in

Six Feet Under 6. Sezon ya da Bir Yeniden Çevrim ile Geri Dönebilir: HBO Dizinin Yapımcılarıyla Görüşüyor

Six Feet Under 6. sezon bölümleriyle ya da bir yeniden çevrimle geri dönebilir. HBO kült dizinin yapımcılarıyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Six Feet Under 6. Sezon yeniden çevrim hbo

Six Feet Under 6. Sezon ile geri dönebilir. HBO’nun kült drama dizisi için hazırlıklar yeniden başladı.

Six Feet Under ışıkların, renklerin, şehirlerin ve insanların sonsuz bir hızla geçip gittiği 21. yüzyılda bize her şeyin öleceğini hatırlatan çarpıcı bir anıttı. Bugün, 21. yüzyılın ilk çeyreğini bitirmeye doğru iyice belli oldu ki, her şey ölür ama şov devam etmek zorunda: Dizinin devamı için ilk görüşmeler gerçekleştirildi. Orijinal dizinin yaratıcısı Alan Ball ve uygulayıcı yapımcılar Bob Greenblatt ile David Janollari, yeni projeye de imza atmak için geri dönmeye hazırlanıyor.

HBO içinden kaynaklar konunun görüşüldüğünü ama henüz yeni bölümlerin nasıl bir yapıya sahip olacağına bile karar verilmediğini belirtiyor. Hikâyeyi modern bir şekilde yeniden anlatan bir yapımla mı karşılaşacağız yoksa Six Feet Under’da izlediğimiz karakterlerin 20 yıl sonraki halleriyle yeniden mi tanışacağız henüz bilmiyoruz. İkinci seçeneğin önünde dizinin finalinin pek çokları tarafından televizyon tarihindeki en iyi ve kesin final olarak görülmesi gibi büyük bir engel var.

Six Feet Under 6. Sezon İhtimali Değerlendiriliyor

Six Feet Under 6. sezon ile hikâyeye geri dönme ihtimali hayranları heyecanlandırdı. Geçen şubat ayında Alan Ball ve serinin ana oyuncuları bir araya gelip yapımın 20. yılını andıkları bir Zoom toplantısında gerçekleştirmişti. Oyuncular ve Alan Ball diziden büyük sevgiyle bahsetmiş ve her biri kariyerlerinin en önemli noktasının Six Feet Under olduğu konusunda anlaşmıştı. Ekibin geçmişi yâd ettiği buluşmayı buradan daha detaylı okuyabilirsiniz. Şimdi ise o buluşmanın ardından dizi evrenine yeniden dönme ihtimali ortaya çıktı.

Six Feet Under HBO

Six Feet Under dizisi günümüzde her birini farklı eserlerden tanıdığımız büyük yıldızların ilk durağı olarak göze çarpıyor. Yapımda Dexter karakteriyle özdeşleşen ve bu yıl yeni bir sezonla ekranlara gelen Michael C. Hall’ı Fisher Ailesi’nin genç oğlu olarak görüyoruz. Ailenin asi büyük evladı Nate Fisher’ı Peter Krause oynuyor. En son Joker filminde karşımıza çıkan Frances Conroy ailenin annesi Ruth Fisher olarak; 70 ve 80’lerde Hollywood’un gözdesi Richard Jenkins de baba Nate Fisher olarak rol alıyor.

Dizi yayın hayatına devam ettiği 5 sezon ve 63 bölüm boyunca 53 Emmy adaylığı aldı ve dokuz kez ödülü kucaklamayı başardı. Yapım, cenaze evi işleten ve bu yüzden ölümle, ölülerle sürekli baş başa olan Fisher Ailesi’nin kendi içlerinden bir kayıpla, babalarının ölümüyle nasıl başa çıktığını izleyicilere sunuyor. Farklı sorunlarla boğuşan karakterler bir yandan aile olmaya diğer yandan ise kendilerini bulmaya çalışıyor ve Alan Ball’un insan ruhunu çok iyi anlatan kalemiyle ortaya televizyon dünyasının önemli yapıtlarından birisi çıkıyor.

Six Feet Under 6. sezon ya da yeniden çevrim ihtimalleri sizde nasıl bir his uyandırdı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for BerkayBing BerkayBing dedi ki:

    Gerçekten çok beğenerek izlediğim favori dizilerimden bir tanesi. Hele o finali… Fakat bu karara pek sıcak bakmıyorum açıkcası. Bence muhteşem bir final ile hikaye çok iyi bir şekilde noktalanmıştı. Umarım bir hata yapmazlar. :slightly_smiling_face:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2021 Twitter En Çok Tartışılan Filmler Zack Snyder's Justice League

2021’de Twitter’da En Çok Tartışılan Filmler Belli Oldu: Zirvede “Zack Snyder’s Justice League” Var

The Matrix Awakens: Unreal Engine 5 demo

The Matrix Awakens: Unreal Engine 5 Demosu ile Gerçekçi Bir Deneyime Hazırlanın