in ,

Robert Englund, Korku Sinemasının İkonlarından Freddy Krueger’ı Bir Daha Canlandırmayacak

Robert Englund, Freddy Krueger karakterine veda ettiğini açıkladı. Ünlü oyuncu yeni “A Nightmare on Elm Street” filmi için aklından geçen aktörü de paylaştı.

Robert Englund, Freddy Krueger Defterini Kapattı
- Reklam -
- Reklam -

Robert Englund, uzun yıllar hayat verdiği Freddy Krueger karakteriyle olan macerasını noktaladığını açıkladı. Amerikalı sanatçı tasarı aşamasındaki yeni A Nightmare on Elm Street filmi için yerine geçmesini dilediği ismi de paylaştı.

Elm Sokağında Kâbus serisindeki korku ikonu Freddy Krueger’ı canlandırmayı bıraktığını resmi olarak doğrulayan Robert Englund, Variety‘ye verdiği bir röportajda, yaklaşan belgesel Hollywood Dreams & Nightmares’in tanıtımı için konuştu.

Englund’a, serinin onuncu filmi için yeşil ışık yakılması durumunda korku rolünü yeniden canlandırmaya açık olup olmadığı soruldu. Englund, “Artık Freddy’yi oynamak için çok yaşlı ve sağlığım elvermiyor,” diye itiraf etti ve şöyle devamında şunları söyledi:

- Reklam -

“Dövüş sahnelerini birden fazla kez çekemiyorum, boynumda, sırtımda sorunlar var ve sağ bileğimde artrit bulunuyor. Bu yüzden onu rafa kaldırmam gerekiyor, ancak cameo şeklinde kısa süreli de olsa geri dönmek istiyorum.”

Robert Englund, Freddy Krueger Defterini Kapattı

Freddy Krueger Defterini Kapatan Robert Englund, Yerinde Görmek İstediği Aktörü de Açıkladı

Aktör ilk kez 1984 yapımı korku klasiği A Nightmare on Elm Street’te, insanları rüyalarında öldürebilen ölümsüz çocuk katili Freddy Krueger’ı canlandırmıştı. Daha sonra, serinin diğer yedi devam filminde ve 1988-1990 yılları arasında yayınlanan Freddy’s Nightmares adlı televizyon dizisinde Freddy’yi oynamak için geri döndü. Ayrıca, The Simpsons’ın bir bölümünde Freddy Krueger’ın seslendirmesini yapmış ve The Goldbergs’ün Cadılar Bayramı temalı bir bölümünde korku ikonu olarak kısa süreli bir sahnede yer almıştı.

Robert Englund, Freddy’yi oynamayı bıraksa da, karakterin özgün özellikleri arasında yer alan metal pençeli, kahverengi deri, sağ el eldivenini kimin kullanması gerektiğini görmek istediğini belirtti: Kevin Bacon.

“Onun türe saygı duyduğunu biliyorum ve fiziksel olarak da çok yetenekli bir aktör. Kevin’ın sessizliği ve hareketleri oldukça ilginç olurdu.”

- Reklam -

Geçen günlerde Arnold Schwarzenegger da The Terminator defterini kapattığını duyurmuştu.

Elm Sokağında Kâbus Serisi İçin Neler Planlanıyor?

Robert Englund, Korku Sinemasının İkonlarından Freddy Krueger'ı Bir Daha Canlandırmayacak

2010 yılında Jackie Earle Haley’in Freddy Krueger rolünü üstlendiği yeniden çevriminden sonra, seride yeni bir film yapılmadı. Ancak New Line Cinema 2015 ile 2018 yılları arasında yeni bir giriş yapmayı denedi. 2019’da film haklarının Wes Craven’ın mirasına geri döndüğü duyuruldu. Yeni film ve TV projelerine dair raporlar ortaya çıksa da, ilk duyurudan bu yana herhangi bir ilerleme kaydedilmedi veya yeşil ışık yakılmadı.

Freddy Krueger, 13. Cuma’daki Jason Voorhees ile birlikte 1980’lerdeki en ikonik korku karakterlerinden biriydi. İkili, 2003 yapımı Freddy vs. Jason filmiyle buluşmadan önce ayrı ayrı birçok filmde rol aldı. Ancak 2010’dan bu yana her iki karakterin de yeni bir filmi çekilmedi. Fakat kısa bir süre önce sevilen korku karakteri Jason Voorhees’in, Peacock’ta yayınlanacak olan Crystal Lake adlı bir ön hikâye dizisiyle geri döneceği açıklandı. Crystal Lake’in senaryo, yapımcılık ve yönetmenlik görevini Bryan Fuller üstlenirken, A24 yapım şirketi de projede yer alacak. Ne zaman başlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Siz Robert Englund’ın kararını A Nightmare on Elm Street serisinin devam yolculuğunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, daha fazla sinema haberi için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Little Mermaid: Ariel'in Saç Tasarımı Maliyeti Açıklandı

Halle Bailey’nin “The Little Mermaid” Filmindeki ‘Küçük Deniz Kızı Ariel’ Saç Tasarımı için 150 Bin Dolar Harcandı

Dolph Lundgren - The Witcher Dizisi The Rats

“Rocky”de Ivan Drago’yu Canlandıran Dolph Lundgren “The Witcher” Evrenine Katıldı