in ,

The Matrix Awakens: Unreal Engine 5 Demosu ile Gerçekçi Bir Deneyime Hazırlanın

The Matrix Awakens adlı Unreal Engine 5 demosu yayınlandı. Teknolojinin geldiği son noktayı gösteren demo, hayranlara yaşattığı gerçekçi deneyim ile ön plana çıkıyor.

The Matrix Awakens: Unreal Engine 5 demo

The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 özel deneyim demosu erişime açıldı. The Matrix’in filmi için hazırlanan ve Unreal Engine 5 motoru ile teknolojinin nereye geldiğini gösteren demo, yaşattığı oldukça gerçekçi bir deneyim ile ön plana çıkıyor.

İlk filmi 1999 yılında vizyona giren ve kullandığı teknoloji açısından diğer işlerden çok daha büyük bir fark yaratan The Matrix serisi, bilimkurgu sineması türünde kendine önemli bir yer edinmişti. 2003 yılında çıkan devam filmleri Reloaded ve Revolutions ile yine bu deneyimi bir üst noktaya taşımıştı. Şimdi 18 yıllık bir aranın ardından, maceranın devam filmi olan The Matrix Resurrections, 22 Aralık 2021’de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Serinin 20 yıl sonrasında geçen macerası vizyona girmek üzereyken, hayranları The Matrix dünyasına çeken bir başka deneyim de Unreal Engine 5 motoru ile geldi. The Matrix Awakens adlı bu yapım, oynanabilir kısmıyla birlikte yaklaşık 10 dakikalık benzersiz bir deneyim sunuyor.

The Matrix Awakens (Matrix Uyanıyor) adlı yeni deneyim demosu, Resurrections ile doğrudan bağlantılı olmasa da, oyuncuların ajanların saldırılarından kaçmak için trafikte yarışan ana karakterler Neo ve Trinity gibi serinin en tanıdık yüzleriyle belli başlı deneyimler yaşamasını sağlıyor. Yayınlanan deneyim videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

The Matrix Awakens: Unreal Engine 5 Deneyimi | İZLE

YouTube video

Yaklaşık 10 dakikadan oluşan deneyim videosu, ilk filmin açılış sahnesiyle neredeyse birebir bir sahne ile açılıyor. Bilgisayar başında uyuklayan genç Thomas Anderson’ın bulunduğu sahne filmden alınmış gibi dursa da aslında tamamen Unreal Engine 5 motoruyla bilgisayar ortamında modellenmiş bir bölümden oluşuyor. Keanu Reeves’in güncel haliyle de yaptığı konuşma, filmlerdeki bazı sahnelerdeki geçişler sonrası Carrie-Anne Moss’lu Trinity’nin de ortama dahil olmasıyla asıl aksiyon başlıyor.

Epic Games ve Lana Wachowski ile orijinal film ekibi üyeleri tarafından oluşturulan oyun modelinde bulunan şehir tasarımında ayrıca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S oyun konsolları ile oynanabilir sahneler de hazırlanmış durumda. 35 bin yayanın olduğu oyunda sizi kovalayan Ajanların arabalarının lastiklerini vurabileceğiniz ve bir helikopteri düşürebileceğiniz aksiyon dolu otoyol kovalamaca sahnesi de deneyim için sizleri bekliyor..

The Matrix Awakens’ı sizler nasıl buldunuz? Sizce önümüzdeki yıllarda bizleri nasıl içerikler bekliyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Game Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Teknoloji gittikçe bir beni mi geriliyorum? Şu görüntülere bakın. :grin::scream:

 2. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Film öncesi harika bir paylaşım olmuş.

 3. Avatar for alper alper dedi ki:

  Oyunu kendi PC’nizde, konsolunuzda oynamadan “yükselmeyin” bence. Sonra hayal kırıklığı oluyor.

  Bkz. CD Projekt

 4. Avatar for Howl Howl dedi ki:

  Unreal engine ile iç mekan tasarımı yapıp daireleri modelliyordu iş yerinde bir abi. Işığıdır, yansımasıdır, dokusudur gerçekçi olsun diye ayarlayana kadar deli olmuştuk. İnsanlar neler yapmış?
  Gerçi artık öyle tasarım yapacak bir bilgisayar bile alamam herhalde uzun bir süre. Bak yine üzüldüm durduk yere.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Six Feet Under 6. Sezon yeniden çevrim hbo

Six Feet Under 6. Sezon ya da Bir Yeniden Çevrim ile Geri Dönebilir: HBO Dizinin Yapımcılarıyla Görüşüyor

Halo dizisi fragman paramount plus

Halo Dizisinden Beklenen İlk Bakış Fragmanı Yayınlandı