in ,

Ezel Akay, Evliya Çelebi’yi Netflix’e Sunmak İstiyor

Ezel Akay, Tarih Obası adlı kanalda katıldığı canlı yayında Netflix’e bir Evliya Çelebi projesi sunmak istediğini dile getirdi.

Ezel Akay Evliya Çelebi Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Ezel Akay, izleyici olarak katıldığı programda Netflix’e bir Evliya Çelebi projesi sunmak istediğini ifade etti.

Dün akşam YouTube’da bulunan Tarih Obası kanalında canlı olarak yayınlanan “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? Film Yorumluyoruz!” programının sohbetine sürpriz isimler katıldı. Levent Kazak’ın yazdığı ve Ezel Akay’ın yönettiği Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? filminin tartışıldığı yayında Akay ve Kazak da sohbetteki yerini aldı.

Ceren Sungur, Ömer Faruk Yazıcı ve Mehmet Berk Yaltırık’ın filmi değerlendirdiği programda Ezel Akay (yönetmen), Levent Kazak (senarist), Gürsel Korat (senarist) ve Ender Akay (müzisyen) da sohbette kimi sorulara yanıt vermekten çekinmedi.

- Reklam -

Ezel Akay, Netflix Yapımı Bir Evliya Çelebi Projesi İçin İstekli

Son olarak geçen aralık ayında Netflix’te yayınlanan 9 Kere Leyla filmini izleme fırsatı bulduğumuz Ezel Akay, sohbete katılanların heyecanlı önerileri arasında; dikkat çeken bir isteğini dile getirdi.

Sohbette katılımcılar olası bir Evliya Çelebi projesi hakkında isteklerini dile getirdi. Ezel Akay da şakayla karışık, “Tamam, Netflix’e sunalım Evliya Çelebi’yi,” yanıtını verdi.

Ezel Akay Evliya Çelebi Netflix

Elbette bunun şimdilik bir temenni boyutunda olduğu aşikâr. Ancak son filmini Koronavirüs pandemisi nedeniyle Netflix’te yayınlayan yönetmenin, bu platform için yeni çalışmalar üretmesi pek de sürpriz olmaz.

İzleyicilerden gelen telkinler sonrası, Akay’ın aklındaki projelerden birisi de Evliya Çelebi olacak gibi duruyor. Projenin -eğer gerçekleşirse- dizi mi yoksa film formatında mı geliştirileceğine dair ise bir ipucu görünmüyor.

- Reklam -

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? ve 7 Kocalı Hürmüz filmlerinden sonra F Tipi Film ve bir belgesel olan Küçük Kara Balıklar (2014) ile izleyici ile buluşan Akay; son olarak Haluk Bilginer ve Demet Akbağ’lı 9 Kere Leyla’yı ortaya koymuştu. Yönetmenin sıradaki filminin ise Zeki Müren’in Öpücüğü olacağı biliniyor.

Tarih Obası’nda gerçekleşen ve sürpriz konukları ile heyecan yaratan yayının tamamını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tarih Obası – “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” Yayını

YouTube video

Seyahatnâme adlı 10 ciltlik eseriyle bilinen, 17. yüzyıl Osmanlı’sının ünlü gezgini Evliya Çelebi hakkında hâlâ dikkat çekici bir televizyon ya da sinema yapımı bulunmuyor.

KayipRihtim.com

Peki siz bu ihtimali nasıl karşılıyorsunuz? Ezel Akay imzasıyla Netflix’te bir Evliya Çelebi yapımı izlemek ister miydiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Barış Manço Kimdir?

Barış Manço: Bir Nesli Peşinden Sürükleyen Efsane Müzisyen

cüce zurafa

Cüce Zürafalar İlk Defa Gözlemlendi