in

Özcan Deniz’den GAİN’e Paralel Evrende Geçen Bilimkurgu Dizisi: Senkron

Yeni yerli bilimkurgu dizisi Senkron, Gain’de yayında. Özcan Deniz’in yönettiği ve senaryosunu yazdığı dizide, paralel evrenler ve zamanda yolculuk gibi konular işleniyor.

senkron özcan deniz gain bilimkurgu

Özcan Deniz imzalı yeni yerli bilimkurgu dizisi Senkron, Gain kanalında yayınlanmaya hazırlanıyor. Ücretli aboneliğe de geçiş yapan yerli dijital platform, yeni yapımlarından birini daha duyurdu.

Yerli dijital servisler çoğaldıkça, hazırladıkları orijinal içeriklerin türleri de genişlemeye devam ediyor. Yayın hayatına bu yılın başında Exxen ile aynı zamanlarda başlayan Gain de içeriklerine yenilerini ekliyor.

Dijital yayın servisi, sadece mobil odaklı ve dikey şekilde kullanılan uygulaması ile dikkatleri üzerine çekmiş, ücretsiz olması ile de birçok kullanıcı tarafından denenmişti. 10 Bin Adım dizisi ve Oyunlar Holding gibi programları ile geniş bir kitleye hitap eden kanal, belgeselleri ile de dikkatleri üzerine çekmişti. Son olarak ücretli abonelik servisinin de açılacağını duyuran dijital yayın servisi, Özcan Deniz’in yazıp yönettiği Senkron dizisinin ilk fragmanını yayınladı.

“Dün. Bugün. Yarın.” sözleriyle tanıtılan dizi suç ve gerilim türlerinin yanı sıra bilimkurgu ögeleri ile dikkat çekiyor. Hem paralel evren hem de zamanda yolculuk konusunu işleyen dizinin yayınlanan ilk fragmanına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yeni Yerli Bilimkurgu Dizisi SENKRON Fragmanı | İZLE

Zamanda yolculuk mümkün mü? Paralel evrenler gerçekten var mı? Hayallerimiz, yarım kalan aşklarımız, pişmanlıklarımız veya kayıplarımız başka bir evrende varlığını sürdürüyor olabilir mi? Senkron, 21. yüzyılda herkesin kafasının bir köşesini meşgul eden bu soruları konu alıyor.

Toplamda 6 bölümden oluşan dizi şu an itibarıyla platformdaki yerini almış bulunuyor. Ancak diziyi izleyebilmeniz için premium hesaba sahip olmanız gerekiyor.

Yönetmen ve senarist koltuğunda oturan Özcan Deniz aynı zamanda dizinin başrolünde yer alıyor. Deniz haricinde yapımda Feyza Aktan, Cansel Elçin, Uygar Özçelik, Zeynep Tuğçe Bayat, Kuzey Deniz, Emre Akkuş, Melis Gürhan, Semra Dinçer ve Mazlum Kiper gibi ünlü isimler bulunuyor.

Senkron dizisi haricinde Gain’in açıklanan diğer içerikleri arasında Metot, Years & Years, Corporate, One Captain, David Bowie Last Five Years ve Zoey’s Extraordinary Playlist gibi yapımlar yer alıyor.

Peki ya siz dizinin yayınlanan ilk fragmanı konusunda neler düşünüyorsunuz? Sizce Özcan Deniz’in imzasıyla gelecek dizi nasıl bir etki yaratacak? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

11 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  1 Nisan geçmiş olmasa şaka mı bu diyecektim :slight_smile:

 2. Avatar for Davram Davram dedi ki:

  Yakışır Özcan Deniz’ime :grinning:

 3. Avatar for noronikkirbac noronikkirbac dedi ki:

  Paralel evren ve zaman yolculukları işlenecekmiș orada gülmekten yıkıldım. Yasak aşk yaşadığı kişiyle töreden kaçıp paralel evrenlere, solucan deliklerine felan mı girecekler ne yapacaklar anlamadım.

 4. Avatar for Everfever Everfever dedi ki:

  Basit bir senaryo:

  Bilimkurgu çekmeye karar verilir ama stüdyonun yapımcıları (parayı verenler) korkar. Büyük bir ismin başrolde olmasını şart koşarlar (çünkü senaryo/yapım değil oyuncu izleyici çeker). Teklif götürülen büyük isimlerin hepsi bilimkurgu oynamaktan çekinir/istemez/takvimleri doludur. Özcan Deniz olumlu bakar. Ekibin içinde dudak bükenler, kafasını kaşıyanlar olur ama stüdyonun büyük isim dayatması sonucu iş, ya Özcan Deniz ya da hiç, noktasına geldiği için kabul ederler.

  Sadece bir tahmin.

 5. Avatar for atakangngor atakangngor dedi ki:

  Özcan Deniz ortalıkta Gain yokken diziyi çekmeye başladı sanırsam. Tam sizin dediğiniz gibi değil.

  İyi bilim kurgu da lazım bize, kötü bilim kurgu da. İlk bölümü izleyebilirsek izleyelim, hikaye sarmazsa gerisi hikaye.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

6 cevap daha var.

Action Comics #1 - Superman

Superman’in İlk Göründüğü Çizgi Roman Rekor Fiyata Alıcı Buldu

Stephen King Maximum Overdrive Yönetmen

Stephen King, Yönetmenliğini Üstlendiği Tek Film Olan Maximum Overdrive’dan Pişman Olmuş