO Max, IMDb, Apple TV+, derken işler YouTube’a kadar geldi. Dünyanın en büyük video sağlayıcısı firma, arkasındaki Google’ın da desteğiyle YouTube Premium hizmetini devreye soktu.

Açıldıktan yaklaşık 14 ay sonra, geçtiğimiz gün Türkiye’de de hizmete başlayan YouTube Premium, izleyicilere reklamsız bir YouTube deneyimi sunuyor. Ancak elbette ki bütün tantana bununla ilgili değil.

Başta YouTube Originals olmak üzere kendi dizi ve şovlarını sunacak olan platform, ayrıca YouTube Music ile de Spotify gibi platformlara rakip olmaya da hazırlanıyor.

- Reklam -

Tüm bunlarla birlikte YouTube Premium aynı zamanda arka planda çalışma özelliğiyle de geliyor. Birçok YouTube izleyicisinin en büyük derdi, uygulama ekranından çıktığınız an videonun kapatılmasıydı. Premium ile bu sıkıntı da ortadan kalkmış oluyor.

Premium ile aynı zamanda izlediğiniz videoları indirme özelliğine de sahip olacaksınız.

Tıpkı Netflix ve Spotify gibi aylık bir ücretlendirmeyle işleyecek yeni sistem, kullanıcılarına 3 aylık ücretsiz deneme sürümü de hediye ediyor.

- Reklam -

YouTube

YouTube Premium Türkiye hizmetlerini 4 ayrı pakette sunuyor:

  • Tek kişilik bireysel abonelik paketi: 16,99 TL
  • 5 kişilik aile abonelik paketi: 25,99 TL
  • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Bireysel): 13,99 TL
  • Yalnızca YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

YouTube Originals adıyla anılacak servis, 2015 yılında YouTube Red hizmetinin ardılı konumuyla şimdilik pek iştah açıcı görünmese de, şirketin buraya ciddi bir yatırım yapmakta olduğu gelen bilgiler arasında. Yeni ve bağımsız yapımlar, çeşitli Youtuber’lardan özel projeler ve dahası, burada kullanıcılarla paylaşılmaya devam edecek.

YouTube Premium’un Türkiye’de de hizmete girmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Abone olmak aklınızdan geçiyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for erdo erdo dedi ki:

    Ücretlendirme İOS larda farklı çıkıyor

  2. Avatar for Tobizume Tobizume dedi ki:

    Apple komisyon alıyor. Hatta bu yüzden Netflix, İOS üzerinden abone alımını kapattı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Joker

Korkunun Usta İsmi John Carpenter İmzalı “Joker” Çizgi Romanı Geliyor

Müze

Müze Giriş Ücretlerine Bir Zam Daha Yapıldı