in ,

Harry Potter ve Felsefe Taşı Okumaları Daniel Radcliffe ile Başladı

Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabı sesli okunuyor! İlk bölüm Sağ Kalan Çocuk Daniel Radcliffe tarafından okundu. Listede heyecan veren isimler var!

harry potter at home daniel radcliffe
- Reklam -
- Reklam -

Harry Potter at Home projesi kapsamında ünlü isimler Felsefe Taşı kitabını okuyacaklar. Ücretsiz olarak sunulacak seslendirmede yer alanlar arasında karaktere sekiz film boyunca hayat veren Daniel Radcliffe de bulunuyor.

Koronavirüs pandemisi tüm dünyada etkili bir şekilde seyrederken, eğlence dünyası da insanlar evlerinde kalırken eğlenmeleri adına yaratıcı fikirler bulmaya başladılar. J.K. Rowling’in kaleme aldığı ve milyonlarca hayrana sahip Harry Potter da bu kapsamda yeni bir projeyle geldi. Harry Potter at Home kapsamında serinin ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı birçok ünlü tarafından seslendirilecek ve ücretsiz olarak sunulacak. Daniel Radcliffe, daha önce Harry Potter’ı bir kez daha canlandırma gibi bir düşüncesinin olmadığını söylediği halde bu projede yer alacak.

Wizarding World’ün sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyla birlikte dünya çapında Harry Potter hayranları, evlerinin güvenliğinden Harry Potter at Home projesinin tadını çıkarabilecek.

- Reklam -

harry potter at home etkinlik

Harry Potter ve Felsefe Taşı Ünlüler Tarafından Seslendirilmeye Başlandı

Yapılan duyuruya hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kısaca Fantastik Canavarlar film serisindeki başrol Eddie Redmayne’dan David Beckham’a kadar birçok ünlü, hayranların zevk alması için Felsefe Taşı’ndan bir bölüm okuyacak. Projenin daha fazla ön plana çıkması adına da ilk bölüm bizzat Sağ Kalan Çocuk’u (The Boy Who Lived) canlandıran Daniel Radcliffe tarafından okundu. Oyuncunun ilk bölümü okuduğu videoya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

- Reklam -

İkinci bölüm olan Yok Olan Cam (The Vanishing Glass) ise Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyununda Hermione Granger’a hayat veren Noma Dumezweni tarafından okundu. Dumezweni’nin bölümün dinlemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Noma Dumezweni

Şimdilik açıklanan isimler arasında Radcliffe dışında Stephen Fry, David Beckham, Dakota Fanning, Claudia Kim ve Eddie Redmayne bulunuyor. Ancak yine sosyal medyadan yapılan açıklamayla diğer bölümleri okumak için çok yakında yepyeni ünlü yüzler tanıtılacağı söylendi.

Bölümler Wizarding World sitesi ile eş zamanlı olarak Spotify’daki yerini de alıyor.

Duyuru yapılan at Home projesiyle hayranlar Hogwarts’a biraz daha yakın olabilecekler. Böylece evlerinin güvenliğinde ve sağlıklı olmalarının yanında zamanlarını daha eğlenceli geçirecekler.

harry potter at home logo

Serinin yazarı J.K. Rowling geçen günlerde Hogwarts Savaşı’nın yıldönümü dolayısıyla da evsizler ve ihtiyaç sahipleri adına 1 milyon sterlin bağış yapmıştı.

Yayınlanan bu projeyi sizler nasıl buldunuz? Hazır herkes evde bazı kitaplarını tekrar okumayı düşünüyorken böyle bir projede, ünlü isimlerce yapılan seslendirmeleri dinlemek güzel olur mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* NASA Onayladı: Tom Cruise Uzaydaki İlk Kurgu Filmde Yer Alacak

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

    Coronavirüs her açıdan hayatımızı ele geçirdi ama en azından böyle güzel girişimlere vesile oldu. Umarım devamı gelir.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

12. Yüzyıl Ay Tutulması

12. Yüzyılda Ay’ın Kaybolma Sebebi Bulunmuş Olabilir

Dune: The Sisterhood HBO Max Dizi

Dune: The Sisterhood Dizi Çekimleri Sonbaharda Başlıyor