in

Grey’s Anatomy Yeni Bölümü Bazı Sürpriz Karakterlerin Sonunu Açıklıyor

Grey’s Anatomy 17. sezon yeni bölümünde geçmiş sezonlardan iki karakterin nihai sonu ortaya çıkıyor. ABC dizisi için final tarihi yaklaşıyor olabilir.

Grey's Anatomy 17. Sezon Karakter Final

Grey’s Anatomy bu hafta yayınlanan bölümü ile sürprize imza attı. Spoiler (sürprizbozan) uyarımızı yaptıktan sonra, Grey’s Anatomy 17. sezon 10. bölüm Breathe (Nefes Al) hakkındaki haberimize geçelim. Yeni bölüm Meredith Grey’in Covid-19 ile olan mücadelesi konu aldı, Grey iki eski dostu hakkında yeni bilgiler edindi.

ABC’nin Emmy ve Altın Küre ödüllü yapımı ilk olarak 2005 yılında ekranlara gelmeye başladı. O zamandan bugüne dizi inişli çıkışlı bir grafik izledi. Yine de seri 15 yılı aşkın süredir kesintisiz bir şekilde maceraya devam etmeyi sürdürüyor.

Ünlü dizinin 17. sezonu başından beri yeni tip Koronavirüs pandemisine odaklıydı ve Ellen Pompeo’nun canlandırdığı Meredith Grey karakteri sezonun önceki bölümlerinde pozitif çıkmıştı. Bölümler ilerledikçe durumu kötüleşen Meredith yoğun bakıma alındıktan sonra sezonlar boyunca farklı sebeplerle diziden ayrılan eski meslektaşlarını rüyasında görmeye başladı.

Grey's Anatomy 17. Sezon Karakter Final

Meredith sezonun önceki bölümlerinde önce T.R. Knight’ın canlandırdığı, diziden 5. sezonda ayrılan George O’Malley karakterini; sonra da 11. sezonda veda eden Patrick Dempsey’in karakteri Derek Shepherd’ı görmüştü.

Sezonun 10. bölümünde Meredith’i 8. sezonda ölen kız kardeşi Lexie Grey ve 9. sezonda ölen Mark Sloan kumsalda ziyaret etti. İkili sezonlar boyunca iniş çıkışlı bir ilişkiye sahipti ve bir uçak kazasında ölmelerinin ardından hikâyeleri yarım kalmıştı.

Meredith ikiliyi kumsalda görünce onları özlediğini söylüyor ve Lexie cevap veriyor:

“Boşaymış, biz seni hiç bırakmadık ki.” Ardından Mark ekliyor: “Bazen hemen dibinde, kulağına haykırdığımız bile oluyor.”

Meredith sonrasında ikiliye milyonlarca hayranın merak ettiği soruyu, birlikte olup olmadıklarını sorunca Mark, “Kumsalında öyleyiz belli ki,” diye cevap veriyor. Böylece ikilinin karmaşık hikâyesi, gerçek hayatta olmasa da memnun edici bir sona kavuşmuş oldu.

Grey’s Anatomy 17. Sezon ile Beklenmedik Bir Finale mi Gidiyor?

Meredith Grey’in sezonun ilk yarısını Covid-19 ile boğuşarak geçirmesi ve durumunun bir türlü iyileşmemesi hayranların aklında yeni bir soru işaretini de doğurdu. Geçmiş sezonlarda veda edilen karakterlerin bir kereliğine daha ekranda görünmesi ve hatta ilerleyen bölümlerde April Kepner ve Cristina Yang’ın da geri döneceğinin duyurulması bu sezonun temelli bir veda olup olmadığını düşündürtüyor.

grey's anatomy 17 sezon yeni

Grey’s Anatomy 15. sezon finalinin ardından iki sezonluk daha onay almıştı ve kanal yetkilileri Ellen Pompeo’nun devam etmeye istekli olduğu sürece dizinin final yapmayacağını söylemişti. O iki sezonluk onay 17. sezon ile sona eriyor ve Meredith’in Covid-19 sebebiyle ölmesi şimdiye kadar ev içi şiddet, çocuk aşılaması gibi sosyal konularda duyarlı dizi için hiç de uzak bir olasılık değil.

Grey’s Anatomy 17. sezon ile final yapar mı dersiniz? Yorum, teori ve fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: The Independent

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown: “Hiç DC, Marvel ya da Harry Potter Filmi İzlemedim”

Firavunların Altın Geçidi Mısır Mumyalar

Firavunların Altın Geçidi: Mısır’da Antik Mumyalar Devlet Töreni ile Yeni Müzelerine Kavuştu