in , ,

“One Piece” Animesinde Heyecan Dorukta: Luffy’nin “Gear 5” Dönüşümü Başlıyor

One Piece animesinde Luffy’nin beklenen Gear 5 dönüşümü başlıyor. Bu bölümler için bir araya gelen ekipte ise ünlü animatörler yer alıyor.

One Piece Animesinde Gear 5 Dönüşümü Unutulmaz Olacak
- Reklam -
- Reklam -

One Piece anime hayranları, Wano Ülkesi arkında beklenen büyük dövüşün eşiğinde. Luffy’nin kaderini belirleyecek olan Gear 5 sahnesi için yapılan açıklamalar, heyecanı doruk noktaya taşıyor.

Yıllardır süregelen Wano Ülkesi arkının final mücadelesi ile birlikte One Piece anime sezonu hız kesmeden devam ediyor. Hayranların heyecanla beklediği Luffy ve Kaido arasındaki çarpışma artık başlıyor. Luffy, Kaido’ya karşı aldığı acımasız darbelerle zorlu bir mücadele veriyor ve hatta hayatını riske atıyor.

Ancak hayranlar Luffy’nin bu zorlu savaştan sonra beklenen efsanevi dönüşümüne şahit olacaklar: Gear 5. One Piece Day 2023 etkinliğinde serinin yönetmeni Tatsuya Nagamine liderliğinde çalışan yetenekli animatörlerden oluşan bir ekip, bu dönüşümün muhteşem bir fragmanını ortaya koydu.

- Reklam -

One Piece Animesinde Gear 5 Dönüşümü Başlıyor

Gear 5, Luffy’nin kendi özgürlüğünü vurgulayan ve onu kat kat artıran bir dönüşüm olarak biliniyor. Luffy’nin şimdiye kadar yapmak istediği her şeyi yapabildiğinden bahsettiği tanıtım fragmanında karakterinin bu yönüne odaklanıldı. Ayrıca, Oda tarafından da onaylandığı üzere Gear 5 genellikle çok komik bir dönüşüm olarak görülüyor ve Luffy’nin Kaido’ya yumruk atmasının ardından hayranların Kaido’nun kafasının etrafında dönen yıldızları ve kuşları görmesiyle bu komik doğası da tanıtım fragmanında vurgulanıyor.

Kısa olmasına rağmen tanıtım fragmanı hayranların bir sonraki bölüm için heyecanlanmalarını sağlayacak bilgilerle dolu. Eğer daha önce izlemediyseniz hemen aşağıdan göz atabilirsiniz:

One Piece 1071. Bölüm Fragmanı Gear 5 Dönüşümü | İZLE

YouTube video

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Gear 5 sahnesinin yönetmeni Tatsuya Nagamine, daha önce Wano Ülkesi bölümlerinde önemli işlere imza atmış bir isim. Yönetmen, aksiyon sahnelerindeki yeteneği, renk ve çerçeveleme seçimleriyle tanınıyor ve bu sahnede de kendini gösterecek.

Bu eşsiz dönüşümün hayata geçirilmesinde Nagamine’ye ünlü animatörler eşlik ediyor. Weilin Zhang, Akihiro Ota, Shinya Ohira, Bahi JD ve Masami Mori gibi yetenekli isimlerin katılımıyla, Gear 5 sahnesinin izleyicilere eşsiz bir animasyon deneyimi sunması planlanıyor.

- Reklam -

Zaman atlamasından önce özellikle One Piece‘te yer alan Ryo Onishi‘nin dönüşü için de söylentiler var. Hayranlar ayrıca Tu-yong Ce gibi isimlerin Gear 5 döneminde aktif katılımcılar olacağını ve her şey düşünüldüğünde bu dönemin kesinlikle efsanevi olacağını düşünüyor.

Gear 5, Luffy’nin özgürlüğünün zirvesine ulaştığı ve tüm istediklerini gerçekleştirebilecek güce sahip olduğu bir dönüşüm olarak öne çıkıyor. Bu dönüşüm aynı zamanda Luffy’nin karakteristik özelliklerine de mükemmel bir şekilde uyuyor. Joyboy’un dönüşü ve yüzyıllar süren tarihle birleşerek Gear 5 sahnesi One Piece’in final bölümüne adım atıyor.

One Piece Animesinde Gear 5 Dönüşümü Başlıyor

Tüm gözler şimdi Gear 5 sahnesinde ve Luffy’nin Kaido’ya karşı olan mücadelesinin sonucunda. One Piece anime ekibinin özenle hazırladığı bu sahne, hayranların unutamayacağı bir deneyim olmaya aday. 6 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanacak bu bölüm, Luffy’nin kaderini de değiştirmeye hazırlanıyor.

Sizler animenin yeni bölümünden neler bekliyorsunuz? Dönüşümün animedeki aksiyona nasıl yansıyacağını düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google News’ten takip edebilirsiniz.

Kaynak: Game Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  Joyboy… has returned!

 2. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

  Serinin en tırt olaylarından biri şakasız. Retconun bu kadarı. Neyse, hayranların çoğunluğu memnun olduğu için sıkıntı yok.

  Not: Madem olay çıktı bu kadar belirteyim; Amacım hiç kimsenin zevkini aşağılamak değildi. Tek dediğim olay kötü de olsa fanları heyecanlandırıyor bir şekilde yani sattırıyor. Bu da sorun olmadığını gösterir. Alınan varsa kusuruma bakmasın.

 3. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  image

  Yani diyor ki: Kusura bakmayın ama insanlar bir konuda heyecanlanıyorsa ve sırf heyecanlandiklari için siz onların kendilerini aptal gibi hissetmelerini istiyorsanız berbat bir insansınız.

 4. Avatar for Buyifix Buyifix dedi ki:

  100lerce yıl sonra atasözü diye geçer bu söz. Çok güzelmiş.:joy:

 5. Avatar for Askeladd Askeladd dedi ki:

  Ne ki şimdi bu? Ben kimsenin heyecanlanmasına falan bir şey demedim. Nika mevzusu tüm forumlarda eleştirilen bir şey sosyal medyanın aksine, ama genel olarak sevildi. Tek dediğim eğer fanlar memnunsa olay kötü de olsa satıyorsa sıkıntı yok. Kimse kendini aptal gibi hissetsin falan da denmedi. Nasıl bir kafadır bu?

  Yok berbat bir insansın falan. He berbat bir insanım. Oda tanrı, Luffy peygamber, One Piece kutsal kitap. Fan boylardan burada da kurtuluş yok anlaşılan.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

Şehir ve Şehir - M. İhsan Tatari | Çevirmenin Çemberi

Şehir ve Şehir – M. İhsan Tatari | Çevirmenin Çemberi: “Besźel ve Ul-Qoma’ya Yeni Bir Hayat Üfleme Çabaları”

Testere 10 Fragmanı: Jigsaw Geri Dönüyor

Testere Serisinin Yeni Filmi “Saw X”ten İlk Fragman: Jigsaw En Kişisel Oyunu İçin Geri Dönüyor