in ,

Erbuğ Kaya İmzalı Yegâneler Serisi İkinci Kitabı “İstanbul’da Bir Ejderha” ile Devam Ediyor

“Yegâneler – İstanbul’da Bir Ejderha” raflardaki yerini alıyor. Erbuğ Kaya’nın çocuklara yönelik serisi, ikinci kitabı ile maceralarına devam ediyor.

Yegâneler - İstanbul'da Bir Ejderha: Erbuğ Kaya Kitabı Çıktı
- Reklam -
- Reklam -

Erbuğ Kaya‘nın çocuklara yönelik serisinin devam kitabı Yegâneler – İstanbul’da Bir Ejderha raflardaki yerini alıyor. Eser, Doğan Kitap bünyesinde kurulan bir alt marka olan X-Libris etiketiyle yayımlanıyor.

2009 yılında yayımlanan Giddar adlı eseriyle yazarlık kariyerine başlayan Erbuğ Kaya, sonraki yıllarda çıkardığı eserlerle edebiyat dünyasında kendine önemli bir yer edindi. 2012’de Beşlerin Çağı, 2017’de Maderzad Palas ve son olarak 2020’de Doğan Kitap tarafından yayımlanan İnsanlık Deneyi adlı bilimkurgu romanları ile geniş bir okuyucu kitlesine ulaştı.

Aynı dünya üzerinde yer alan iki diyarı anlatan Yegâneler serisinin ilk kitabı Gizemli Sanatlar, Temmuz 2021’de raflardaki yerini almıştı. Kaya’nın ilk çocuk romanı da böylece yayımlanmış oldu. Şimdi aradan geçen iki yılı aşkın bir sürenin sonunda macerayı kaldığı yerden devam ettiren İstanbul’da Bir Ejderha da okurları ile buluşuyor.

- Reklam -

Kitabın tanıtım yazısına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yegâneler – İstanbul’da Bir Ejderha – Erbuğ Kaya | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Yegâneler - İstanbul’da Bir Ejderha - Erbuğ Kaya

Doğanın Diyarı ve Hükmedenlerin Diyarı arasındaki mücadele kaldığı yerden devam ediyor. Geçmiş zamanın ünlü imparatoru Sargon, iki diyarı birleştirip yeniden hüküm sürmek ister ancak önce Safir’i yok etmelidir. Karanlığın çağrısına karşılık verenler, Ormanbağ kardeşlerin peşine düşer. Üstelik onları bulmak isteyenler sadece Sargon’un yolladığı tuhaf büyücüler de değildir. Yegâneler, iki diyar arasındaki savaşın geçmişiyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkarken İstanbul’daki ejderhanın neyin peşinde olduğunu öğrenmek zorundalar. Çünkü aralarında bir hain olabilir.

- Reklam -

Onlar Doğanın Diyarı’nın umudu, gizemli sanatların en genç ustaları!

Onlar Yegâneler!

Devam kitabının editörlüğünü Cansev Güven Ayanoğlu, kapak tasarımını ise Hasan Taşdelen üstleniyor. Yegâneler – İstanbul’da Bir Ejderha, Eylül 2023 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Serinin ilk kitabını okumuş muydunuz? Devam macerasının konusunu ve kapak görselini nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşabilir, yeni çıkan kitaplardan haberdar olmak için bizi Google News‘ten takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

James Webb Bebek Yıldızın Görüntüsünü Yakaladı

Büyüdüğünde Güneş’e Benzeyecek: James Webb Uzay Teleskobu Bebek Yıldızın Görüntüsünü Yakaladı

Obsessed Filmi Netflix Beyonce

Beyoncé’nin Eleştirmenlerin Sınıfta Bıraktığı “Obsessed” Filmi Netflix ile Yıllar Sonra Zirveye Çıktı