KR Kitap Kulübü #5 | Giovanni Papini – Kaçan Ayna

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü tüm hızı ve heyecanıyla devam ediyor. Beşinci etkinlikte beraber okuyacağımız kitap Giovanni Papini'nin "Kaçan Ayna" adlı eseri oldu. 15 Şubat tarihinden itibarense forumda birlikte tartışacağız. Hepinizi bekliyoruz!

Şimdiye kadar birlikte harika kitaplar okuduk ve tartıştık. Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü beşinci etkinliğiyle tüm hızıyla devam ediyor. Adını birinciliğe yazdıran İtalyan yazar Giovanni Papini‘nin kitabı “Kaçan Ayna” (Lo specchio che fugge), kulübümüzün okuyacağı yeni kitap oldu.

Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle, Şadan Karadeniz çevirmenliğinde Babil Kitaplığı kapsamında çıkan eserin tanıtım bülteni şu şekilde:

Trajik Gazete ile Kör Pilot’u, kötü bir İspanyolca çevirisinden okuduğumda on bir-on iki yaşlarında olmalıyım.

Ne olursa olsun, kişisel bir yaşantıya gönderme yapmak istiyorum. Şimdi, öylesine uzak olan o sayfaları hayranlıkla, gönül borcuyla yeniden okurken, kendi bulduğuma inandığım, kendi biçemimce uzamla zamanın başka noktalarında yeniden işlediğim masallar buluyorum onlarda.

Papini’nin hak etmediği bir biçimde unutulmuş olduğundan kuşku duyuyorum. Bu kitaptaki öyküler, insanın melankoliye ve alacakaranlığa eğilimli olduğu bir çağın ürünleridir, ama günümüzde sanat onları değişik kılıklara bürüse de, melankoli ile alacakaranlık yitip gitmiş değildir.”
Jorge Luis Borges

Önemli Not: Kitabın tartışması 15 Şubat’ta başlayacaktır.


Son olarak etkinlikler hakkındaki gelişmeleri takip edebileceğiniz Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü’nün ana başlığına hepinizi bekleriz.

Şimdiye kadar yaptığımız tüm etkinliklere buradan (eski etkinlikler her zaman tartışmaya açık) bakabilirsiniz. Aynı zamanda etkinlikleri Goodreads’ten takip etmek için KR Kitap Kulübü’nün grubunu ve Kayıp Rıhtım’ın ana hesabını takip etmeyi unutmayın.

Şimdiden keyifli okumalar dileriz. Etkinlik başlangıcında başlığa uğramayı unutmayın.

 • 5
  Shares
GÖZ ATIN  Babil Kitaplığı’nın 11 ve 12'nci Kitapları Raflarda
1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

KR Kitap Kulübü #5 | Giovanni Papini – Kaçan Ayna için 6 yorum

 1. Kitabı bugün edinebildim başlama tarihine kadar okurum muhtemelen. Şansıma şifayı kaptım ya o yüzden emin değilim tartışmaya katılabilecek miyim yazmak acayip zor geliyor.


 2. Nemo dedi ki:

  Geçmiş olsun. Kısa kitap zaten daha var süre. Olmadı etkinlik bittikten sonra istediğin bir zaman yazarsın. :slight_smile:


 3. Agape dedi ki:

  Benim de kitap hâlâ gelmedi yahu. :expressionless: Huf… :triumph:


 4. diddem dedi ki:

  Vuhuuu… Gelmiş olmasına rağmen süre çok diye düşünüp başlamamıştım. Azıcık kalmıış. :roll_eyes: Acilen okuyacağım.


 5. Agape dedi ki:

  Benim de bugün geldi. İnce olmasına güvenerek dört günde biter diye düşünüyorum.


KR Kitap Kulübü #5 | Giovanni Papini – Kaçan Ayna

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü tüm hızı ve heyecanıyla devam ediyor. Beşinci etkinlikte beraber okuyacağımız kitap Giovanni Papini’nin “Kaçan Ayna” adlı eseri oldu. 15 Şubat tarihinden itibarense forumda birlikte tartışacağız. Hepinizi bekliyoruz!

 • 5
  Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Edebiyat
Yerli Bilimkurguda Yeni Bir Ses: Klon 2059

Mikail Kahraman Avcı'nın kaleme aldığı "Klon 2059" adlı kısa bilimkurgu romanı raflardaki yerini aldı.

Kapat