in

Stephenie Meyer’dan Yeni Roman: “Kimyager”

Alacakaranlık Serisi’nin yazarı Stephenie Meyer’dan yeni bir roman: “Kimyager”

Alacakaranlık Serisi ile bütün dünyada ünlenen Stephenie Meyer‘ın, vampirlerin dünyasından uzakta yazdığı ikinci romana hoş geldiniz!

2008 yılında yayınlanan distopya türündeki “Göçebe“nin ardından, Meyer yeni romanı “Kimyager” ile rafları süslemeye başladı. Stephenie Meyer‘ın diğer kitapları gibi yine Epsilon Yayınları tarafından dilimize kazandırılan polisiye türündeki bu eserin çevirmeni ise Kübra Tekneci.

Amerikan hükümeti için çalışan eski bir ajanın, bildikleri yüzünden devlet tarafından ortadan kaldırılmak istenmesi üzerine bir hayatta kalma mücadelesine dönüşen kitabın arka kapak yorumları ise şöyle:

“Meyer, tansiyonu hiç düşürmeden ve bilgi akışını kontrol altında tutarak okurun merakını ustalıkla, kitap boyunca en yüksek seviyeye çıkarmayı başarıyor… İnsanlar sadece Meyer’in stephenie-meyer-kimyagerkitaplarını okumak istemiyor; kitabın içine girip orada yaşamak istiyorlar.”
-Lev Grossman, Time-

“Meyer ışık saçan bir berraklıkla yazıyor, okurların ve paylaştıkları düşün arasına asla girmiyor… O gerçek bir cevher.”
-Orson Scott Card, Ender Serisi yazarı-

“Meyer, gösterişli üslup geleneklerinden ziyade ilişkilerle ilgileniyor… Verdiği olumlu hayat dersi insanı yatıştırıyor.”
-Jeff Giles, Entertainment Weekly-

“Stephenie Meyer romanlarını okumuyor, ilginç ve gerçekçi karakterleriyle birlikte adeta yaşıyorsunuz. Meyer okuyucuyu karakterlerin hayatına öyle bir sokuyor ki, onlar için duyduğunuz merak ve endişe bir noktada çaresizlik seviyesine ulaşıyor.”
-Ridley Pearson, White Bone yazarı-

Stephenie Meyer‘ın takipçilerini sevindireceğini düşündüğümüz bu kitabı keyifle okumanızı diliyoruz!

Oyla!

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Bir Yorum

Yorum Yap

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Flashpoint – Patlama Noktası: Yeni 52’ye Buradan Gidilir

    Anime Gösterimlerinde Sezonun Son Filmi: Miss Hokusai