in , ,

Attack on Titan’ın Yaratıcısı Favori Karakterini ve Manganın En Unutulmaz Sahnesini Açıkladı

Attack on Titan’ın yaratıcısı Hajime Isayama, serideki favori karakterini ve mangada kendisi için en unutulmaz sahneyi açıkladı.

Attack on Titan Yaratıcısı Favori Karakterini Açıkladı
- Reklam -
- Reklam -

Attack on Titan’ın yaratıcı ismi Hajime Isayama, serideki favori karakterini duyurdu. Daha önceden bu ismin Jean olduğunu söylemiş olsa da, kısa süre önce verdiği bir röportajda bu cevabını değiştirdi. Ve bu karakter kendisinden ne kadar çok şey katmış olursa olsun hâlâ Eren Yeager değil.

İlk defa Eylül 2009’da Kodansha’nın Bessatsu Shonen Magazine dergisinde başlayan ve 34 cildin sonunda Nisan 2021’de final veren Attack on Titan, ya da bir diğer adıyla Shingeki no Kyojin, son 10 yılın en popüler manga ve anime serileri arasında yer alıyor. Popüleritesi Japonya ile sınırlı kalmayan ve özellikle batıda da büyük bir ilgi gören yapım, gerek mangasıyla gerekse anime uyarlamasıyla milyonlarca hayrana ulaştı. Şimdilerde herkes, animenin yayınlanacak olan final bölümünü bekliyor.

Attack on Titan Yaratıcısı Hajime Isayama Favori Karakterini Açıkladı
Hajime Isayama

K Manga’nın lansmanını kutlamak için yapılan bir röportaj sırasında Attack on Titan’ın mangakası Hajime Isayama’ya sorulan sorulardan biri de en sevdiği karakterin kim olduğuydu. Isayama önce Jean Kirstein dedi, ancak birkaç saniye düşündükten sonra yanıtını değiştirdi ve bu ismin Reiner Braun olduğunu dile getirdi.

- Reklam -

“Yaratmak için üzerinde çok düşündüğüm bir karakterdi. Beklediğimden tamamen farklı çıktı. Onu çizmekten gerçekten keyif aldım.”

Isayama geçen birkaç yıl içinde Jean ve Reiner arasında gidip geldi ama görünüşe göre Reiner’da karar kıldı. En azından şimdilik.

Attack on Titan Reiner

Hajime Isayama’ya Göre Attack on Titan’ın En Unutulmaz Sahnesi

Isayama ayrıca Reiner’in Eren’e büyük ifşa sahnesinin kendisi için mangadaki en unutulmaz sahnelerden biri olduğunu söyledi. Mangaka bunun nedenini de şu sözlerle detaylandırdı:

“Masamda saatlerce düşündükten sonra o sahne aklıma geldiğinde Kodansha’nın storyboard odasındaydım. O sahneyi bulduğumda çok heyecanlandım. O harika sahneyi nasıl yaptığıma dair derin bir bağlılığım var.”

- Reklam -

Attack on Titan Favori Karakter Hajime Isayama

Isayama 19 yaşındayken, üç yıl sonra Titana Saldırı’nın temelini oluşturacak bir one-shot yazdı. Attack on Titan’ın sonu hayranlar arasında tartışmalı olmaya devam ediyor. Isayama hikâyenin başından beri sonunu düşünmüş ve başlangıçta iki ciltte, yani toplamda 8 bölümde biteceğine inanmıştı. Manganın popülaritesi arttıkça, mangaka seriyi nasıl bitirmeyi planladığını sorgulamaya başladı.

“O noktaya kadar yazarken zemin sağlamlaştı, bu yüzden hikâye ilk başta hayal meyal tasavvur ettiğim şekilde sona erdi.”

Peki ya sizlerin favori Attack on Titan karakteri kim ve sebebi nedir? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

    Favori karakterimiz aynıymış. Erwin Smith ve Jean seride en başarılı bulduğum karakterlerdi. Sonlara doğru Jean’ın rolü biraz azalsa da yine epey renk kattı seriye.

    Ekstra sayıda Mikasa’nın yanındaki çok büyük ihtimalle Jean, hatta o. Giderayak kıyağını geçmiş İsayama ağabey.

    Oluş şekinden dolayı razı değiliz ama hoş, ok.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Harrison Ford Emekli Olmayı Düşünmüyor

Harrison Ford Emekli Olmayı Düşünmüyor: “Çalışmayı ve Kendimi İşe Yarar Hissetmeyi Seviyorum”

Kurtlar Sofrasında - Hans Fallada

Hans Fallada’nın Kült Romanı “Kurtlar Sofrasında” Yeniden Türkçe Raflarında