in

Cyberpunk 2077 Yayın Tarihi Tekrar Erteleme Aldı

Cyberpunk 2077 yayın tarihi bir kez daha ertelendi. CD Projekt Red’in heyecanla beklenen oyunu 2 aylık rötarla gelecek.

Cyberpunk 2077 Yayın Tarihi

CD Projekt Red’in büyük bir heyecanla beklenen devasa rol yapma oyunu Cyberpunk 2077 yayın tarihinin 2 ay daha gecikeceği açıklandı. Oyun, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 17 Eylül 2020’de yayınlanması beklenen yapımı 19 Kasım 2020’ye ertelediğini duyurdu.

Kurucu ortak Marcin Iwinski ve Stüdyo Direktörü Adam Badowski imzalı üzücü açıklamada oyunun son durumu hakkında önemli bilgilere de yer verilmiş. Cyberpunk 2077 ile tanışmamız iki ay ertelenmiş olsa da; yapılan paylaşımda oyunun içerik, oynanabilirlik, ara sahneler, karakter yetenekleri ve eşyalar dahil tamamen bittiği vurgulanmış.

Cyberpunk 2077 Biraz Daha Cilalanacak

Açıklamada erteleme sebebi olarak bu kadar kapsamlı ve karışık bir oyunun kusursuz oyun deneyimi sunması için biraz daha cilalanması ve her türlü sorundan arındırılması gerektiği üzerinde durulmuş. Bunu gerçekleştirmek için oyunu iki ay daha ertelemek zorunda kaldıklarının altı çizilmiş.

Bu gecikmenin oyuncuların CD Projekt Red’e ve oyuna karşı duydukları güvende bir sarsılma yaratacağını bildiklerini de belirten Iwinski ve Badowski; ertelemeden dolayı tüm oyunculardan özür de diliyor.

Açıklamanın son paragrafında ise bu hafta itibarıyla inceleme yazarlarının oyunu deneyimlemeye başlayacaklarına değinilmiş. 25 Haziran 2020’de gerçekleşecek Night City Wire etkinliğinde ise ön incelemelerin yayınlanacağı da belirtilmiş.

CD Projekt Red’in Oyuncuların Gözündeki Kredisi

Anlaşılan o ki CD Projekt Red oyunun ince işçiliğinin bitmediği sonucuna varmış ve sorunlarla dolu bir oyun çıkartmaktansa iki aylık bir gecikmeyi göze almaya karar vermiş. Bu noktada stüdyoya güvenmekten ve kararına saygı duymaktan başka bir seçeneğimiz yok elbette.

Cyberpunk 2077 Yayın Tarihi Ne Zaman

Çok derin ve kapsamlı bir oyun olmasını beklediğimiz Cyberpunk 2077’nin yapım aşamasının 2012 yılında açıklandığını hatırlarsak, sekiz yıldır üzerine çalışılan bir oyun ile karşı karşıya olduğumuzu aklımızdan çıkartmamamız gerekiyor. Yani beklentiler için bir Half-Life 3 seviyesinde olmasa da, oldukça yüksek diyebiliriz.

The Witcher 3 sonrası oyunseverlerin kalplerini bir hayli fetheden CD Projekt Red’in eleştiri oklarını üzerine çekecek bir çıkışa dair duyduğu çekinceleri doğal karşılamamız gerekiyor. Bunu engellemek için atılacak adımlara karşı da hakkaniyetli olmalıyız.

Artık oyunun çıkışına aylar kalmışken ve heyecan iyice yükselmişken gelen bu erteleme elbette üzücü. Fakat CD Projekt Red’in oyuncuların gözünde bir hayli kredisi var. İki aylık bir gecikme hayranlarını bir nebze üzse de, bunun ardında yatan nedenin oyunun kalitesini artırmak olduğunu bildikleri için yapımcı şirkete güvenmeyi sürdüreceklerdir.

Cyberpunk 2077 Ne Zaman

Bakalım Cyberpunk 2077 cephesinde daha ne gibi gelişmeler olacak? Umarız oyun bir erteleme daha almaz ve son açıklanan 19 Kasım 2020 tarihinde karşımıza çıkmayı başarır.

Bu erteleme hakkında sizin düşünceleriniz ve yapımdan beklentileriniz neler? Kayıp Rıhtım Forum’a gelin ve gelişmeleri beraber değerlendirelim.

* * *

* The Lord of the Rings: Rise to War Mobil Oyunu Duyuruldu

Oyla!

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

20 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Yarım yamalak hata dolu oyun oynamaktansa varsın ertelensin. Bu öyle hata kaldıracak bir oyun değil çünkü. Hata bulmaya yoğunlaşacaklar. Daha oyun çıkmadan Last of Us 2 oyununu bile bununla kıyaslayanlar var.

  Ekleme: Böyle yorum yaptım ama aslında düşüncelerim bunun gibi.

 2. Avatar for meetraolorin meetraolorin dedi ki:

  Geç olsun güç olmasın.

 3. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

  Bahsettiğimiz firma CD Projekt Red olunca bu ertelemeye ses çıkartamıyorum. Adamların yazdığı kitaplarca diyalog ve oyunun arka planında akan milyonlarca satır kodu düşününce çıldırıyorum. Attığımız her adıma göre değişen senaryosu olan bir Cyberpunk oyunu geliyor. Belki de hepimiz 2-3 kere bitireceğiz. Vicdanlı olmak lazım. İki ay uzun bir süre değil. İsterlerse 2021’e erteleyebilirler benim için hava hoş. Dünyadaki tek oyunu CPR yapmıyor sonuçta. O sırada başka oyunlar oynarım.

 4. Avatar for Artorias Artorias dedi ki:

  Yıl içerisinde en çok sevdiğim aya ertelemişler. Geç olsun güç olmasın. Benim cd projcekt red’e güvenim tam.

 5. Avatar for mit mit dedi ki:

  Witcher 3 de birkaç kez ertelenmişti. Yanılmıyorsam 3 ya da 4 kez hatta. Ama sonunda ortaya gayet başarılı bir iş çıktı. Erteliyorlarsa bir bildikleri vardır elbet. Sonuçta bu büyüklükte bir oyun yapmak, üstüne bütünlüklü kılmak kolay iş değil. Hatalarla dolu çıkacağına tamamlanmış olsun, geç olsun.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

15 cevap daha var.

Brooklyn Nine-Nine 8. Sezon Final

Brooklyn Nine-Nine 8. Sezon Yayın Tarihi Açıklandı

kuyrukname peren ercan inceleme

Kuyrukname: Tarihle Harmanlanmış Fantastik Yolculuk