in

Netflix’in Bilimkurgu Dizisi “Another Life” 2. Sezonun Ardından İptal Edildi

Another Life 3. Sezon iptal edildi. Netflix, bilimkurgu dizisinin fişini ikinci sezonun ardından çekmeye karar verdi. Haberi yapımın başrollerinden Katee Sackhoff duyurdu.

Another Life 3 sezon netflix iptal

Another Life 3. Sezon iptal kararı aldı. Netflix’te izleyicilerle buluşan bilimkurgu drama dizisi ikinci sezonun ardından ekranlara veda ediyor. Dijital yayın devi yapımın fişini çekerken haberi serinin başrollerinden Katee Sackoff duyurdu.

Slasher, Being Erica ve Degrassi gibi yapımlarla tanınan Aaron Martin’in yaratıcı koltuğunda oturduğu Another Life ilk sezonu ile 2019 yılında izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Dizi astronot Niko Breckenridge ve genç ekibinin, dünya dışı bir yaşam formunun perde arkasını çözmek üzere çıktıkları tehlikeli uzay yolculuğunu konu alıyordu.

10 bölümden oluşan ilk sezonu 14 Ekim 2021’de yine 10 bölümden oluşan bir ikinci sezon takip etti. Dizi ortalama eleştiriler alırken yapımın akıbeti de bir süredir belirsizliğini koruyordu.

İptal haberi dizide Niko Breckinridge karakterini canlandıran Katee Sackhoff’tan geldi. Oyuncu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada dizinin izleyicilerine teşekkür etti.

Sackhoff şunları kaydetti:

“Another Life’ı izleyen ve destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca ekibimize ve oyuncularımıza her zaman çok sıkı çalıştıkları ve iyi hazırlandıkları için teşekkür ediyoruz. Keşke daha fazla sezon yapabilseydik. Ancak ne yazık ki bu mümkün değil. Bir sonraki macerada görüşmek üzere.”

Another Life 3. Sezon İptali Sürpriz Olmadı

Dizinin iptal edildiği haberi, izleyiciler ve serinin yorumlarından haberdar olanlar için sürpriz olmadı. Dizi Rotten Tomatoes’ta eleştirmenlerden yüzde 6, izleyicilerden ise yüzde 69’luk bir derece almıştı. Yapımın IMDb puanı ise 35 bin kullanıcının kullandığı oy sonucunda 5,2 olarak çıkmıştı.

Another Life 3 sezon iptal netflix

Dizinin oyuncu kadrosunda Katee Sackoff’a Justin Chatwin, Samuel Anderson, Blu Hunt, A.J. Rivera, Jake Abel, Alex Ozerov, Alexander Eling, JayR Tinaco, Lina Renna, Selma Blair ve Elizabeth Ludlow gibi isimler eşlik ediyor.

Serinin başka bir platformda yeniden hikâyesine devam edip etmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Böylelikle Netflix’in hızlı başlayıp çabuk iptal ettiği diziler kervanına bir yapım daha katılmış oluyor. Platform geçen aylarda Cowboy Bebop dizisinin de fişini çekmekte gecikmemişti.

Siz bu yapımı takip ediyor muydunuz? İptal kararını yerinde buluyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Tavana Bak - Firdevs Ev

Firdevs Ev’in Büyülü Gerçekçilik Rüzgârları Esen Öykü Kitabı “Tavana Bak” Yayımlandı

ruhşen doğan nar söyleşi

Ruhşen Doğan Nar: “Yazarın İlk Amacı Okurlara Ulaşmak ve Okunmak Değil midir?”