in

Nick Fury Dizisi Geliyor: Samuel L. Jackson, Disney+ Yapımında Başrolde Olacak

Nick Fury dizisi geliyor! Samuel L. Jackson, Disney+’ta yayınlanacak yeni Marvel yapımı ile birlikte kendi serisine kavuşuyor.

Samuel L. Jackson Nick Fury Dizis
- Reklam -

Samuel L. Jackson, bir kez daha Nick Fury rolünü canlandırmaya hazırlanıyor. Üstelik bu defa, Disney+ için hazırlanacak bir dizi için. Başrolde de kendisi oynayacak!

Ünlü oyuncu, Nick Fury rolünde ilk defa ilk Iron Man’in bitiş jeneriği sonrası yayınlanan sahnede görünmüştü. Ardından gelen Infinty Saga’ya ait neredeyse bütün filmlerde yer aldı. Jackson, son on yılda rolü defalarca tekrarlayarak bu süreçte hayranların favorisi haline geldi. Captain Marvel’daki Avengers Girişimi’nden önceki günlerini ayrıntılandıran önemli bir yardımcı rol de dahil olmak üzere 2019’da vizyona giren üç Marvel Sinematik Evreni filmlerinin tamamında rol aldı.

Hayranları, Samuel L. Jackson’ı Nick Fury rolünde son olarak geçen yıl yayınlanan Spider-Man: Far From Home’da izledi. Film boyunca görünen Fury’nin aslında Skrull Talos olduğu anlaşılmış, bu sürede kendisinin de Skrull uzay gemisinde dinlendiği ortaya çıkmıştı. En azından seyirciye böyle gösterilmişti.

- Reklam -

Nick Furry

O zamandan beri, MCU 4. fazına başlamaya hazırlanırken Fury’nin geleceğinin neler taşıdığına dair çok az bilgi var. Ancak karakterin ilerleyen serinin önemli bir parçası olacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Şimdi de bu önemli figür, başrolünde olacağı bir dizi haberiyle gündemde.

Samuel L. Jackson’lı Nick Fury Dizisi Konusu Belli mi?

Variety’nin haberine göre, Jackson, Disney+’da yayınlanacak bir Nick Fury dizisinin başrolünde yer alacak. Şu an için çıkış tarihi ve prodüksiyon başlangıç tarihi belli olmayan yapımın senaryosunu ise Kyle Bradstreet üstleniyor. Bradstreet özellikle Mr. Robot dizisiyle tanınıyor.

Şu an için dizinin nasıl bir konuya sahip olacağı da bilinmiyor. Yine de Marvel Studios’un yapacağı dizinin S.W.O.R.D. ile alakalı olması bekleniyor. Çizgi romanlardan bilindiği üzere terörle mücadele ve istihbarat ajansı olan S.W.O.R.D.’un amacı dünya güvenliğine karşı dünya dışı uzaylı tehditlerle uğraşmaktır. Bir nevi S.H.I.E.L.D.’ın uzaydaki karşılığıdır da denebilir. Organizasyonun bu yıl çıkması beklenen WandaVision dizisinde de ye alacağı biliniyor. Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame olaylarından sonra Fury’nin böyle bir organizasyonda yer alması karakteri açısından oldukça doğal bir ilerleme gibi duruyor.

- Reklam -

Nick Fury Samuel L. Jackson

Son olarak geçen mayıs ayında açıklanan ve Fury Files adıyla yine Disney+ üzerinden yayınlanacak olan animasyon dizisinin bu yapımla bir ilgisi olmadığını da belirtelim.

Samuel L. Jackson’ın başrolünde olduğu yeni bir Disney+ ve Marvel ortak yapımı dizi konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.


* Peacemaker Kendi Dizisine Kavuşuyor: HBO Max Yapımında Başrol John Cena

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for ulu.taborlin.kvothe ulu.taborlin.kvothe dedi ki:

    Sürekli dizi yapıyorlar inşallah kötü olmaz

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yalçın Tosun

Yalçın Tosun: Sustuğu ve Susmadığı

Clive Barker Yeni Kitaplar Eserler

Clive Barker Geri Dönüyor: Korku ve Fantazinin Usta İsmi Yeni Eserlerini Duyurdu