in

Doom Patrol 3. Sezon Onayı Aldı

Doom Patrol 3. sezon onayını aldı. Uzun süredir beklenen haberle birlikte, DC dizisi yeni sezonuyla HBO Max’e gelmeye hazırlanıyor.

Doom Patrol 3. Sezon

Doom Patrol, 3. sezon onayını kaptı. Bundan böyle sevilen DC dizisi yoluna HBO Max yapımı olarak devam edecek.

DC’nin çevrimiçi yayın platformu DC Universe için çıkan gösterilerden biri olan Doom Patrol, başlangıçta Titans dizisine bir yan ürün olarak tasarlandı. Bununla birlikte kısa süre içerisinde spin-off dramanın kendine ait bir dünyası olacağı belli oldu. Arrowverse bölümleri Crisis on Infinite Earths’ün ardından Doom Patrol resmi olarak Earth-21’de kurularak kendi dünyasına kategorize edildi. Karanlık ve karmaşık DC ekibi, ilk iki sezonuyla iyi bir izlenme oranı elde etti ve tüm zamanların en çok beğenilen DC dizilerinden biri oldu.

Bilindiği gibi HBO Max, WarnerMedia’nın akış platformları açısından yeni odak noktası haline geldi. Bu nedenle DC Universe dizileri, The CW kanalındaki yapımlar dışında orijinal DC yapımları açısından aşamalı olarak kaldırılıyor. DC patronu Jim Lee bir süre önce, Titans ve Doom Patrol dahil DC Universe’deki tüm içeriklerin HBO Max’e taşınacağını söylemişti. Titans 3. sezon çalışmaları uzun süredir devam ediyor ve bazı ayrıntılar da belli oluyorken, Doom Patrol’un kaderi 2. sezonu tamamladıktan sonra belirsizdi. Ancak bu hafta sonu düzenlenen DC FanDome Part 2 ile beklenen haber gelmiş oldu.

Doom Patrol 2. Sezon

Doom Patrol 3. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

DC Entertainment, Doom Patrol’un 3. sezon için özel olarak HBO Max için yenilendiğini duyurdu. Aynı zamanda Lee’nin dizinin DC Universe’den resmi olarak taşınmasıyla ilgili önceki yorumlarını da yeniden teyit etti. HBO Max’in İçerik Başkanı Sarah Aubrey, dizinin platforma geldiği günden bu yana en çok izlenen dizilerden biri haline geldiğini belirterek dizinin popüler hayran kitlesinden bahsetti. HBO Max’in abone açısından daha fazla erişime sahip olmasıyla, Doom Patrol’ün sahip olduğu hayran kitlesinin de benzer bir şekilde yükselecek olmasının mükemmel bir anlam ifade ettiği belirtildi. Duyuru sırasında 3. sezonla ilgili herhangi bir bir ayrıntı açıklanmadı.

Doom Patrol, küresel salgının bir sonucu olarak prodüksiyonları etkilenen birçok yapım gibi çekimlerini erkenden kesmek zorunda kaldı. Başlangıçta 10 bölümden oluşan 2. sezon, tam da onuncu bölümlerini çekerken prodüksiyonu iptal etmek zorunda kaldılar. Bu nedenle, Doom Patrol 2. sezon, Dorothy ve Candlemaker’ın bir hesaplaşmaya girip Niles’ı geride bırakmasıyla bir uçurumun üzerinde sona erdi. Ağustos ayının başında yayınlanan finalden bu yana hayranlar, hikâyeyi devam ettirecek bir 3. sezonun olup olmadığını öğrenmek için bir aydan fazla beklemek zorunda kaldı.

Doom Patrol 3. Sezon HBO Max

Şu an için yayın tarihi belli olmasa Doom Patrol 3. sezon, 2021’in sonlarına doğru HBO Max’teki yerini alacak.

Doom Patrol’u sizler takip ediyor musunuz? Dizinin devam edecek olması sizleri sevindiriyor mu? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

* * *

* Star Trek Zaman Çizelgesi Yayınlandı: Uzay Yolu Rehberi

Kaynak: Comic Book

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye 2. Sezon İncelemesi: Farklı Gerçeklikler, Aynı Sorunlar

Antik Mısır Tabut

Mısır’da 2.500 Yıllık 13 Tabut Bulundu