in

The Walking Dead Evreni Daryl Odaklı Filme Hazırlanıyor

The Walking Dead evreninin popüler karakterlerinden biri daha kendi filmine kavuşabilir. Ekibin hırçın ismi Daryl Dixon için solo bir yapım gündemde.

The Walking Dead Daryl Dixon
- Reklam -
- Reklam -

The Walking Dead cephesinden sular durulmak bilmiyor. Yan diziler, beklenen Rick Grimes filmi derken şimdi de serinin başka bir popüler karakteri olan Daryl Dixon için de film hazırlıklarının yapıldığı belirtildi.

We Got This Covered’ın kaynaklarına göre Daryl Dixon için düşünülen bağımsız solo film, The Walking Dead kronolojisi göz önüne alındığında 11. veya 12. sezon sonrasında gerçekleşecek. Konusu hakkında henüz net bir bilgi olmasa da Daryl’nin Rick Grimes’ı araması filmin ana teması olacak ve bu esnada dengesiz ağabeyi Merle ile aralarında geçen bazı flashback’ler (eski anılar) yer alacak. Dizinin takipçilerinin hatırlayacağı üzere Merle, üçüncü sezonun This Sorrowful Life isimli on beşinci bölümünde hayatını kaybetmişti.

The Walking Dead 10. Sezon Final Erteleme

- Reklam -

Daryl Dixon filmiyle ilgili şu anlık resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, karaktere ait solo bir yapımın gelmesi için birçok neden var. Evrende geçen diğer yan diziler gibi sevilen karakterlere ait solo filmlerin yapılması aslında yaratıcı ekip tarafından uzun süredir düşünülen bir şeydi. Halihazırda kanalın en çok izlenen dizilerinden biri olmaya devam ettiği için de kamera arkası ekibin böyle bir hamlede bulunması kaçınılmaz gözüküyor. Daha önce açıklanan Rick Grimes filmi beyaz perdede başarı yakaladığı takdirde şimdilik televizyon ekranlarında devam eden serinin daha birçok farklı sinema uyarlamasını görebiliriz.

The Walking Dead: Beyond World Ne Zaman Yayınlanacak?

Tüm bunlarla birlikte AMC’nin hit dizisinin 11. sezonu prodüksiyonu da Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmiş durumda. Ayrıca daha önce çıkışı 12 Nisan 2020 olarak duyurulan bir başka TWD projesi olan The Walking Dead: Beyond World da, Corona Virüsü pandemisi sebebiyle ertelenmişti.

The Walking Dead World Beyond

- Reklam -

Yürüyen Ölüler evrenini genişleterek zombi kıyametinden kurtulan ve yeni nesildeki bir grup gencin hikâyesini konu ediecek The Walking Dead: Beyond World; halihazırda ABD’de AMC ve İngiltere’de Amazon Prime Video kanallarında yayınlanmaya başlanacaktı. Ancak şu anda yayına devam eden çoğu dizi gibi, koronavirüs pandemisi nedeniyle yayın tarihi ileri atıldı.

Şimdilik bahar aylarında prömiyerini yapacağı söylenen dizinin ortak yapımcısı Matt Negrete, sosyal medya hesabı üzerinden hayranları sabırlı olmaya davet ediyor.

Daryl Dixon karakterini konu alan solı bir TWD filmi sizce nasıl olur? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.


* DUNE Filmi Yeni Görselleri ile Heyecanlandırıyor

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

İlk Küfür Bannatyne El Yazması

F*ck Kelimesinin Tarihteki İlk Kaydı Yine Bir Salgın Dönemine Ait

Muhtelif Evhamlar Kitabı alıntıları - ömür iklim demir

Muhtelif Evhamlar Kitabı’ndan 10 Alıntı: Günlük Koşuşturmacalarda Kaybolanlara!