in ,

Loki Fragmanı – Avengers: Endgame Sonrası Yeni Zaman Çizelgesi Doğrulandı

Loki fragmanı yayınlandı. Yeni Marvel dizisi görüntüleri ile Avengers: Endgame sonrası MCU’da yeni bir zaman çizgelsinin oluştuğu doğrulandı.

Loki 2. Sezon Onayı

Loki dizisi ilk fragmanı nihayet paylaşıldı. Tom Hiddleston’ın başrolünde olduğu yeni Marvel dizisi, hayranları MCU’nun farklı bir zaman çizgisine taşıyor.

2020, Koronavirüs salgını nedeniyle her birimiz için kötü zamanları yaşatan bir yıl oldu. Sinema ve dizi sektöründe de durum benzer şekilde kötü geçti. Örneğin ilk Iron-Man filmi çıktığından bu yana geçen süreç içerisinde ilk defa bir yıl boyunca hiçbir Marvel işi yayınlanmamış oldu. Neyse ki bu süreç sonra ermek üzere ve önümüzdeki ay WandaVision dizisi ile Marvel Sinematik Evreni’ne geri döneceğiz.

Tom Hiddleston, ilk olarak 2011 filmi Thor için Loki rolüne adım attı ve daha sonra çeşitli filmlerde oynadığı rollerle MCU’da hayranların favorisi oldu. Avengers: Endgame’de Loki, Thanos’un ellerinde can vermişti. Ancak geçmişteki Loki, Tesseract ile zaman ve mekân içinde bir yere alternatif birkaçış sağladı.

Bu kaçış da hepimizin merakla beklediği Loki dizisinin kapılarını araladı. Üçüncü Marvel dizisi olan Loki’nin genel senaryosu hakkında şu an için çok az şey biliniyor. Ancak Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Sophia DiMartino, Wunmi Mosaku ve Richard E. Grant’ın da rol alacağı ortaya çıktı. Covid-19 salgını nedeniyle kısa bir süre kesintiye uğramasına rağmen çekimler bu yılın başlarında başladı.

Nihayet beklenen gün geldi ve Disney Investor Day etkinliği sırasında Marvel başkanı Kevin Feige, Mayıs 2021’de yayınlanacak olan Loki’nin ilk fragmanını yayınladı.

Loki Fragmanı | İZLE

Yeni yayınlanan fragman ile Loki’nin Endgame’den sonra nereye gittiği görülüyor ve bir zaman çizgisi oluşturduğunu doğruluyor. Sadece bu da değil, Loki’nin Time Variance Authority (kısaca TVA – Zaman Varyans Kurumu) ile geçirdiği zamana da değinirken, aynı zamanda Owen Wilson ve Mbatha-Raw’un bu gizemli organizasyondaki rollerine de işaret ediyor.

Kevin Feige’nin biraz da alaycı bir dille “gerilim ve suç filmi” olarak tanımladığı Loki, kendini daha büyük bir çatışmaya kaptırmış gibi gözüküyor. Tam olarak ne olduğu anlaşılmasa da bazı şeyler arık daha belirgin hale geldi. Zaman içinde atlama yapan loki TVA ile başını derde sokuyor ve mahkum olarak getirildiği organizasyona bir şekilde çalışan olarak katılıyor. Belki de cezasının bedelini ödüyor. Her iki durumda da Loki’yi yepyeni bir macera bekliyor.

Loki’ye ait yayınlanan ilk fragmanı sizler nasıl buldunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MURAT_arminius MURAT_arminius dedi ki:

    Tom Hiddleston yeteneğini ve kariyerini bu saçmalıklarla harcıyor.Çok yazık.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Yeni Star Wars Projeleri Disney Yıldız Savaşları

Yeni Star Wars Projeleri Duyuruldu: Disney’den Yıldız Savaşları Yağmuru

İbrahim Çolak İntihar Taciz

Taciz İfşaları Ortaya Çıkan Yazar İbrahim Çolak İntihar Etti