in

Demon Slayer 2019’un En Tatmin Edici Animesi Oldu

Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba), 2019’un En Tatmin Edici Animesi seçildi. Yapımın uyarlandığı manga serisi de satışlarda One Piece’i geride bıraktı.

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba
- Reklam -
- Reklam -

2019 anime yapımları açısından oldukça bereketli bir yıldı. Birçok sevilen animenin devam sezonlarının yanı sıra yepyeni yapımlar da bizlerle buluştu. İşte bu yeni yapımlar arasında yer alan ve yılın önde gelen animelerinden biri olarak anılan Demon Slayer, Japon izleyicisinden geçer not almış durumda! Orijinal olarak Kimetsu no Yaiba adıyla bilinen yapım, Japon izleyicilerine göre “2019 yılının en tatmin edici animesi” seçildi.

Japonya’da yayın yapan The Kadokawa Game Linkage adlı yayın kuruluşu, ülke genelindeki binlerce anime hayranını içeren ve yakın zamanda yayınlanan anime serileri hakkındaki düşüncelerini içeren bir anket hazırladı. Şirket, izleyicilere 2019’un en tatmin animesi hangisi diye sorduğunda aldıkları cevap Demon Slayer oldu. Tanjiro’nun hikâyesi ve iblisleri yok edip bir yandan kız kardeşini kurtarma arayışı bu kategorinin en iyi animesi olarak seçildi!

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba

- Reklam -

Demon Slayer, ankette Attack On Titan, JoJo’s Bizarre Adventure: Golden Wind, Dr. Stone ve Vinland Saga gibi önemli anime yapımlarıyla mücadele etti. Çoğu hayrana göre böyle bir listede birinci çıkabilmesi bile başlı başına bir başarı olarak gösterildi. Aynı zamanda anime serisiyle birlikte Demon Slayer’ın manga satışları da oldukça arttı. Hatta bu kategoride ünlü manga serisi One Piece’ı bile geride bırakan bir popülerlik seviyesine ulaştı.

Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba) Ne Anlatıyor?

Demon Slayer mangası Koyoharu Gotōge tarafından yazılıp çizildi. Mangayı 26 bölümle animeye uyarlayan isim ise Haruo Sotozaki oldu. Kimetsu no Yaiba, ailesi katledildikten ve kız kardeşi Nezuko’nun iblise dönüşmesinden sonra onu kurtarmak adına arayışa çıkan ve iblis avcısı olmaya karar veren genç Tanjiro Kamado’nun maceralarını konu alıyor.

Animenin ilk sezonu izleyicilere, dişlere ve pençelere karşı çatışan bir çelik irade hikâyesi sundu. Tanjiro sayısız iblise karşı hiç bitmeyen bir dizi tehdit ve macerayla yeteneklerini geliştirdi.

Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba

- Reklam -

Hayranlara göre ilk sezonu bu kadar tatmin edici kılan şey, her bölüme nüfuz eden benzersiz karakterler, oldukça iyi tasarlanmış kavgalar ve nefes kesici animasyonların bir kombinasyonuydu.

Peki Demon Slayer 2. Sezon gelecek mi? Şu an için böyle bir onay henüz verilmedi ancak geri dönüşlere bakılırsa yakın zamanda olmasa bile Tanjiro’nun maceralarını izlemeye devam edeceğiz.

Peki ya sizler Demon Slayer’ı izlediniz mi? Japonların söylediği gibi bu yapımı 2019’un en tatmin edici animesi olarak görüyor musunuz? Ya da bunun yerine hangisini seçerdiniz? Kayıp Rıhtım Forum üzerinden yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Transformers: War For Cybertron – Netflix Animesinden İlk Fragman

Kaynak: Comicbook

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Asude Asude dedi ki:

  Sonuna kadar hak ediyor… gerçekten efsaneydi.mangayi da okuyorum şu an, öneririm

  Infinite train için de çok heyecanlıyım :heart_eyes:

 2. Avatar for Pyrewrath Pyrewrath dedi ki:

  Son zamanlarda izlediğim en başarılı animelerden biri. :+1:

 3. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Bi’ bana mı abartı geliyor ya bu animenin övülmesi. :thinking: Çok güzeldi bence de ve izlerken gram sıkılmadım aktı gitti. Ince ince ayrıntısına da girmeyeceğim neyi ne kadar başarılı yaptıkları hakkında ama gerçekten abartıldığı kadar var mıydı seri bilemiyorum. Bence değildi.

  @swarf katılıyorum.

 4. Avatar for Tilqi_Gin Tilqi_Gin dedi ki:

  Mangasının satışları bu halde devam ederse 2020 yılı sonunda One Piece’in 2011’de yaptığı yıllık satış rekorunu(37,996,373 ) geçip yeni rekoru elinde tutacak. Bu yılın satışlarında geçip de farkı açalı haftalar oluyor zaten, söylemeye gerek yok. KnY’nin satışları, One Piece’in o yılın yarısında yaptığı, aynı zamanda yarım yıllık satış rekoru olan 23.366.030 satışı geçeli 1 haftayı geçiyor ki geçtiği vakitte yarı yılın bitmesine 12 hafta civarı vardı.

 5. Avatar for swarf swarf dedi ki:

  Piyasa durgun olduğu bu kadar dikkat çekiyor. Hem çizim hem de işleniş konusunda kaliteli bir seri olmasına rağmen klasik bir shounen animesinden fazlası değil.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Avengers Infinity War Captain America Iron Man

Avengers: Infinity War Filminden Silinen Sahneler, Önemli Detaylar İçeriyor

İki Şehrin Hikâyesi - Charles Dickens - Dizi

İki Şehrin Hikâyesi Dizi Oluyor: Charles Dickens Klasiği Yeniden Geliyor!