in

Metro Serisinin Yazarı Dmitry Glukhovsky İmza Günü İçin Türkiye’ye Geliyor

Metro serisinin ünlü yazarı Dmitry Glukhovsky, Panama Yayıncılık aracılığıyla Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’nda hayranlarıyla buluşuyor!

Metro Serisi Yazarı Dmitry Glukhovsky
- Reklam -
- Reklam -

Çoğu kişinin önce harika oyunlarıyla tanıdığı ve sonra kitabı okuyarak âşık olduğu ünlü post apokaliptik seri Metro‘nun yazarı Dmitry Glukhovsky, Türk hayranlarıyla buluşmak için Tüyap İstanbul Kitap Fuarı‘na geliyor!

Dmitry Glukhovsky serinin ilk kitabı Metro 2033‘ü 18 yaşındayken yazmış ve 2002 yılında kendi internet sitesinde ücretsiz yayınlamıştı. Roman 3 yılda milyonlarca kişiye ulaşarak popülerleşmiş ve 2005 yılında önce Rusya’da, 2010 yılında da İngiltere ve Amerika’da basılmıştı. Aynı yıl çıkan video oyunu, kitabı daha da büyük bir kitleye ulaştırmıştı. Bir gazeteci olan Dmitry Glukhovsky yazdığı seri için ilham olması adına Çernobil’e ve Orta Doğu’nun savaş bölgelerine birçok kez gezi düzenledi.

Kitaplar atom bombalarının dünya üzerinde sayısız yerde patlayarak sonlanan bir savaş sonrası yeryüzünün radyasyondan yaşanamaz hale gelmesi ve insanların kendilerini Rusya’nın büyük metro hatlarının içine hapsederek orada yaşamlarını sürdürdüğü bir dünyada geçmekte. İlk kitapta içinde yaşadığı dünyanın parçalara ayrılmasını önlemeye çalışan Artyom karakterini takip ediyoruz. Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan seri daha sonra Metro 2034 ve Metro 2035 ile devam etti ve üç kitabı da dilimize kazandırıldı.

- Reklam -

Serinin hayranları veya meraklıları Dmitry Glukhovsky ile tanışmak isterlerse kendisini 5 Kasım Pazar günü saat 13:00‘de Salon 12-12409 numaralı Panama Yayıncılık standında bulabilirler. Panama Yayıncılık’a bizleri bu harika serinin yazarı ile buluşturacağı için teşekkür ediyoruz. Heyecanla bekliyoruz!

- Reklam -

Metro dmitry imza günü

Burak İpek

Özellikle bilimkurguya ve çizgi romanlara bayılır. Çizgi romanlara girişi Dylan Dog, bilimkurguya aşkı ise Dune serisi ile başladı. 7 yaşından beri bilgisayarla ve elektronik aletlerle iç içe yaşamayı seçerek göbeğini büyüttü. Düşüncelerini başkalarıyla tartışmak adına Kayıp Rıhtım’da yazılar yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ruzgarin adi ust

Rüzgarın Adı 10. Yıl Baskısından Göz Kamaştıran Çizimler

resimli adam ust

Ray Bradbury’nin “Resimli Adam”ı Bilimkurgu Klasikleri’nde