in ,

Patrick Ness’in “Kaos Yürüyüşü” Sağlam Bir Kadroyla Sinemaya Uyarlanıyor

Ness’in en etkileyici serisi sinemaya uyarlanırken başrolleri Tom Holland ve Daisy Ridley paylaşacak.

kaos yuruyusu ust

Artık herkes biliyor sanırız: Patrick Ness, Kayıp Rıhtım ailesi için çok özel bir yazar. Onu özel kılansa genç-yetişkin kisvesi altında her yaştan okuru darmadağın eden, “Bu nasıl genç-yetişkin kitabı!” dedirten kurguları, az kelimeyle çok derinlere temas eden kalemi ve yarattığı karakterlerinden başkası değil.

Ne diyorduk? İşte bu yazarın bir eseri daha beyaz perde yolunda.

Daha önce yazarın en iyi işi, magnum opusu kabul edilen Canavarın Çağrısı sinemaya uyarlanmış ve eleştirmenlerden övgüler almıştı. Biz de gerek kitabı, gerekse filmi incelemiştik. Şimdiyse yazara ününü getiren ve yine genç-yetişkin görüntüsü altında sert bir yapıya sahip olan Kaos Yürüyüşü üçlemesi beyazperdeye geliyor!

Filmin oyuncu seçimi de ayrı bir heyecan verici. Başrollerini şu ara adından Spider-Man olarak oldukça sık söz ettiren Tom Holland ve Star Wars VII: Güç Uyanıyor‘da Rey rolü ile gündemde olan başarılı oyuncu Daisy Ridley paylaşacak. Yönetmen ise Doug Liman, ki kendisini The Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) ve Jason Bourne filmlerinden tanıyoruz.

Son olarak filmin yapım aşamasında olduğu bilgisini de vermiş olalım.

Peki filmi beklerken ne yapabiliriz? Dilimize serinin tüm kitapları Delidolu Kitap tarafından, Kerem Işık‘ın yetkin çevirisiyle kazandırılmıştı. Baskılarını bulmak mümkün. Eğer hala okumadıysanız, film gelene kadar bu eşsiz yazarın kendisinden bu insanın bağrına saplanan kurguya bir şans verin.

Bizden söylemesi.

Hazal Çamur

2009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

221b mayis haziran ust

221B Polisiye Dergi’nin Yeni Sayısında Edgar Allan Poe’ya Doyacağız

renkli gogun altinda ust

Çevirmenin Çemberi: Renkli Göğün Altında