in

Netflix Uyarlaması “Fate: The Winx Saga” Dizisi 2. Sezonun Ardından İptal Edildi

Fate: The Winx Saga 3. sezon için iptal kararı çıktı. Netflix, fantastik çizgi film uyarlaması Winx Efsanesi’ne devam etmeyecek.

fate The Winx Saga 3 sezon iptal
- Reklam -
- Reklam -

Fate: The Winx Saga 3. sezon iptal edildi. Netflix tarafından live-action formatta ekrana taşınan Winx Efsanesi, ikinci sezonun ardından macerasını yarıda bırakmak durumunda kaldı.

Netflix, iptal edilen diziler kervanına bir yenisini daha ekledi. İlk sezonu Ocak 2021 tarihinde yayınlanan ve ortalama yorumlar alan Fate: The Winx Saga, 2. sezon onayını prömiyerden kısa bir süre sonra almayı başarmıştı. Ancak 16 Eylül 2022’de yayınlanan 2. sezon sonrasında, dijital yayın devi maceraya devam etmeme kararı aldı.

2004’te Iginio Straffi tarafından yaratılan ve 8 sezon, 208 bölüm boyunca Nickelodeon’ın popüler çizgi dizileri arasında yer alan Wix Club’ın Netflix serüveni sona erdi.

- Reklam -

Dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenen Brian Young, Instagram hesabında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu, paylaşması eğlenceli bir haber değil. Ancak Netflix, Fate: The Winx Saga’nın 3. sezon bölümleri için devam etmeme kararı aldı. Bu durum özellikle zor. Çünkü birçoğunuzun ikinci sezonu sevdiğini biliyorum. Bu yürek burkan bir durum ama gerçek de böyle. Dizide çalışan herkesle gurur duyuyorum ve anlattığımız hikâyeleri anlatabildiğimiz için çok mutluyum. Oyuncularımız ve ekibimiz, bu dünyayı ve karakterleri yaratmak için çok çaba sarf etti. Her birine ve izlediğiniz için hepinize minnettarım. Muhteşem bir dört yıl oldu. Umarım gelecekte birbirimizi tekrar görürüz.”

fate The Winx Saga 3 sezon iptal netflix

Fate: The Winx Saga 3. Sezon için İptal Kararı Çıktı

Fate: The Winx Saga dizisi, Öteki Dünya’daki büyülü bir yatılı okula giden beş perinin büyüme hikâyelerini konu alıyor. Rainbow Group tarafından İtalya’da yaratılan Winx Club markası, Avrupa’nın en başarılı animasyon dizilerinden ve ABD’ye satılan ilk İtalyan dizisi olarak tarihe geçmişti.

- Reklam -

Dizide Bloom Peters rolü Abigail Cowen, Prenses Stella rolü Hannah van der Westhuysen, Aisha rolü Precious Mustapha tarafından Terra Harvey rolü Eliot Salt tarafından Musa rolü Elisha Applebaum tarafından Beatrix rolü Sadie Soverall tarafından ve Riven rol Freddie Thorp tarafından canlandırılıyordu.

Fate: The Winx Club Saga Season 1.

Dizi, 2. sezonun ardından aldığı olumsuz eleştiriler ve 6.8’i geçemeyen IMDb puanı sonrasında, ekranlara veda etmiş oldu.

Sizin Fate: The Winx Saga 3. sezon için bir beklentiniz var mıydı? İptal kararını nasıl yorumluyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

    Buradan yapımcıların bir daha bu işlere bulaşmaması temenni ederekten çocukluğuma da tek sezonla sifon çektikleri için belalarımı sunuyorum.

  2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

    Bundan 10 yil sonra olur, 20 yil sonra olur, ama bir gun mutlaka Netflix’in bir kartel icin para akladigi yonunde haberler okuyacagiz. Cowboy Bebop uyarlamasi bana baska turlu hissettirmedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

the last of us çıkış tarihi hbo

HBO Uyarlaması “The Last of Us” Dizisinin Çıkış Tarihi Yanlışlıkla Sızdırıldı

The Eternal Daughter fragmanı

Tilda Swinton’dan Çift Kişilik Korku Performansı: A24 Yapımı “The Eternal Daughter” Filminden İlk Fragman