in , ,

Yerli Dijital Platformlar BluTV ve GAİN’den Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Yüzde 100’ü Aşan Yeni Rakamlar

BluTV ve GAİN, abonelik ücretleri %100’ü aşan oranlarla zamlandı. Yerli dijital platformlar da artan maliyetlere kayıtsız kalamadı.

BluTV ve GAİN Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı
- Reklam -
- Reklam -

BluTV ve GAİN, abonelik ücretlerine ciddi bir zam gerçekleştirdi. Türkiye’nin önde gelen yerli dijital video izleme platformları yüzde 100’ü aşan yeni rakamlarla dikkat çekiyor.

BluTV en son Eylül 2022’de gerçekleştirdiği zamdan bu yana abonelik ücretlerine yüzde 100’lük bir artış uyguladı. Önceden aylık abonelik ücreti 49,90 TL olan BluTV’nin yeni aylık ücreti 99,90 TL’ye çıktı. Ayrıca yıllık abonelik ücreti de ayda 49,90 TL (x12 =) 598,80 TL olarak güncellendi. Daha önce platformda sunulan aylık 49,90 TL ve yıllık abonelik ücreti ise 12 taksit seçeneğiyle ayda 29,90 TL olarak belirlenmişti.

BluTV’deki bu artışa rağmen kullanıcılar Hepsiburada Premium aboneliği ile dijital servisi ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyor.

- Reklam -

BluTV ve GAİN Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı

İşte Güncel BluTv Abonelik Ücretleri

Aylık Abonelik Eski Fiyat: 49,90 TL | Yeni Fiyat: 99,90 TL
Yıllık Abonelik Eski Fiyat: 358,80 TL | Yeni Fiyat: 598,80 TL

BluTV’nin Yanı Sıra GAİN de Dikkat Çekici Bir Ücret Artışına Gitti

Diğer bir yerli dijital platform olan ve kısa süre önce Rams Türkiye Grubu tarafından satın alın GAİN ise abonelik ücretlerinde benzer bir artışa gitti. Aylık ücreti 34,90 TL’den 99 TL’ye yükseltilen dijital servis, bu zamla kullanıcılarını şaşırttı. Ayrıca, 20 Ağustos tarihine kadar deneme paketi sunan GAİN’e ilk kez kayıt olan kullanıcılar ve mevcut Premium aboneliği olmayanlar, sadece 1 TL’ye bir aylığına abone olabilecek. Platform, öğrencilere ve akademisyenlere sunduğu indirimli aboneliği ise 11,90 TL olarak belirledi. Önceden 262,80 TL olan yıllık GAİN aboneliğinin yeni ücreti ise henüz açıklanmadı.

İşte Güncel GAİN Abonelik Ücretleri

Aylık Abonelik Eski Fiyat: 34,90 TL | Yeni Fiyat: 99,00 TL
Yıllık Abonelik Eski Fiyat: 262,80 TL | Yeni Fiyat: Belirsiz…

BluTV ve GAİN Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı

- Reklam -

Bu zamların ardında ülkenin ekonomik durumu ve bu nedenle ortaya çıkan maliyet artışının etkisi olduğu tahmin ediliyor. Yükselen döviz kurları ve vergi oranları, dijital platformların da abonelik ücretlerini etkiledi. BluTV ve GAİN’in bu fiyat artışının nasıl bir kullanıcı tepkisi alacağı merakla bekleniyor.

Yeni güncellemeler, kullanıcılar arasında tartışmalara neden olurken, dijital platformların gelecekteki abone sayıları ve rekabet durumu üzerinde de etkileri olması bekleniyor.

Yeni zamlar hakkında sizlerin düşünceleri neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, benzer içerikler için bizleri Google News’ten takip edebilirsiniz.

Ethem Yekta Ulaş

21 yaşındayım ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyorum. Çocukluğumdan beri bir şeyler üretmeyi seviyorum ve farklı alanlarda deneyim kazanmak istiyorum. Tutkum, öğrenme isteğim ve bu alanlarda kendi tarzımı oluşturma çabamla ilerlemeye devam ediyorum.

9 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for ilkaysf ilkaysf dedi ki:

  Blu TV’nin yaptığı zam acaba Hepsiburada Premium üyeliğinin de zam habercisi olabilir mi ?

 2. Avatar for erdo erdo dedi ki:

  Netflix’e kızıyorduk ama bizimkiler de boy ölçüşüyor BluTv’yi hadi anladım diyelim de Gain bu ücretleri hangi içerikler için istiyor. 1 sene önce üyeydim, sonra iptal ettim. Merak edip şimdi girdim baktım. İçerikte hiçbir değişiklik yok.

 3. Avatar for erce erce dedi ki:

  Beter olun. TRT neyinize yetmiyor. İşiniz gücünüz LGBT destekli Atatürk düşmanı boş beleş kanallara para basmak. Bastığınız da para olsa 100 TL ne ki?. İndi bindi 70 TL, İki lahmacun parası altı üstü…
  İzlemeyin, Türkiye’nin kupası Ziraat Türkiye Kupası da Atv de beleş… Diyeceğim ama…

  Allah kimsenin aptallığını başkasına çektirmesin.
  Yüzsüz yüzsüz Doğalgaz, TOGG haberi paylaşanların gıkı çıkmıyor bu haberlere… Olan bizim gençlere oluyor…

 4. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  100 lira şuan tavuk döner + ayran parası fakat bu 2 platform içerik olarak ne kadar yeterli bilemiyorum açıkçası.

  Netflix benzeri yerel platformların çıkmasını yerli dizilerin sürelerinin kısalması ve içerik kalitesinin artması için önemli buluyordum fakat bu platformlardan imza niteliğinde sitcom, polisiye, gerilim dizileri çıktı mı?

  Haluk Bilginer’in oynadığı diziler haricinde üyelik sattıracak yapımlar yok bence.

 5. Avatar for Boontyy Boontyy dedi ki:

  Saçma bir zam, özellikle de bu ikili için. Her ne kadar rezalet bile olsa ne Disney’in, ne de Netflix’in içeriklerinin kalite ve sayı olarak yarısı bile yok ikisinde de. Şuan Disney’in saçma sapan yaptığı durum dışında platform olarak sadece Netflix, Amazon ve Mubi kalmış durumda. Öyle bir duruma sokuyorlar ki insanları, artık korsan övmeye bile başlayacağım.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

4 cevap daha var.

Yeni Ahsoka Fragamanı Anakin Skywalker'ı Geri Getiriyor

Yeni “Ahsoka” Fragmanı Hayden Christensen’ın Anakin Skywalker’ını Geri Getiriyor

One Piece Dizisi için Eiichiro Oda'nın Şartları Ortaya Çıktı

Eiichiro Oda’nın “One Piece” Uyarlaması Öncesi Netflix’e Bazı Kritik Şartlar Koştuğu Ortaya Çıktı