in ,

Doctor Who 13. Sezon Yaklaşıyor: “Flux” Zamanı

Doctor Who 13. Sezon yakında başlıyor. “Flux” olarak adlandırılan yeni sezon ile Jodie Whittaker ve Chris Chibnall’a veda edeceğiz.

Doctor Who 13. Sezon Çıkış Tarihi Flux

Doctor Who 13. Sezon çıkış tarihi netleşti. Doktor’a hayat veren Jodie Whittaker’a ve başyazar Chris Chibnall’a veda edeceğimiz yeni sezonun adı ise “Flux” olarak açıklandı. Yeni bölümlere dair bir de tanıtıcı video yayınlandı.

BBC’nin köklü bilimkurgu dizisi yeni sezon için gün sayıyor. Başrolünde Jodie Whittaker’ın bulunduğu yapımdan yayınlanan yeni video, Doktor’un mücadele edeceği yeni yapıya dair ipuçları sunuyor.

13. Doktor’a veda sezonu olarak tasarlanan bu sezon önümüzdeki Cadılar Bayramı’nda, yani 31 Ekim 2021’de yayınlanmaya başlayacak. İlk 6 bölümü haftalık olarak ekrana gelecek seride, kalan üç bölüm 2022’de izleyicilerin karşısına çıkacak.

Doctor Who 13. Sezon – Tanıtım İZLE | “Flux Geliyor” – Çıkış Tarihi ve Yeni Detaylar

Dizinin 13. sezonu, alışık olduğumuz Doctor Who formatlarından bağımsız olarak tek bir ana hikâyeyi konu alacak. Yeni sezonun teması ise adından da anlaşılacağı üzere “Flux” olacak. Whittaker ve Chibnall’ın son destansı macerası için yapılan paylaşımlar, 13. Doktor’un “en epik” macerasına çıkmak üzere olduğu yönünde.

Doctor Who: Flux ayrıca İngiliz komedyen ve aktör John Bishop’ı yeni yol arkadaşı Dan Lewis rolüyle karşımıza çıkartacak. Ayrıca uzay pilotu Vinder rolünde Jacob Anderson da bu sezonda izleyici ile tanışacak karakterler arasında.

BBC One, BBC iPlayer ve BBC America’da 31 Ekim 2021’de 6 bölümlük ilk kısmı yayına başlayacak Doctor Who 13. sezon, her zaman olduğu gibi izleyiciye bolca canavar vadediyor.

Russel T Davies, Doctor Who’nun 60. Yılı için Geri Dönecek

13. sezondan sonra ise birçok hayranın merakla beklediği bir değişim gerçekleştirilecek. 14. sezon yeni bir The Doctor ve eski bir başyazar, Russel T Davies içerecek.

Russel T Davies, serinin en popüler bazı bölümlerinin yazarı ve Doctor Who’nun yan dizisi Torchwood’un yaratıcısı.

Doctor Who 13. Sezon Çıkış Tarihi Flux

İlk defa 1963 yılında izleyicilerin karşısına çıkmaya başlayan ve televizyon tarihinin en köklü bilimkurgu yapımlarından olan Doctor Who yoluna emin adımlarla devam ediyor. 14. Doktor’u hangi oyuncunun canlandıracağı ise henüz açıklanmış değil. Görünüşe göre bu bilgi için 13. sezonun sona ermesini beklememiz gerekecek.

Siz yeni sezon hakkında neler düşünüyorsunuz? Flux hakkında teorileriniz var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Gizmodo

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

The Sopranos Türkiye uyarlaması ay yapım

The Sopranos Türkiye Uyarlaması Ay Yapım İmzasıyla Geliyor

That '90s Show Netflix dizisi

That ’90s Show: Netflix “That ’70s Show”un Devam Dizisine Onay Verdi