in

Doğruluk Kılıcı Serisi Üçüncü Bölümüyle Devam Ediyor

Terry Goodkind’ın kaleme aldığı epik fantazya serisi Doğruluk Kılıcı, çok beklenen üçüncü bölümüyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Amerikalı yazar Terry Goodkind‘ın 1994 yılında yazmaya başladığı ve ülkemizde de beğeniyle karşılanan epik fantastik serisi Doğruluk Kılıcı‘nın bir süredir merakla beklenen üçüncü kitabı ön siparişe açıldı.

Kan Soyu (Blood of the Fold) adlı üçüncü bölümde Richard Rahl ve Kahlan Amnell’in başından geçen olaylara şahit olmaya devam ediyoruz. Serinin önceki iki kitabı gibi iki cilde bölünen eserin arka kapak yazıları şu şekilde:

Doğruluk Kılıcı Serisi 3: Kan Soyu – Kısım 1

İMPARATORLUK DÜZENİ ORTA DİYAR’A ÖLÜM SAÇARKEN RICHARD EN YAKININDAKİLERİ KURTARABİLECEK Mİ?

Richard Rahl ve Kahlan Amnell, Yeni Dünya’yı kuşatan kadim güçlere karşı direnmektedir. Öylesine dehşet güçlerdir ki bunlar, dünyayı en son tehdit ettiklerinde onları yenebilmek için geldikleri yer olan Eski Dünya’nın mühürlenmesi gerekmişti. Ancak şimdi tüm engeller yıkıldı ve Yeni Dünya tekrar onların güçlerinin akınına uğradı.

Savaş, canavarlar ve ihanet dünyaya yayıldı ve sadece Richard ile Kahlan dünyayı akla hayale gelmeyecek vahşilik ve yıkımdan kurtarabilir.

“Cesaret ve coşkuyla kaynayan destansı bir epik fantastik seri.”
Publishers Weekly 

“Goodkind, orijinal, heyecan verici ve tatminkâr bir roman sunuyor.”
Marion Zimmer Bradley 

“Karakterler ve dünyaları sayfaları çevirdikçe âdeta canlanıyorlar. Goodkind harika bir iş çıkarmış.”
Booklist 

Doğruluk Kılıcı Serisi 3: Kan Soyu – Kısım 2

BÜYÜCÜLERİ YOK ETMEYE YEMİNLİ KAN SOYU BU SEFER KAHLAN’IN PEŞİNDE!

Eski ve Yeni Dünya’da güç dengeleri sürekli değişirken Kâhinler Sarayı’nın başına yeni bir Başrahibe geçer. Richard hiç beklenmedik müttefikler kazanırken kadim bir sırrı çözebilmek için hayatını riske atar. Ancak Richard’ın aklında ve yüreğinde tek bir soru vardır: Bütün dünyayı kötülüğün pençelerinden kurtarmaya çalışırken en sevdiklerini kurtarmaya gücü yetebilecek mi?

Dünyanın öbür ucundaki İmparatorluk Düzeni önüne çıkan her şeyi yok ederek ilerlerken Richard kendini tam anlamıyla kuşatılmış ve kimseye güvenemez bir halde bulur.

Doğruluk Kılıcı serisini kesinlikle kaçırmamalısınız.”
SF Reviews 

“Terry Goodkind, ilk sayfasından itibaren inanılır, özlü ve heyecan verici bir roman yazmış.”
Fantasy Book Review 

“Harika karakterler, güçlü bir hikâye ve unutulmayacak sahneler.”
Gordon R. Dickson
Her iki cildin çevirisi de ikinci kitapta olduğu gibi M. Kerem Sanatel‘e ait. Şu anda ön siparişte bulunan Kan Soyu, 30 Mayıs‘tan itibaren tüm kitapçılardaki yerini alacak.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Madem böyle bir haber yapılmış o zaman bana şöyle bir bilgi vermek düşer :

  Bu serinin kitaplarının herbiri kendi içinde final olacak şekilde tasarlanmış yani seriyi istediğiniz zaman yarım bırakabilirsiniz.

 2. Avatar for fortknoxt fortknoxt dedi ki:

  Seriyi biraz inceledim, yurt dışında çıkan kitaplara baktım. Seriden şuana kadar 15 kitap çıkmış. Ülkemizde her bir kitap 2 kısım şeklinde çıkarsa bu da 30 kitap demektir. Seri için inanılmaz bir kitap serisi olacak demektir. Başlayacaklar bunu göz önünde bulundursun.

 3. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Seri 2 . Kitaptan sona düşüşe geçiyormuş yani okuyanların çoğu büyük ihtimale seriyi yarım bırakacak yukarıdaki cevabı boşuna yazmadım ben.

 4. Avatar for haymatlos haymatlos dedi ki:

  Serinin 4 kitabı kutulu. Diğer 2 kitap da çıkmış. Hepsini alıp almama konusunda kararsız kaldım. :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Witcher Serisine Yeni Bir Kitap Geliyor!

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Huzur”unu Radyo Tiyatrosu Olarak Dinleyin