in ,

Avatar 2 Filminden İlk Görüntüler Mercedes’in Konsept Otomobiliyle Duyuruldu

Mercedes’in Avatar’dan ilhamla yaptığı konsept otomobil ile birlikte Avatar 2 filminden ilk görseller de duyuruldu.

Avatar 2

James Cameron’ın 2009 yılında karşımıza çıkarttığı Avatar, ölmek üzere olan 3 boyutlu sinema anlayışına yeni bir boyut kazandırmış; gişe rekorlarını defalarca kırarak uzun yıllar birinci sırada yer almıştı. Bundan on yıl sonra, Avatar 2 filmi vizyon tarihi için gün saymaya başladık.

Titanic, Alien 2, Terminator gibi filmlerle tanıdığımız Cameron’ın Avatar’ı toplamda 2 milyar 789 milyon 958 bin 507 dolarlık hasılatıyla Avengers: Endgame gelene kadar hasılat konusunda ilk sırada yer alıyordu. Geçen yıl sırasını Endgame’e kaptıran Avatar, şimdi devam filmleriyle yeniden bu tahta aday. Hatta filmin yönetmeni Cameron, ilk sırayı yeniden alacağından emin gözüküyor.

Avatar filmi ilk çıktığında dönemine göre hiç de az olmayan (150 milyon dolar) bir reklam bütçesi ayrılmıştı. Görünen o ki yeni film de reklam konusunda oldukça güçlü bir strateji izleyecek.

Avatar 2

CES 2020 fuarı, Avatar 2 filminin yeni görüntülerine ev sahipliği yaptı. Etkinlikte James Cameron, Mercedes-Benz ile bir araya geldi. Mercedes’in, Avatar evreninden ilham alarak yaptığı yeni konsept otomobili; filmin ilk görüntüleri eşliğinde tanıtıldı.

Avatar 2, Mercedes-Benz’in Vision AVTR’ı ile Tanıtıldı

Filmin geçtiği Pandora adlı uydudan ilk görüntüleri hayranlarla buluşturan tanıtımda Alman otomobil devi Mercedes’in Vision AVTR adlı aracı da gösterildi. James Cameron da buradan yola çıkarak yeni filmde, ilkin göre daha fazla hayat formu, araç ve makine olacağının altını çizdi.

20th Century Fox’un resmen Disney’in eline geçmesiyle birlikte şirket yeni Avatar filmleri için düğmeye bastı. Toplamda 5 filmlik bir seri tasarlayan Disney; 2021, 2023, 2025 ve 2027 yıllarında serinin beş filmini de hayranlarıyla buluşturmayı hedefliyor.

Vision AVTR olarak anılan aracın kendine özgü tasarım dili var. Tıpkı Cameron’ın Avatar filminde olduğu gibi, iç ve dış dünyayı duygusal bir bütün haline getiriyor. Vision AVTR üretici firması tarafından canlı bir yaratık olarak olarak tanımlanıyor.

Otomobilin arka bölümünde, sürücüyle iletişim kuran biyonik kanatlardan tutun da aracın ön ve arka akslarının aynı ya da zıt yönlere hareketi gibi pek çok kabiliyet de aracın özellikleri arasında. Bu özellik, Vision AVTR’a tıpkı bir yengeç gibi 30 derecelik açıyla yana hareket imkanı sağlıyor.

Bir direksiyona da sahip olmayan araç, kalp atışı ve solunum ile tanımlanan işlevsel bir kontrol birimine sahip. Ayrıca araç organik aküsü başta olmak üzere sürdürülebilir malzemelerle öne çıkıyor.

Vision AVTR ve Avatar 2 filmini aynı ortamda buluşturan CES 2020 detayları işte böyleydi. Yeni Avatar filmi 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek.

Yeni görüntüleri siz nasıl buldunuz? Sizce nasıl bir yapım bizleri bekliyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Avengers: Endgame, Avatar’ı Geçmeyi Nasıl Başardı?

Kaynak: Cnet

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Teknoloji nereye doğru gidiyor anlamak mümkün değil. Şu konuşulanlar bundan 10 sene öncesine kadar hayal bile değildi. Film ile ilgili beklentilerim arttı resmen.

  2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Yine -en azından- çok güzel bir görsellik bizi bekliyor sanırım. :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The New Mutants X-men

The New Mutants Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizisinde Tarih Belli Oldu