in ,

TikTok Yayından Kaldırdı: “Baldur’s Gate 3” Tanıtımında Ayı Formundaki Druid’in ‘Aşk Sahnesi’ Viral Oldu

Baldur’s Gate 3 oyunu için detaylı ilk bakış videosu ve karakter tanıtımları paylaşıldı. Ayı formundaki bir Druid’in ‘aşk’ sahnesi yankı uyandırdı.

Baldur’s Gate 3 Karakterleri Druid
- Reklam -
- Reklam -

Baldur’s Gate 3 oyunu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Larian Studios, merakla beklenen RPG oyununun devam macerası için özel bir sunum yaptı. Etkinliğe damga vuran an ise bir High Elf ile hayvan formundaki Druid’in yaşadığı aşk sahneleri oldu.

Baldur’s Gate 3 oyunu için yeni karakter sınıfları ve oyuna dair ayrıntılar tanıtıldı. Larian Studios’un yaptığı canlı yayını oyunun iç dinamiklerine dair bilgiler verirken ekip üyeleri arasındaki iletişim seçenekleri ile dikkat çekti.

Rol yapma temalı video oyunlar arasında bir klasik olarak anılan Baldur’s Gate’in yeni macerası ağustos ayında tam sürümüyle oyuncuların karşısına çıkacak.

- Reklam -

75 ila 100 saat arasında değişeceği söylenen oyun detaylı dünya yaratımı, etkileşim ve metinleri ile şimdiden beklentileri yükseltiyor.

Baldur’s Gate 3 Karakterleri Druid Sahnesi

Panel From Hell etkinliğinde yapılan canlı yayın, oyunun ilk adımı olan karakter yaratım sürecine ışık tuttu. Masaüstü rol yapma oyunu Dungeons and Dragons’ın 5. sürümünü referans alan Baldur’s Gate 3, Erken erişim döneminde oynanabilir olan karakterlere ek olarak yeni sınıflar eklediğini duyurdu. Larian Studios bununla birlikte karakterler arasındaki romantizm opsiyonlarına da dikkat çekiyor.

YouTube video

Tanıtım videosunun bir bölümünde High Elf ırkından Astarion adlı karakterin gece yarısı bir şehirden Halsin isimli bir Druid ile kaçtığı görülüyor. Ancak sahnenin ilerleyen kısımlarında karakterlerin üstlerini çıkardığı ve oldukça “yakınlaştığı” tam da bu anda Druid karakterin kontrolünü kaybederek bir ayıya dönüştüğü gösteriliyor. Bir rol yapma oyunu temelli olmasından dolayı oyuncuya sunulan seçimlerle değişebileceği belirtilen sahne oyunda bulunduğu söylenen birçok romantik sahneden sadece biri.

TikTok Larian Stüdyolarının Baldur’s Gate 3 Canlı Yayına Yasak Getirdi

Oyun tanıtımının yapıldığı canlı yayın esnasında ise sosyal medya platformu TikTok yayını durdurma kararı aldı. Serinin geliştiricilerinden Michael Douse sosyal medya platformunda yaptığı açıklamada getirilen yasağı eleştirdi. Larian Studios yayın yönetmeni Douse durumun sadece komik bir sahne olduğunu söyledi:

“Tiktok, oyunumuz çok sanatsal olduğu için ne olduğunu anlayamadı ve yayınımızı kaldırdı.”

Baldur’s Gate 3’ün yazarlarından Adam Smith ise oyunculara istedikleri şeyi verdiklerini söylüyor.

“Şekil değiştirebilen bir Druid ile cinsel ilişkinin nasıl olabileceğini düşündünüz mü? Çünkü Larian olarak biz düşündük ve en sonunda oyunculara istedikleri şeyi vermeye karar kıldık: Boz ayıya dönüşebilen bir adamla karşılıklı rıza içerisinde şefkat dolu bir aşk.”

YouTube video

Baldur’s Gate 3 oyunu 31 Ağustos 2023’te PC ve PlayStation 5 platformlarında erişime açılacak.

Siz Baldur’s Gate 3’ün yeni karakter sınıfları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir ve oyun dünyasından daha fazla haberdar için bizi Google Haberler’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Gizmodo, CBR

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Zombieverse - Netflix Zombi Programı - Fragman

Netflix’in Zombi Temalı Yarışma Programı “Zombieverse”ten Fragman Yayınlandı

Yalçın Altın

H.P. Lovecraft Seslendirmeleriyle Tanınan, Spekülatif Kurgu Yazarı Yalçın Altın Yaşamını Yitirdi