in

The Island of Dr. Moreau Dizi Oluyor: H.G. Wells’in Kült Romanı Bir Kez Daha Uyarlanıyor

The Island of Dr. Moreau dizisi geliyor. H.G. Wells’in klasik romanı Dr. Moreau’nun Adası, X-Men: First Class senaristi tarafından kaleme alınacak.

The Island of Dr. Moreau H.G. Wells
- Reklam -
- Reklam -

H.G. Wells’in kaleme aldığı en ünlü romanlarından biri olan The Island of Dr. Moreau dizi olmaya hazırlanıyor. Gunpowder & Sky’ın bilimkurgu şirketi Dust tarafından hazırlanacak Dr. Moreau’nun Adası uyarlamasının senaryosunu ise  Zack Stentz hazırlıyor.

Dr. Moreau’nun Adası, genetik mühendisliğindeki öncü çalışması, insan evriminin bir sonraki adımına ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmek istemeyen milyarder bir destekçinin dikkatini çeken dünyaca ünlü bilim adamı Dr. Jessica Moreau’ya odaklanıyor.

İlk olarak 1896 yılında yayınlanan ve o zamandan beri birçok ismi de etkileyen H.G. Wells’in romanı, bilimkurgu türünün en önemli yapımlarından biri haline geldi. Kitap, Don Taylor tarafından yönetilen, Burt Lancaster ve Michael York’un oynadığı 1977 filmi dahil olmak üzere çeşitli şekillerde uyarlandı. 1996’da Edward R. Pressman, başrollerini Marlon Brando, Val Kilmer, David Thewlis, Fairuza Balk ve Ron Perlman’ın paylaştığı filmin bir versiyonunu yönetti.

- Reklam -

Zack Stentz: “The Island of Dr. Moreau dizisi ile adayı ziyaret etmenin ve 21. yüzyıla uyarlamanın zamanı geldi”

the island of dr. moreau h.g. wells

X-Men: First Class, Thor, Rim of the World, Jurassic World Camp Cretaceous ve Terminator: The Sarah Connor Chronicles gibi yapımların senaryolarını da yazan Zack Stentz, dizinin senaryosu hakkında şunları söyledi:

“H.G. Wells 1896 yılında The Island of Moreau’yu yazdığında bilim insanlarının DNA’nın yapısı hakkında hiçbir fikri yoktu. Ancak bilimin ilerlemesiyle Wells, insanın Tanrı rolüne nasıl kolayca bürünebileceğini feci ileri görüşlü bir şekilde ortaya koydu. Bunu garip ve ürkünç yollarla yaptı. Şimdi, CRISPR devriminin gölgesinde Moreau’yu tekar ziyaret etmek ve onu 21. yüzyıldaki transgenik hayvanlar, tasarım bebekler ve Wells’in hayal bile edemeyeceği diğer bilimsel gelişmeler dünyasına getirmek için mükemmel bir zaman gibi geldi. Eric, Geoff ve Gunpowder & Sky ekibi ile birlikte çalışmaktan, yepyeni bir nesli iyi doktorun korkunç adasına davet etmekten mutluluk duyuyorum.”

Gunpowder & Sky Kıdemli Başkan Yardımcısı Eric Bromberg de, senaryoyu hazırlayan Stentz hakkında övgü dolu sözler söyledi.

- Reklam -

“Zack, çok önemli bir klasiği alıp 21. yüzyıla getirdi. Görünüşte sınırsız ve çoğu zaman endişe verici bilimsel ilerlemelerle dolu, bugünün dünyasına yaraşır bir hikâyeyi birlikte yaratıyoruz.”

Şu an için çıkış tarihi ve hangi kanalda yayınlanacağı detayları belli değil. Ancak yakın zamanda, Wells’in klasik eseriyle ilgili iyi bir uyarlama izleyebileceğiz gibi duruyor.

Dr. Moreau’nun Adası’nın modern bir uyarlama ile gelmesini sizler nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce ortaya iyi bir iş çıkacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

WandaVision Yayın Tarihi

WandaVision Yayın Tarihi Belli Oldu

İnka Uygarlığı lama kurban peru

İnka Uygarlığının Ritüeller İçin Lama Kurban Ettiği Ortaya Çıktı